DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Reżyser Wojciech Smarzowski prosi o wsparcie „Wołynia”: temat filmu „parzy” i dlatego pieniędzy szukamy wszędzie

Data publikacji: 2016-02-18 18:15
Data aktualizacji: 2016-02-18 16:18:00
Reżyser Wojciech Smarzowski prosi o wsparcie „Wołynia”: temat filmu „parzy” i dlatego pieniędzy szukamy wszędzie
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Reżyser filmu „Wołyń”, Wojciech Smarzowski, prosi o wsparcie dla swojej produkcji. Jak zapowiedział w opublikowanym w internecie apelu, chciałby do filmu dodać jeszcze kilka zbiorowych scen które, nie mogły zostać zrealizowane z powodu zbyt szczupłego budżetu. Reżyser podkreśla, że z powodu tematu jaki film porusza, nie może on liczyć na dofinansowanie ze strony firm czy banków.

 

Wojciech Smarzowski w serwisie You Tube zamieścił film z prośbą o wsparcie jego najnowszego filmu „Wołyń”. W krótkim materiale informuje, że film został praktycznie ukończony. Swoje pozytywne opinie o tym obrazie wyrazili historycy oraz rodziny ofiar ludobójstwa. Smarzowski podkreśla jednak, że chciałby jeszcze nakręcić kilka scen, „symbolicznych i ważnych”, niezrealizowanych z powodów finansowych.

 

 – Spółki, firmy, banki, które zazwyczaj wspierają budżety polskich filmów, na hasło „ludobójstw, rzeź, banderowcy, Ukraina” od razu się wycofują. Temat tego filmu „parzy” i dlatego pieniędzy szukamy wszędzie – powiedział reżyser.

 

Aby ukończyć filmu, reżyser planuje pozyskać od prywatnych sponsorów 2,5 mln zł. Wojciech Smarzowski chciałby do końca maja ukończyć brakujące sceny, tak aby na premierze w drugiej połowie roku mógł zostać pokazany obraz w całości. – Każda złotówka jest cenna, a ja proszę o wsparcie – powiedział twórca fimowy.

 źródło: youtube.pl

MR
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
tom
Chyba nie ma co liczyć na przyjaciół Rezunów w Pisie. Dałby Bóg aby ten film był prawdziwy. Słyszałem, że tam też jest poprawność polityczna i "akcenty" rozłożone po obu stronach. Wy mordowaliście, ale my tez zabijaliśmy was? Pojednajmy się? Na taki film szkoda naszych pieniędzy.
Aaaa
Myślę że na zgłoszenie do ministerstwa kultury jest trochę późno jeśli film jest prawie gotowy i ma być szybko ukończony. Niestety ale u nas nadal wszelkie procedury trwają zbyt długo i myślę że dlatego reżyser szuka pieniędzy w inny, szybszy sposób.
Piotr
Dlaczego reżyser tego filmu nie zgłosi się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przecież nowy rząd Polski, PiS, obiecał wsparcie dla kultury, zwłaszcza promowania historii w mediach tv.
Niktoś
@MR: zy nie można by od razu podać numer konta
trooper
Dawać. Trzeba poruszać trudne tematy, które parzą. Na Pokłosie kasa była, a na to nie ma. Szkoda. Chyba rzucę trochę groszem, na to coś. Jak ktoś zna numer konta niech zapoda
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.