25 maja 2018

Ramadan okazją do przyspieszenia islamizacji. Algieria wysyła do Francji dodatkowych imamów

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Z okazji ramadanu Algieria wysłała do Francji 100 dodatkowych imamów. Francja wyraża na taki „import” zgodę, gdyż uważa muzułmańskich przywódców duchowych z tego kraju za mniejsze zło niż przyjazd do Francji radykalniejszych imamów np. z bliskiego Wschodu. Dodatkowym argumentem jest tu też znajomość języka francuskiego przez Algierczyków. Paryż jednak w tym względzie nie stosuje zasady wzajemności.

 

Kiedy imamowie wspierają islamizację Francji, w Algierii nasila się, zwłaszcza w okresie ramadanu, dyskryminacja chrześcijan. Liczba wyznawców Chrystusa w tym kraju wynosi – wedle różnych danych – do 68,5 tys. Jest to zaledwie 0,2 proc. społeczeństwa liczącej 41 milionów mieszkańców Algierii.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Algieria nie tylko ma wpisany do konstytucji islam jako religię państwową, ale też zabrania jakichkolwiek prób nawracania muzułmanów. Od lutego 2006 roku obowiązuje rozporządzenie podpisane przez prezydenta Republiki Algierii w tej sprawie. Podobną ustawę w marcu 2006 roku przyjął też parlament.

 

Działalność misyjna i nawracanie zagrożone są karą więzienia od 2 do 5 lat oraz grzywną w wysokości od 500 tys. do miliona dinarów (5 tys. do 10 tys. euro). Niedawno pewien chrześcijanin z Tiaret pod Oranem został zatrzymany w czasie kontroli drogowej i skazany na 100 tys. dinarów grzywny za posiadanie 3 egzemplarzy Pisma Świętego, które znaleziono w bagażniku jego auta. Ukarano go tylko za to, że na pytanie przesłuchującego, czy użyczyłby Biblii proszącemu o to muzułmaninowi, prawdomównie odpowiedział, że tak. Sąd okazał się jednak i tak łagodny, gdyż prokurator żądał dodatkowo 2 lat więzienia. Nic dziwnego, że chrześcijanie w Algierii domagają się choćby tylko ułamka swobody religijnej, jaką są obdarzeni muzułmanie w krajach chrześcijańskich.

 

Prężny niegdyś w tym arabskim kraju Kościół katolicki opiera się głównie na mieszkających tu Europejczykach i Afrykanach. Jest zorganizowany w cztery diecezje – archidiecezję w Algierze oraz diecezje w Konstantynie, Oranie i Laghouat-Ghardaïa. Większość katolików opuściła Algierię w latach 60. XX wieku po uzyskaniu niepodległości przez ten kraj. Katolicyzm stał się religią prześladowaną. Dodatkowy exodus nastąpił podczas wojny domowej w ostatniej dekadzie XX wieku. Warto przypomnieć że w latach 1994-1996 ofiarą radykalnych islamistów padło m.in. 19 księży, braci i zakonnic pracujących w Algierii.

 

 

Bogdan Dobosz

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci – piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 47. Imigranci piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 18. Wojny demograficzne

 

Polobia Christiana 18

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 515 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram