Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2018 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Rajd Husarii 2013


Następny film
Państwo opiekuńcze a katolickie myślenie

Zobacz niezwykły film z Kalwarii Zebrzydowskiej, w której zatrzymała się chorągiew husarska zmierzająca ku granicom Pierwszej Rzeczypospolitej. Skrzydlaci rycerze przemierzają Polskę by uczcić 330. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej.


DATA: 2013-09-27 13:34:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

W Wiedniu na gorze Kalenberg stoi kosciołek, w ktorym Sobieski wraz ze swoim wojskiem tuz przed bitwa uczestniczył we mszy sw. Jest tez w centrum Wiednia malenki plac KROLA JANA SOBIESKIEGO,ktory wcale nie swiadczy o tym,by wIEDENCZYCY (Austriacy) w szczegolny sposob czcili pamięć naszego krola. w JEDNYM Z PRZEWODNIKOW PO wIEDNIU (autora nie przypominam ) wrecz pisze sie,ze to potomek Habsburgow -Eugeniusz "zatrzymał horde turecka Kara Mustafy. Jakkolwiek na to nie patrzec nasz krol Jan odsiekl Wiedeń turkom przy pomocy słynnej husarii.
ponad 3 lata temu / UU.
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 62 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.