DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Radykalizacja w USA? Miliarder Trump i socjalista Sanders wygrali prawybory w stanie New Hampshire

Radykalizacja w USA? Miliarder Trump i socjalista Sanders wygrali prawybory w stanie New Hampshire
fot.AKM Images/GSI Media/FORUM

Nie znamy jeszcze oficjalnych kandydatów na prezydenta USA. Zarówno Republikanie jak i Demokraci wciąż sprawdzają, kto ma największe szanse na zwycięstwo. Niezwykle pomocne w tym są prawybory. Te zorganizowane w stanie New Hampshire wygrał dla Republikanów Donald Trump, a dla Demokratów Vermont Bernie Sanders.

 

Sukces dwóch radykalnych kandydatów, zarówno prawicowego jak i lewicowego, potwierdza diagnozy analityków co do stanu amerykańskiego społeczeństwa. Coraz większa grupa ludzi jest niezadowolona z poczynań waszyngtońskiego establishmentu i szuka zmiany tej sytuacji w popieraniu kandydatów uznawanych za radykałów.

 

Donald Trupy, miliarder i ekscentryk, posługuje się w kampanii antyimigracyjną i antyislamską retoryką. W New Hampshire poparło go 35 proc. głosujących. Z kolei Sanders określa się jako socjalista i chce radyklanie zmienić zasady panujące na Wall Street.

 

Bardziej umiarkowany kandydat Republikanów, gubernator z Ohio John Kasich, zajął drugie miejsce. Postuluje on większą otwartość na imigrantów, współpracę z Demokratami i (jako jedyny z Republikanów) pozostawienie w mocy obecnego prawa o opiece zdrowotnej (Obamacare). Trzecie miejsce wśród kandydatów amerykańskiej „prawicy” zajął uznawany za ultrakonserwatywnego senator z Teksasu Ted Cruz.

 

Wśród Demokratów porażkę poniosła Hilary Clinton. Była pierwsza dama pogratulowała Sandersowi zwycięstwa i zapowiedziała "dalszą walkę o każdy głos", by to jednak ona uzyskała nominację swojego środowiska politycznego. Jak zauważyła małżonka Billa Clintona, by odnieść sukces musi wykonać zwrot w kierunku młodego elektoratu lewicowego, który obecnie popiera Sandersa.

 


Źródło: interia.pl

MWł 


DATA: 2016-02-10 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bernie jest niewygodny dla wielkich korporacji stąd też jego brak w mediach i takie opinie jak poniżej.
ponad 2 lata temu / TheModern
 
@Rozczarowany: Na szczęście Polacy nie mogą głosować... Sądząc po tym co piszesz, wygrałby Sanders, a tak będzie tylko płacz mediów głównego ścieku. Ciekawy jest też Cruz, ale ma mniejsze szanse.
ponad 2 lata temu / TFilip
 
@TFilip: Trafna analiza. Zagraniczne media polskojęzyczne dziś zaznaczały, że Sanders ma polskie korzenie, że spod Limanowej jego ojciec jest. Co to lewactwo jeszcze wymyśli, żeby promować cywilizację śmierci?
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Przekładając to na polskie realia, mamy rywalizację: Janusz Korwin-Mikke - Artur Zandberg. Pierwszy to niepoprawny politycznie skandalista, konserwatysta pragnący powrotu USA do ideałów sprzed lat i osoba religijna (w odróżnieniu od JKM). Drugi to typowy lewicowiec, dążący do rozwiązań skandynawskich, sprawiedliwości społecznej i etatyzmu. Z przyczyn oczywistych życzę Trumpowi zwycięstwa.
ponad 2 lata temu / TFilip
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.