DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Radykalizacja w USA? Miliarder Trump i socjalista Sanders wygrali prawybory w stanie New Hampshire

Data publikacji: 2016-02-10 08:00
Data aktualizacji: 2016-02-10 08:28:00
Radykalizacja w USA? Miliarder Trump i socjalista Sanders wygrali prawybory w stanie New Hampshire
fot.AKM Images/GSI Media/FORUM

Nie znamy jeszcze oficjalnych kandydatów na prezydenta USA. Zarówno Republikanie jak i Demokraci wciąż sprawdzają, kto ma największe szanse na zwycięstwo. Niezwykle pomocne w tym są prawybory. Te zorganizowane w stanie New Hampshire wygrał dla Republikanów Donald Trump, a dla Demokratów Vermont Bernie Sanders.

 

Sukces dwóch radykalnych kandydatów, zarówno prawicowego jak i lewicowego, potwierdza diagnozy analityków co do stanu amerykańskiego społeczeństwa. Coraz większa grupa ludzi jest niezadowolona z poczynań waszyngtońskiego establishmentu i szuka zmiany tej sytuacji w popieraniu kandydatów uznawanych za radykałów.

 

Donald Trupy, miliarder i ekscentryk, posługuje się w kampanii antyimigracyjną i antyislamską retoryką. W New Hampshire poparło go 35 proc. głosujących. Z kolei Sanders określa się jako socjalista i chce radyklanie zmienić zasady panujące na Wall Street.

 

Bardziej umiarkowany kandydat Republikanów, gubernator z Ohio John Kasich, zajął drugie miejsce. Postuluje on większą otwartość na imigrantów, współpracę z Demokratami i (jako jedyny z Republikanów) pozostawienie w mocy obecnego prawa o opiece zdrowotnej (Obamacare). Trzecie miejsce wśród kandydatów amerykańskiej „prawicy” zajął uznawany za ultrakonserwatywnego senator z Teksasu Ted Cruz.

 

Wśród Demokratów porażkę poniosła Hilary Clinton. Była pierwsza dama pogratulowała Sandersowi zwycięstwa i zapowiedziała "dalszą walkę o każdy głos", by to jednak ona uzyskała nominację swojego środowiska politycznego. Jak zauważyła małżonka Billa Clintona, by odnieść sukces musi wykonać zwrot w kierunku młodego elektoratu lewicowego, który obecnie popiera Sandersa.

 


Źródło: interia.pl

MWł 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
TheModern
Bernie jest niewygodny dla wielkich korporacji stąd też jego brak w mediach i takie opinie jak poniżej.
TFilip
@Rozczarowany: Na szczęście Polacy nie mogą głosować... Sądząc po tym co piszesz, wygrałby Sanders, a tak będzie tylko płacz mediów głównego ścieku. Ciekawy jest też Cruz, ale ma mniejsze szanse.
Wolnościowiec
@TFilip: Trafna analiza. Zagraniczne media polskojęzyczne dziś zaznaczały, że Sanders ma polskie korzenie, że spod Limanowej jego ojciec jest. Co to lewactwo jeszcze wymyśli, żeby promować cywilizację śmierci?
TFilip
Przekładając to na polskie realia, mamy rywalizację: Janusz Korwin-Mikke - Artur Zandberg. Pierwszy to niepoprawny politycznie skandalista, konserwatysta pragnący powrotu USA do ideałów sprzed lat i osoba religijna (w odróżnieniu od JKM). Drugi to typowy lewicowiec, dążący do rozwiązań skandynawskich, sprawiedliwości społecznej i etatyzmu. Z przyczyn oczywistych życzę Trumpowi zwycięstwa.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.