DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Putin zdecydował – wyrzuci z Rosji kilkuset amerykańskich dyplomatów

Data publikacji: 2017-07-31 13:01
Data aktualizacji: 2017-07-31 14:07:00
Putin zdecydował – wyrzuci z Rosji kilkuset amerykańskich dyplomatów
Fot. Russian Business Week. Mikhail Metzel/TASS/FORUM

Do 1 września Rosję musi opuścić 755 amerykańskich dyplomatów. Taka liczba będzie „dotkliwie odczuwalna” dla USA – stwierdził prezydent Rosji Wladimir Putin. To reakcja na przyjęcie przez Senat USA ustawy o nowych sankcjach przeciw Rosji.  


MSZ Rosji ogłosiło w piątek, że od 1 września liczba pracowników przedstawicielstw dyplomatycznych USA (ambasady w Moskwie i konsulatów generalnych w Petersburgu, Jekaterynburgu i Władywostoku) ma zostać zrównana z liczbą personelu rosyjskiego w placówkach w USA, czyli wynieść 455 osób. Ponadto od sierpnia ambasada USA ma stracić dostęp do magazynów w Moskwie i ośrodka wypoczynkowego na jej przedmieściach – donosi interia.pl.


Amerykańska ustawa o sankcjach przeciw Rosji nie została jeszcze podpisana przez Donalda Trumpa, ale jego rzecznik poinformował już, że prezydent USA zamierza złożyć pod nią swój podpis.


Według rosyjskich komentatorów to początek wojny dyplomatycznej między Moskwą a Waszyngtonem. W ich ocenie, będzie ona długa i wyniszczająca.


 

Źródło: interia.pl

kra

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Ela
Brawo Putin. Nareszcie zastosował zasadę wzajemności:-)
Jan Sobieski
Zwróćmy uwagę na : "liczba dyplomatów USA w Rosji ma zostać zrównana z liczbą personelu rosyjskiego w placówkach w USA" - w sumie to nic nadzwyczajnego, zrównanie po prostu. A przecież Rosja "ma w zapasie" prawo do wydalenia symetrycznej w stosunku do niedawnej amerykanskjiej decyzji zwalniającej ponad trzydziestu dyplomatów... Konia z rzedem temu kto zgadnie ile setek niemieckich "dyplomatów" wypuścił w Polskę niemiecki konsulat we Wrocławiu.
ani
Należy zawsze pamiętać po co Ameryce wojna z Rosją, mianowicie uzyskanie wspólnego sojuszu przeciw Chinom. Putin opiera się, ale to tylko kwestia czasu, sił i środków przetargowych.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.