DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Publiczny Różaniec. Sprawdź datę oraz miejsce i przybądź! [NOWE]

Publiczny Różaniec. Sprawdź datę oraz miejsce i przybądź! [NOWE]
Fot. Krucjata Młodych

Już od wielu miesięcy w miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne różańce w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. Cieszą się one wśród wiernych dużym zainteresowaniem, czego dowodzi uczestnictwo w publicznych modlitwach oraz zaangażowanie w ich organizacje mieszkańców kolejnych miast.

 

Jak powiedział św. Augustyn: „Wyobraźmy sobie wojsko złożone z żołnierzy takich, jakich formuje nauka Jezusa Chrystusa; wyobraźmy sobie gubernatorów, małżonków, rodziców, dzieci, nauczycieli, służących, królów, sędziów, podatników, poborców takich, jakich chce doktryna chrześcijańska! I niech poganie ośmielą się jeszcze mówić, że takie nauczanie jest sprzeczne z interesem państwa! Przeciwnie, muszą oni przyznać bez wahania, że taka doktryna jest ochroną państwa, jeżeli się jej wiernie przestrzega” (CXXXVIII, al. 5, Ad Marcellinum, rozdz. II, nr.15).

 

Z kolei błogosławiony papież Pius IX mówił: Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!

 

Zapraszamy do modlitwy różańcowej:

 

 

BIELSKO-BIAŁA, plac Opatrzności Bożej, 20 kwietnia (piątek), godz. 18:30

CHOROSZCZ, pod Urzędem Miejskim, 25 kwietnia (środa) 19:00 – Różaniec publiczny przeciwko promocji pogaństwa i jako zadośćuczynienie za poganizację przestrzeni publicznej

GORZÓW WIELKOPOLSKI, deptak na ul. Hawelańskiej przy biurze PiS, 26 kwietnia (czwartek), godz. 17:00

POZNAŃ, przed wejściem do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. K. Marcinkowskiego, wejście od strony ul. Jackowskiego, 29 kwietnia (niedziela), godz. 16:30 (w intencji zadośćuczynienia za grzech aborcji)

WROCŁAW, pl. Kościelny przed kościołem św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, 26 kwietnia (czwartek), godz. 19:00 (w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców)

KĘDZIERZYN-KOŹLE, przed wejściem do szpitala przy ul. 24 Kwietnia 5, 27 kwietnia (piątek), godz. 17:00 (w intencji zadośćuczynienia za grzech aborcji). W latach 2007-2016 zabito tam w wyniku aborcji 20 nienarodzonych dzieci.

 

 

 

 W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Prosiła o nią Matka Boża objawiająca się sto lat temu trójce fatimskich dzieci. Moc Różańca jest ogromna. Może ocalić każdego z nas, ale i cały świat. Nic dziwnego, że złe moce z nią walczą.

 

Zobacz poruszający film o potrzebie modlitwy różańcowej

 

 

TK

 


DATA: 2018-04-20 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@tom: To inicjatywa zwykłych wiernych, a nie kleru. Zgłoś się pod adres kontakt[at]krucjatamlodych.pl - tam pomogą Ci zorganizować Różaniec w Łodzi.
23 dni temu / Sienki
 
Oczywiście w Łodzi, gdzie rządzi abp. Ryś, to niemożliwe. Nawet nie zaprosiłby do Areny, jak to zrobił z rekolekcjami dla młodzieży. Zamiast w Kościołach, to na stadiony. Taka ewangelizacja?
25 dni temu / tom
 
Czy mógłby ktoś zorganizować różaniec we Włocławku?
26 dni temu / Kobieta
 
BDB
1 miesiąc temu / Stan
 
Przydałaby się transmisja live. Żeby ci którzy nie mogą dojechać mogli wziąć w tym udział chociaż przez monitorem komputera.
1 miesiąc temu / Zagłoba
 
W Siedlcach jest od dłuższego czasu co miesiąc różaniec za Ojczyznę ulicami miasta, prowadzony przez Ks. Kanonika Jana Wspólnego.
1 miesiąc temu / Siedlce
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.