DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@tom: To inicjatywa zwykłych wiernych, a nie kleru. Zgłoś się pod adres kontakt[at]krucjatamlodych.pl - tam pomogą Ci zorganizować Różaniec w Łodzi.
25 dni temu / Sienki
 
Oczywiście w Łodzi, gdzie rządzi abp. Ryś, to niemożliwe. Nawet nie zaprosiłby do Areny, jak to zrobił z rekolekcjami dla młodzieży. Zamiast w Kościołach, to na stadiony. Taka ewangelizacja?
28 dni temu / tom
 
Czy mógłby ktoś zorganizować różaniec we Włocławku?
28 dni temu / Kobieta
 
BDB
1 miesiąc temu / Stan
 
Przydałaby się transmisja live. Żeby ci którzy nie mogą dojechać mogli wziąć w tym udział chociaż przez monitorem komputera.
1 miesiąc temu / Zagłoba
 
W Siedlcach jest od dłuższego czasu co miesiąc różaniec za Ojczyznę ulicami miasta, prowadzony przez Ks. Kanonika Jana Wspólnego.
1 miesiąc temu / Siedlce
 
Elizeusz: POZNAŃ, przed wejściem do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. K. Marcinkowskiego, wejście od strony ul. Jackowskiego, 24 marca (sobota), godz. 16:30
1 miesiąc temu / Sienki
 
A kiedy Poznań
1 miesiąc temu / Elizeusz
 
Czy będzie różaniec w Łodzi? Tyle ruchów katolickich i co ...
1 miesiąc temu / zdziwiony
 
Tylko z Bogiem Polska się ostoi, w pełni różaniec popieram . Uważam ponadto ,że różaniec do granic należy wprowadzić na stałe 13 maja i w rocznicę cudu pod Lepanto, chętnych nie zabraknie.
1 miesiąc temu / Polak
 
popieram, popieram popieram ;) mała sugestia czy można zorganizować w weekend..wiem ze to może głupio zabrzmi na tle Boga, wiary i zbawienia ale w środku tygodnia jest praca dom i dosyć dużo obowiązków. To tylko takie moje spostrzeżenie. A poza tym wszystkie "łapki" w górę dla tej wspaniałej iniciatywy
2 miesiące temu / eror
 
A gdzie i kiedy w Łodzi?
2 miesiące temu / POwstrzymywacz
 
Witam, bardzo proszę organizatorów o wybieranie dnia soboty lub niedzieli. Będzie nas wtedy więcej.
2 miesiące temu / Damian
 
A Nowy Sącz?
2 miesiące temu / patriota
 
Warszawa, już była w lutym. W marcu będzie 2 marca (pierwszy piątek) o godz. 19:00 tam, gdzie zawsze, czyli Krakowskie Przedmieście 64 przed figurą MB Passawskiej. Do zobaczenia!
2 miesiące temu / Sienki
 
Dkaczego nie ma Warszawy. A może jest pomyłka dwa razy Wrocąw?
2 miesiące temu / Agata
 
do babcia piszesz jak ludzie którzy wiarę w zbawienie traktują jak folklor; zastanów się czy różańca nie traktujesz jak ozdoby. do lila historyk się znalazł. żeby było humorystycznie inni się dopiero rozkręcają
2 miesiące temu / Adam
 
Z mojego punktu widzenia proszę o organizowanie w soboty - niedziele. Wielu ludzi (włącznie ze mną) nie z lenistwa ale po prostu z niemożliwości zorganizowania czasu z powodu pracy nie przyjeżdża. Dziś nawet odległość nie jest problemem, bo sam nie mieszkam w żadnym z tych miast, ale pracować też trzeba
2 miesiące temu / Adam
 
@d.grodowski: Prosimy o fakty, nie o mity!
2 miesiące temu / Sienki
 
@lila: jak do tej pory to najwiekszymi oprawcami są chrzescijanie, patrząc na ostatnie niemal 2000 lat ciężko bedzie komukolwiek im dorownac
2 miesiące temu / d.grodowski
 
@babcia: Niegdyś odbywały się polemiki uliczne między zakonami. Św. Ludwik de Montfort w reakcji na szerzącą się w miastach prostytucję zalecił lokalnej szlachcie publiczne odmawianie Różańca na ulicach. Kościół, jak mówimy w Credo, jest apostolski - czyli powinien wychodzić do ludzi, bo ludzie sami raczej dziś nie idą do kościoła jako budynku.
2 miesiące temu / Sienki
 
Nie wiem dlaczego kościół chce wychodzić z kościoła .Wolę jednak żeby to ludzie chodzili do kościoła a nie na ulice kościół wychodził Kiedyś jedynym dniem kiedy modliliśmy się na ulicy było Boże Ciało i było to wyjątkowo piękne , Dziś święto to traci swoją wartość przez inne modlitwy na ulicy a szkoda .
2 miesiące temu / babcia
 
Bazylea, Opole i Zgorzelec - coraz więcej Różańców! Brawo.
2 miesiące temu / Krzyżowiec
 
@lila: Oprawcami chrześcijan są dzisiaj m.in. muzułmanie, np. na Bliskim Wschodzie, ale nie tylko.
2 miesiące temu / Sienki
 
@Marek: Dziś o. Krzysztof Stępowski dziś na kazaniu powiedział, że 2 lutego przy Karolkowej będzie Msza trydencka dopiero o 21:15, więc na Różaniec można spokojnie iść. Co zrobić z pozostałym czasem? Można pójść na adorację przy Karolkowej, która trwa do 21:00. Mam nadzieję, że pomogłem i że widzimy się na warszawskim Różańcu o godz. 19:00.
2 miesiące temu / Sienki
 
Ludzie opamiętajcie się,jacy znowu oprawcy chrześcijan? Cesarstwo rzymskie ,o ile się nie mylę ,już dawno upadło..A o moralność kleru rzeczywiście powinniście się modlić.
2 miesiące temu / lila
 
Laudetur Iesus Christus Rozważcie zmianę terminu Różańca w Warszawie, ponieważ 2-go lutego jest święto Ofiarowania Pańskiego i wierni biorą udział we Mszy Św. (w Warszawie Msza trydencka jest zazwyczaj o godz. 19:30 na ul. Karolkowej). W wypadku braku zmiany terminu Różańca będę musiał zrezygnować z udziału w nim. Udział we Mszy św. jest ważniejszy. Pozdrawiam Marek Sołdacki
2 miesiące temu / Marek
 
czas na Olsztyn
2 miesiące temu / OLN
 
A kiedy Włocławek?
2 miesiące temu / Włocławianka
 
Polska orężem obrony wiary katolickiej w świecie, duma z bycia Polakiem rozpiera serce ,bracia ,siostry Polacy wyczuwalna jest tu siła błogosławieństwa Bożego , Różańce w dłoń za wiarę , za Jezusa Chrystusa ,my dzieci naszej Matki Bożej coraz więcej nas powstaje ze snu do życia ... iskra płonie
2 miesiące temu / Damian
 
Rodacy więcej i więcej nam trzeba Różańca. "O, Panie, któryś jest na niebie, Wyciągnij sprawiedliwą dłoń! Wołamy z cudzych stron do Ciebie, O polski dach i polską broń. O, Boże, skrusz ten miecz, Co siekł nasz kraj, Do wolnej Polski nam Powrócić daj! By stał się twierdzą Nowej siły, Nasz dom, nasz dom."
3 miesiące temu / Yamamoto
 
Lublina brak szkoda
3 miesiące temu / sylwek
 
Jest ! Super, i jeszcze sobota :) Tym razem praca nie przeszkodzi :)
3 miesiące temu / Damian
 
Jest Kraków!
3 miesiące temu / Sienki
 
A kiedy w Poznaniu ?
3 miesiące temu / OLIWIA
 
rózaniec to dana nam droga krzyzowa jaka kazdy musi isc im trudniejsza ajak czlowiek idzie z nia daje rady i nie poddaje sie - a latwiej by bylo pujsc w uzywki sex zabawe kase i sprzedanie sie - i trzeba umacniac kazdego dnia by sie nie dac propagandzie ideeii zachodu i nie cofnac sie w dniu proby a latwe to nie jest
3 miesiące temu / nea
 
Jako reprezentanci Kościoła walczącego spotykamy się 6.01.2018 w Łomży na Starym Rynku i odmawiamy o godz. 17:00 publiczny Różaniec "O odnowienie elit Polski, Europy, świata przez wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP". Zaczynamy o 16:45 Koronką do Miłosierdzia Bożego za braci błądzących i dusze w czyśćcu cierpiące. I taki mam plan na I soboty miesiąca 2018 r. +++ Króluj nam Chryste, w Polsce i wszędzie!
3 miesiące temu / Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
 
Nie będzie Różańca 13 stycznia w Krakowie?
3 miesiące temu / mm
 
Do Sienki. Słaba jest Twoja znajomość Ewangeli , bo gdybyś znała ten fragment: ?Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich? (Mt 18,20) nie pisałabyś tego, co napisałaś.
3 miesiące temu / piotrek
 
Do Romek. Pan Jezus Chrystus został ukrzyżowany publicznie, a nie na w ukryciu. A czym jest modlitwa różańcowa, jak nie swoistą drogą krzyżową za Odkupicielem? Gdybyśmy modlili się na pokaz przed np. biskupem, to miałoby sens Twe przypomnienie o obłudnikach, bo chcieliby osiągnąć jakiś cel, np. uznanie w oczach u zwierzchnika. Ale w tym przypadku Różaniec jest wystawieniem się na bitwę z wrogami Kościoła. Narażamy się na pośmiewisko i drwiny, a nawet na oplucie i osikanie, jak to miało miejsce we Wrocławiu. Trzeba mieć wiele odwagi, by narazić się na atak swego środowiska po upublicznieniu w tym przypadku swej osoby. Pan Jezus Chrystus powiedział, że jeśli kto chce Go naśladować, niech bierze swój krzyż i idzie za Nim... czyli też na publiczną mękę krzyżową.
3 miesiące temu / Yamamoto
 
Mam nadzieję,że organizatorzy RÓŻAŃCA DO GRANIC ponowią modlitwę w dniu 17 maja i 7 pażdziernika.Polacy potrzebują różańca.Polska potrzebuje różańca . A liczba modlących się będzie rosła.
3 miesiące temu / Polak
 
to nie pierwszy raz kiedy spoleczenstwo czuje potrzebe zbiorowej modlitwy na ulicach miast , sprawdzcie historie co sie dzialo na ulicach miast przed bitwa warszawska a czego zabrakło przed wybuche II wojny swiatowej, widocznie ludzie teraz czuja podobna potrzebe , w glebi czuja zagrozenie ze strony upadajacej europy. Ludzie masowo w Polsce sie nawracaja i odnajaduja Jezusa, glownie wlasnie dzieki modlitwie rozancowej innych, coraz bardziej widac linie dzielaca ateistów od wierzacych, przy czym wierzacy pozostaja przy modlitwie i rozancu a ateisci przy ... no wlasnie .
4 miesiące temu / Damian
 
@Sienki: Różaniec Publiczny, "publiczny" czyli ?odbywający się przy świadkach, w sposób jawny? - więc jak najbardziej "aby pokazać się ludziom". Niezależnie od tego co sobie obiecują z tego uczestnicy, zauważ, że cytat z Ewangelii nie mówi nic o prestiżu ani o żadnej motywacji modlących się na pokaz, zauważa, że zachowują się "jak obłudnicy".
4 miesiące temu / romek
 
@Krzysiek: Spisywali ich, bo nie pewnie nie zgłosili zgromadzenia, a Urząd nie wydaje pozwoleń na zgromadzenie, tylko przyjmuje do wiadomości zgłoszenie. To jest łatwiejsze niż się wydaje, problem pojawia się tylko wówczas, gdy już jakieś zgromadzenie w tym samym miejscu i czasie zostało zgłoszone. @romek: Dzisiaj modlitwa publiczna jest pogardzana, w oczach świata to głupota, więc organizatorzy ciężko, żeby je robili, "aby pokazać się ludziom". Modlitwa publiczna nie ma prawie żadnego prestiżu, więc cytat z Ewangelii jest niezbyt adekwatny.
4 miesiące temu / Sienki
 
Dotarłem dzisiaj na wrocławski rynek tuż przed końcem różańca, wracając z pracy. Na koniec przyszła policja i zaczęła spisywać chłopaków trzymających transparent. Wychodzi na to, że do publicznego odmawiania różańca też trzeba mieć pozwolenie z urzędu dotyczące zgromadzeń.
4 miesiące temu / Krzysiek
 
"A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, gdyż oni lubią modlić się, stojąc w synagogach i na rogach ulic, aby pokazać się ludziom; zaprawdę powiadam wam: Otrzymali zapłatę swoją. Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie. A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani. Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie." (Mat. 6,5-8)
4 miesiące temu / romek
 
A kiedy w Poznaniu ?
4 miesiące temu / Oliwia
 
W Łomży odprawimy Różaniec św. 2 grudnia, jak zwykle - o 17:00 na Starym Rynku. Zaczynamy o 16:45 Koronką do Miłosierdzia Bożego za braci błądzących i dusze w czyśćcu cierpiące.
4 miesiące temu / Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
 
?Cierpliwość, cicha codzienna modlitwa, tworzenie grup modlitewnych, codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia, post i Różaniec Święty do Mojej Umiłowanej Matki w połączeniu działają jak doskonały sposób na zbawienie dusz?. http://jezusdoludzkosci.pl/
4 miesiące temu / polecam
 
rocznica bitwy pod Lepanto - to jak zwykle dobry termin na "Różaniec do granic"
4 miesiące temu / obserwator77
 
@ateistka. podejrzewam, że większej części tzw totalnej opozycji psującej klimat w Polsce nie po drodze jednak z Bogiem
5 miesięcy temu / bellzek
 
Proponuję Różaniec do Granic dwa razy w ciągu każdego roku najbliższy 13 Maja potem rocznica bitwy pod Aleppo
5 miesięcy temu / Polak
 
To za mało. Trzeba powtórzyć "Różaniec do Granic". OGÓLNOPOLSKĄ modlitwę Różańcową o g. 14-tej i Koronkę o g. 15-tej tym razem we WSZYSTKICH parafiach CAŁEJ Polski w niedzielę dn. 26 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla! Tylko CAŁY NARÓD - jak 7 października - jest w stanie wyprosić wielkie rzeczy dla nas wszystkich... Świetnie, gdyby ktoś z organizatorów "RdG" mógł ponownie zorganizować taką Modlitwę...Byłaby ona większa niż tamta, bo we wszystkich, nie tylko granicznych parafiach..Tylko czasu mało..
5 miesięcy temu / Piotr;
 
@do ateistka tak naprawdę nawet mniej niż 5%,bo w ostateczności wołają jak Wolter "księdza mi dajcie,księdza!".
5 miesięcy temu / różaróża
 
Przykład ZSRR czy Korei Północnej bardzo dobrze pokazuje co potrafią zrobić ateiści gdy dorwą się do władzy. Całe szczęście że jest was w Polsce tylko 5%.
5 miesięcy temu / do ateistka
 
Szkoda, że nie w moim mieście. A co zaś to "afiszowania" się z wiarą i hipokryzją polityków zarazem, proszę pogodzić ze sobą dwie sprawy: "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie" (Mt 6,6). "Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie" (Mt 5,14-16).
11 miesięcy temu / Eulalia
 
a nie prościej żebyście byli po prostu dobrymi ludźmi? bo przecież nie to 5% ateistów psuje klimat w naszym kraju..
ponad 1 rok temu / ateistka
 
Mam nadzieję że nie będzie tam " ludzi dobrej zmiany " ani tych katolików z pierwszych stron gazet i TV
ponad 1 rok temu / waldon
 
Popieram. Zobaczyć, zrozumieć, uznać swoją niedoskonałość, przyznać się do błędu i modlić się publicznie o uzdrowienie własne i współbłądzących to wspaniała idea.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Modlę się na różańcu , ale robię to w zaciszu domowym . Nie znoszę afiszowania się poza domem . Dla mnie jest to okazja do pokazania się innym jaka jestem pobożna . Widzę fałsz u polityków , którzy wielce się publicznie modlą , a za chwilę czynią zło !!!!
ponad 1 rok temu / Barbara
 
Swietne i ciekawe lecz dzis mamy ktory mamy wiadomosc nie aktualna.Zapraszam do Holandi bo nie mam gdzie sie pomodlic wstapic jak koscioly pozamykane albo w nich sklepy.
ponad 1 rok temu / Dariusz
 
Do czego jest przeznaczony kościół? Jako dom boży.
ponad 1 rok temu / wiechu
 
Jeżeli Chcieliby państwo pomóc przy organizacji publicznego różańca w swoim mieście proszę o kontakt tel. 796 766 196 Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych
ponad 1 rok temu / Stanisław
 
Kiedy w Poznaniu?
ponad 1 rok temu / Oliwia
 
W pełni popieram. To piękne.
ponad 1 rok temu / Basia
 
CZekam na Rzeszów
ponad 1 rok temu / bb
 
Coś pięknego.Czekamy na Łomżę
ponad 1 rok temu / IRENA
 
gdzie Lublin?
ponad 1 rok temu / lolo
 
A kiedy we Wrocławiu?
ponad 1 rok temu / ktośtam
 
Jerycho Różańcowe w Poznani, przed obrazem Pani Poznania, właśnie ruszyło.
ponad 1 rok temu / teodor
 
Super sprawa!
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
czekamy na szczecin i okolice
ponad 1 rok temu / gosia
 
a gdzie jest trojmiasto ?
ponad 1 rok temu / erty
 
Wiadomo kiedy będzie publiczny różaniec w Gdańsku?
ponad 1 rok temu / Wierząca
 
Czekam na Poznan! :) rozaniec sila niezwykla. Polecam dla ludzi szukajacych Boga i pragnacych wrocic do wiary. Mi sie udalo.
ponad 1 rok temu / Wierzaca
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.