14 stycznia 2021

Prześladowania chrześcijan narastają. Zabójstwa w Afryce, totalitarna kontrola w Chinach

(Fot. Pixabay)

Chrześcijanie na świecie są coraz silniej prześladowani. Epicentrum to Afryka, ale źle dzieje się także w Azji. W Chinach przeciwko wierzącym wykorzystuje się cyfrowe technologie. Najtrudniej jest cały czas w Korei Północnej.

 

Według najnowszego raportu organizacji Open Doors rok 2020 przyniósł pogorszenie sytuacji chrześcijan na świecie. Wzrosła skala prześladowań i dyskryminacji, do czego przyczyniła się także epidemia Covid-19.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W okresie między wrześniem 2018 a październikiem 2019 roku zamordowano według Open Doors 2983 chrześcijan. Rok później – aż o 60 proc. więcej, bo 4761.

 

Ponadto wierzącym w Chrystusa odmawiano swobody kultu łącznie w aż 74 krajach świata.

Najtrudniejsza sytuacja, ta jak w poprzednich latach, panowała w totalitarnej Korei Północnej. Na kolejnych miejscach niechlubnego rankingu państw najbardziej wrogich chrześcijanom uplasowały się odpowiednio: Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan, Erytrea, Jemen, Iran, Nigeria oraz Indie.

 

Gdy idzie o same mordy, to zdecydowanie dominują państwa afrykańskie. 91 proc. wszystkich zabitych chrześcijan zginęło właśnie na Czarnym Lądzie. To przede wszystkim efekt działalności islamskich organizacji terrorystycznych w Nigerii, gdzie zamordowano aż 3530 wierzących. Dżihadystyczna Boko Haram zacieśniła współpracę z grupami przestępczymi oraz bojówkami ludów Fulbe.

 

W kilku państwach afrykańskich dochodziło też do brutalnych ataków na kościoły oraz chrześcijańskie placówki edukacyjne. Tak było w Bukrina Faso, Mali i Nigrze.

 

W rankingu państw najbardziej wrogich chrześcijanom poszybowały Chiny. O ile w roku 43 według Open Doors znajdowały się na miejscu 43, to w roku minionym – już na miejscu 17. Według organizacji główną tego przyczyną jest szerokie zastosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych przeciwko wyznawcom Chrystusa. W Państwie Środka funkcjonuje około 570 mln kamer nieustannie śledzących obywateli; to część systemu, który przyznaje punkty za zachowania pożądane z perspektywy reżimu. Praktyki religijne wiążą się z odbieraniem punktów.

 

Innej natury problemy dotykają chrześcijan w Indiach i Turcji. W tych krajach szerzy się religijny nacjonalizm, odpowiednio: pogański i islamski.

 

Źródło: Katholisch.de

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram