DZISIAJ JEST
PIĄTEK 31 MARCA
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Imieniny obchodzą:
Gwidon, Kornelia
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Przemyśl: służby miejskie usunęły wystawę antyaborcyjną z Rynku

Data publikacji: 2017-03-14 07:00
Data aktualizacji: 2017-03-14 08:49:00
Przemyśl: służby miejskie usunęły wystawę antyaborcyjną z Rynku

W poniedziałek wieczorem służby miejskie usunęły z przemyskiego Rynku wystawę antyaborcyjną przygotowaną przez Fundację Pro – Prawo do życia. Została przeniesiona w inne miejsce. Wcześniej przeciwnicy ekspozycji kilkakrotnie próbowali ją zasłonić.

 

Przenosiny miały miejsce przed godz. 19.00. Plansze zostały umieszczone na podwórzy dawnego Gimnazjum nr 2, które znajduje się w pobliżu Rynku. Teren jest ogrodzony i zamknięty.

 

Wystawa „Wybierz życie” została ustawiona na płycie Rynku w środę 8 marca i miała się tam znajdować do 22 marca. Fundacja uzyskała potrzebne zezwolenia z urzędu miejskiego i Zarządu Dróg Miejskich. Na ustawionych planszach widać zdjęcia dzieci zabitych w wyniku aborcji zestawione z największymi ludobójstwami na świecie, np. Wielkiego Głodu na Ukrainie, Zbrodni Katyńskiej, czy mordów Ormian.

 

Ekspozycja wywołała kontrowersje. W niedzielę grupa osób zakleiła zdjęcia karteczkami samoprzylepnymi i czarną folią. Działacze pro-life usunęli je, ale sytuacja się powtórzyła zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek. W obu przypadkach Straż Miejska wylegitymowała uczestników akcji.

 

Przemyska policja przyjęła dwa zgłoszenia od osób przeciwnych wystawie. Wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające z art. 51 Kodeksu wykroczeń, czyli wywołania zgorszenia w miejscu publicznym.
KAI

luk
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
agricola
" W niedzielę grupa osób zakleiła zdjęcia karteczkami samoprzylepnymi i czarną folią. Działacze pro-life usunęli je, ale sytuacja się powtórzyła zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek." Ot tak, po prostu? I nie było nikogo, kto by im te łapy poprzetrącał? Nikt Tego nie pilnował?
kuj-pom10
Moja opinia jest następująca jak ludzie wierzący w Pana Boga , w sposób zdecydowany i na poważnie nie zaczną bronić wszelkiego, bez wyjątku życia ludzkiego, w tym także nienarodzonego - to zwolennicy cywilizacji śmierci będą panoszali się, tak jak w tym przytoczonym przypadku. I NAjWAŻNIEJSZE ZAPRASZAM NA PROTEST ORGANIZOWANY PRZEZ FUNDACJĘ ŻYCIE I RODZINA KOLEJNY W DNIU 2 KWIETNIA 2017r. W GODZINACH 13-15 ANTYABORCYJNY PROTEST POD WOJEWÓDZKIM SZPITALEM ZESPOLONYM IM. L. RYDYGIERA, NA BIELANACH PRZY ULICY ŚW. JÓZEFA 53-59 W TORUNIU. PROTESTY SĄ REGULARNIE ORGANIZOWANE CO PIERWSZĄ I TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA W GODZINACH 13-15. KOLEJNY PROTEST W DNIU 2 KWIETNIA 2017r. [ NIEDZIELA ].
wmo
Czy teraz Polska jest miejscem, gdzie zgorszeniem jest świadczenie prawdy o zabijaniu niewinnych istot ludzkich? A nie jest zgorszeniem, że ma miejsce ciągłe zabijanie dzieci (dla niepoznaki nazywane aborcją) w świetle tzw. prawa?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.