DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Prokurator zainteresował się kardynałem ostrzegającym przed homoseksualistami i gender. Stanie przed sądem?

Data publikacji: 2016-06-13 22:12
Data aktualizacji: 2016-06-14 14:40:00
Prokurator zainteresował się kardynałem ostrzegającym przed homoseksualistami i gender. Stanie przed sądem?
fot. Piotr Tumidajski/FORUM

Po tym, jak kardynał Walencji ks. Antonio Cañizares stwierdził, że „gender” to „najbardziej podstępna ideologia w historii ludzkości” i ostrzegł przed zakusami „imperium gejowskiego,” prokuratura wszczęła śledztwo z powodu szerzenia „mowy nienawiści.” To reakcja na skargę Hiszpańskiej Sieci Pomocy dla Uchodźców. 


- Rodzina jest dzisiaj nękana wieloma poważnymi zagrożeniami (..) Mamy ustawodawstwo uderzające w rodzinę i działania podejmowane przez siły polityczne oraz społeczne z udziałem ruchów imperium gejowskiego. Szerzą się koncepcje radykalnego feminizmu i najbardziej podstępna ze wszystkich teoria gender – mówił były prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów podczas homilii wygłoszonej w rocznicę objawień fatimskich 13 maja br.


Teoria gender głosi, że płeć biologiczna nie musi być zgodna z tzw. płcią kulturową. Innymi słowy, mężczyzna jeśli „czuje się” kobietą, zgodnie z ideologią gender powinien być uważany za kobietę.


Wkrótce po wygłoszeniu kazania koalicja 55 organizacji pro-homoseksualnych, w tym grupa pomagająca uchodźcom (sic!), oskarżyła hierarchę o „homofobię”. Słowa duchownego według nich „wykraczają poza wolność wypowiedzi i mogą być uznane za mowę nienawiści”.


Czołową rolę w sformułowaniu oskarżenia – które zgodnie z hiszpańskim prawem musi być rozpatrzone przez prokuraturę – odegrała organizacja  Lambda, jednocząca sodomitów w Walencji. Koordynatorka organizacji, Fani Boronat oczekuje, że kardynał wygłosi kazanie, w którym "silnie" wesprze społeczność LGBT, wspierając „różnorodność, równość i feminizm.”


W poniedziałek, sieć udzielająca pomocy imigrantom pozwała duchownego do sądu za słowa przeciwko teorii gender, które – zdaniem organizacji - stanowią „zbrodnię z nienawiści,” podobnie jak inne wypowiedzi kardynała przeciwko polityce imigracyjnej z października ubiegłego roku. Hierarcha pytał wówczas, czy wszyscy imigranci przybywający do Europy z Bliskiego Wschodu i Afryki są „czyści jak mąka,” sugerując, że niektórzy przybysze w rzeczywistości mogą okazać się "końmi trojańskimi.”


Lewacy zarzucają duchownemu, że „poprzez ultra-konserwatywne działania, usiłuje obalić porządek konstytucyjny” w Hiszpanii.(sic!) i, że tęskni za „czasami, kiedy imigranci, geje, lesbijki, biseksualiści, transseksualiści i kobiety były poddane dyktatowi w społeczeństwie rządzonym przez władze Kościoła katolickiego”.


Hiszpańska Sieć na rzecz Pomocy Imigrantom uważa ponadto, że sprzeciw kardynała wobec otwarcia granic „stawia go w jednym rzędzie z organizacjami neofaszystowskimi”, które postrzegają osoby innych narodowości i przekonań religijnych jako potencjalnie niebezpiecznych przestępców.


Diecezja kardynała Cañizaresa pomogła około 40 tys. imigrantów w 2015 roku. Walencja jest autonomiczną wspólnotą i obecnie jedynym regionem hiszpańskim rządzonym prze lewicową partię Podemos, która zawarła sojusz z komunistami.


W ubiegłym tygodniu władze Walencji zabroniły studentom, otrzymującym stypendium ze środków publicznych, przeznaczać je na studia na prywatnej uczelni, podkreślając, że większość ośrodków naukowych należy do katolików. Studenci medycyny, którzy kształcą się w prywatnych akademiach, nie mogą też odbywać staży w szpitalach publicznych.


Niektórzy prawnicy uważają, że obie decyzje naruszają konkordat między Hiszpanią a Watykanem, stanowiący, że studenci instytucji katolickich powinni być traktowani tak samo jak alumni innych uniwersytetów.

Uwagi kardynała potępił gubernator Walencji Ximo Puig, oskarżając go o „podżeganie do nienawiści” i twierdząc, że „cały świat rozumie, iż każdy człowiek może kochać kogo chce”. Duchownemu zarzuca się też tradycyjnie, że jest „wrogiem kobiet”.


Kardynał nie wycofał się ze swoich słów. Zaapelował do "obiektywnych" prawników, by zapoznali się z jego homilią i wskazali te fragmenty, w których rzekomo złamał prawo. Hierarcha wezwał również chrześcijan z Walencji, by zdecydowanie przeciwstawili się projektowi ustawy, która pozwoliłby nieletnim przejść finansowaną ze środków publicznych „operacje zmiany płci”, bez zgody rodziców. Zgoda taka jest wymagana w sytuacji, gdy nieletni chce się wytatuować.

 

 

Źródło: cruxnow.com., AS. 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
rozsądny
Z praktyki wiem, że łatwo znaleźć głupiego, dyspozycyjnego prokuratora. obawiam się, że pieniądze LGBT mogą tu zaważyć
yeti
adam@.Jeszcze jeden się znalazł, który wędrówkę dusz myli z reinkaranacją.
NN
Może by jednak niektórzy tu piszący jakoś przestali pisać swoje wywody nie zając tego o czym piszą,pisząc jakąś mieszankę nie wiadomo czego dotyczącą.Znając gender z ocen kleru,a to nie są miarodajne źródła zdobywania wiedzy o naturze rzeczy.
KRI
Ludzie ogarnijcie się, jak świat światem kobieta i mężczyzna były i będą podstawa naszej egzystencji czy ksiądz lub inna osoba nie możne o tym mówić otwarcie ?! o tym o czym wszyscy wiemy ?! .... szok wyluzujcie albo matoły do książek....
Quetzalcoatl
A co na to inni członkowie hiszpańskiego episkopatu? Czy stanęli murem w jego obronie, czy też jest to głos wołającego na puszczy?
adam
@yeti - przypominam, że nauczanie o reinkarnacji jest niezgodne z Bożym Objawieniem - patrz List do Hebrajczyków !
adam
generał Franco przewraca się w grobie.
yeti
Do osobnika bez nicka@.Nie wariant "d" lecz "e"jest twój. W tym wariancie mieszczą się wszyscy ,którzy wzięli sobie na rękę lub czoło znamię Bestii.To znamię oznacza odpowiednio:na czole -"Na czoło" wysuwa się myśl przewodnia ,idea,jest więc tym walka o coś,życie tym."Na rękę"-rekami dokonujemy czynów,więc jest tym sprzyjanie i służenie Bestii.A imieniem Bestii,jest to ,aby te słowa nigdy nie stały się prawdą:" Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome". Bowiem poznanie tego przez ludzkość oznacza koniec nocy nad światem i kres panowania ciemności i zła.Proś Boga jeśli masz siłę,aby przemienił twoje serce ,bo to ono cię zdradziło.Tam gdzie się ono wybiera za zapłatę niesprawiedliwości, twoja świadomość nigdy się nie obudzi.Na tym polega zatracenie ,mylone na tym świecie z piekłem.
Halina
Popieram kardynała Walencji ks. Antonio Ca?izares , są to prawdy oczywiste i żaden beznadziejny urzędnik i "partyjniak" nie wmówi ,że gender jest dobry dla ludzkości. Niszczy on ludzi i zmienia w zwierzęta - to jest dopiero mowa nienawiści!!! I nikt mi nie zabroni głosić moich poglądów. Jedyną ochroną dla ludzkości i Kościoła jest wykluczenie takich osobników i głosicieli z publicznej społeczności- niech nikt się z takimi ludźmi nie przyjaźni i kontaktuje!
do yeti
wariant d)stoją za mną wszyscy znudzeni twoim jałowym bajdurzeniem, uroiłes sobie że musisz je zamieszczać nawet kosztem złamania danego słowa, biedaku nie przyjmujesz do wiadomosci że nikogo nie interesuje twój spam zwany górnolotnie wywodami
NN
Czy ten co pisze o satanizmie łącząc gender.Rozumie chociaż czym jest satanizm,a czym jest gender.Aby się dowiedzieć czym jest gender,to na ten temat jest dość informacji w internecie.Trochę wysiłku nie zaszkodzi,a wiedza się przyda,gdy się będzie chciało zabierać głos na ten temat,a nie po dyletancku pisać byle co.Gender może być dla Kościoła tak jak kiedyś komunizm i socjalizm.Papieże pisali encykliki,potępiali,potem go przyjęli do swej ideologii.Encyklika;Rerum Novarum(O kwestii robotniczej)Leon XIII.Jakoś ks.ks.Guz i Oko przycichli już tak zacięcie nie walczą z gender.
stary
Bardzo dziękuję Biskupowi Canzares. Powiedział prawdę. Nikomu ni ubliżył.Zaraza (z)lewaków,ich teorii i praktyk sprzecznych z naturalnym rozwojem człowieka, flory i fauny, powinna być powstrzymana, gdyż zrujnuje (ba zniszczy!)wszystko co od zarania dziejów jest naturalne.Zaraz ta prowadzi do samozagłady tego świata.
yeti
Osobniku bez nicka@.Tobie upadło coś na głowę ?. Widzisz gdzieś tutaj kontynuację mojego wywodu ?.
yeti
Osobniku bez nicka @. Skoro wypowiadasz się w liczbie mnogiej, wybierz wariant:a). Jesteś w ciąży.b). Masz rozszczepienie osobowości (schizofrenia). c). Stoi za tobą jakaś sekta.Wystarczy podać literkę oznaczającą wariant.
do yeti
nawet słowa nie potrafisz dotrzymać
yeti
Jeśli dla was "to o czym ucho nie słyszało a oko nie widziało" to spam,to rzeczywiście trafiłem na bogaczy,których Jezus odradzał zapraszać na ucztę.
do yeti
trzymamy za słowo, wreszcie skończy się spam
yeti
Będę pisał dalej gdy ukażą się brakujące dwa odcinki.
amborem
Bardzo dobrze! Kler, w tym kardynałowie, nie mogą stać ponad prawem! Homilia Pana Ca?izaresa w widoczny sposób łamała obowiązujące w Hiszpanii przepisy antydyskriminacyjne i powinien on zostać za nią ukarany! Miejmy nadzieję, że podobne przepisy zostaną po kolejnych wyborach wprowadzone i w Polsce!
yeti
Cd.6.Przed wieloma Początkami było ogólnie 102 wszechświaty w całej wszechrzeczy.Jednak zło tak się rozpanoszyło że wojny pomiędzy nimi i destrukcja ,stały się treścią i sensem istnienia.Osobniki obdarzone nadprzyrodzonymi darami niewyobrażalnego dla was formatu ,potrafiły nawet zrywać zręby rzeczywistości ,przez co wakuola rzeczywistości zapadała się ,a wszystko co w niej było pozostało tam uwięzione w zawiesinie pramaterii.Pozostały tam więc tylko jestestwa bo wszelkie ciało w przekroju wszechrzeczy zostało unicestwione.Potworzyły one tzw. społeczności myśli,co pozwala im funkcjonować w czymś co nazwalibyście rzeczywistościami wirtualnymi.Potrafią w nich nawet tworzyć piękne obrazy i dzieła a próbki mi pokazywano już tutaj. z tego pogromu ocalało tylko 8 wszechświatów,a w tym nasz ,który nazywa się Traou.Wszechświat ,abyśmy się rozumieli,to kontinuum po kres możliwości penetracji .Potem jest granica kontinuum rozpostarta na zrębie rzeczywistości .Cdn.
yeti
Cd.5.Pamiętamy:"Wierzę ,coś objawił Boże, Twe słowo mylić nie może". Jednak nie znaczy to poznania prawd ukrytych przez zwykłe czytanie słowa nośnego lub jak kto woli; podstawy sensu.A Jezus kazał szukać ,kołatać i prosić .Nie tylko o chleb powszedni, ale i ten po którym nie ma już głodu lub inaczej, napić się Wody Żywej po której już nie ma pragnienia.To głód prawdy i pragnienie poznania.Odszedłem od tematu,aby wyjaśnić jak głęboko trzeba "kopać" ,aby dociec ostateczny sens w słów Pisma.I teraz należy szukać w metaforze"proch ziemi"(kiedy jeszcze nie było człowieka)ludu którym są stworzenia rozumne lub istoty ,ale nie człowiek.Nazwaliście to gliną z której ulepiono człowieka,a oznacza to protoegzystencję jestestwa. Jestestwo to jedna z elementarnych jednostek świadomości.Są jeszcze ;znamiona jestestw ,bóstwa i znamiona bóstw.O tym kiedy indziej.Tłumaczę to,abście zrozumieli konflikt płci w człowieku. Cdn.
yeti
Cd.4.W ks.Rdz.mamy opis że Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi" wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia4, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą(tutaj powinno być: duszą żyjącą,bo dusza może przebywać innych stanach istnienia.Nadgorliwość tłumaczy ). Czym jest ten proch ziemi?. Wcześniej pisałem ,że ziemia to metafora na ludy istot i stworzeń rozumnych.Poza tym słowo ziemia ma znaczenia toczne i potoczne.Toczne to:pojedyncze planety,lądy,terytoria,obszary ,regiony i kraje.Potoczne to:Materia całej wszechrzeczy,grunty planet i lądów,aż do garści gruntu w dłoni.I teraz z tego potocznego znaczenia prochem jest nieokreślona ilość ziaren tej materii.Gdy przeniesiemy to w znaczenie metaforyczne na lud ,ziarenko oznacza jednego osobnika.Stąd :" Bo prochem jesteś i w proch się obrócisz"- mowa o losach gatunku Adam(człowiek). Jest tutaj ukryta metafora o wędrówce dusz,aż po jej kres:"proch"(lud)w Bogu Ap 21:3. Cdn.
yeti
Cd.3.Dopiero po długim okresie upewnienia się co do swojej orientacji(wykolejenie jest dezorientacja seksualną a nie tak jak powszechnie się bredzi) dana osoba może próbować nawiązywać kontakt jako długie narzeczeństwo,jednak w szczerości, przez co może zyskać od partnerki(a)zrozumienie i pomoc.Definitywnym pozbyciem się tej przywary jest śmierć w stanie jałowości popędu,określanym jako aseksualizm albo dotrwanie do śmierci w miłości małżeńskiej.Obudzenie i odrodzenie w Chrystusie w tym stanie jest przypieczętowaniem wiecznego skutku tej "kuracji". Kapłani z tym wykolejeniem którzy sprawują posługę są nimi jeśli zachowują świadomie ten stan jałowości.Praktykowanie zboczenia czyni ich niegodnymi i niezdolnymi do sprawowania ofiary Eucharystii z uwagi na grzech sodomski.Grzechy nieczystości kapłanów omówię kiedy indziej.Inne podłoże ma konflikt płci w człowieku i o tym w następnym odcinku.Cdn.
yeti
Cenzura:Widzę że was uwiodły brednie tych, którzy nie wiedzą co znaczy:"prastare po-dwoje " a kojarzyli to z jakimiś ruinami .
doNN
Dlaczego NN i jego komuszy mocodawcy tak namiętnie i tak agresywnie występują przeciw normalności? Przecież gender to zboczona ideologia,to jest dekompozycja stosunków międzyludzkich. Skoro NN słusznie czuje się umniejszony i nie czuje się mężczyzną rozumnym, niech zaprzestanie swego bezrozumnego bełkotu jakoby Kościół zaprzeczał szacunkowi wobec kobiet i mężczyzn. NN już dawno stracił wpływ na jakiekolwiek zrozumienie jego posłannictwa, które w zrozumieniu ideologów jego religii komunistycznej jemu się należy z racji promowania zboczeń. Ta władza obecnie umyka się z rąk komunistów.
mf
Może by tak wielki autorytet Franciszek zabrał głos.Geje i lewacy bardzo poważają biskupa Rzymu
yeti
Cd.2.Jak by ktoś bystry już zauważył,to wykolejanie nowych osobników i młodzieży w czasie budzenia się popędu,jest tym samym co zraza chorobowa tylko ze skutkami na przeszłe życie.A chyba czytaliście w Piśmie,że to zboczenie jest obiektywną przeszkodą dostąpienia szczęścia wiecznego.Choćby dany osobnik uczynił tyle dobra co Matka Teresa nie może dostąpić szczęścia wiecznego z powodu swojej niezdolności.Będzie więc wędrował dalej dotąd aż się tej przywary pozbędzie.A pozbyć się jej może tylko przez całkowita abstynencję seksualną włącznie z tępieniem w zarodku wszystkich myśli o tej treści.Takie myśli przychodzą od "głodnych" amatorów ich usług ,więc powinni sobie z tego zdawać sprawę.Ci u których nie ma mocnej przywary,mogą wspomagać się miłością (platoniczną!)z kobietą.Chodzi o przeobrażanie kryteriów powabu i piękna.Podejmowanie współżycia seksualnego w tym stanie jest traktowaniem drugiej osoby jako narzędzie i jest niegodne.Cdn.
yeti
Cd.1.Wytłumaczę teraz czym jest to wykolejenie popędu.W rozwoju prenatalnym człowieka po determinacji tożsamości czyli otrzymaniu jestestwa zostaje dostarczona jego "kość" czyli pierwiastek życia.Jest to niematerialny model wyglądu i zmysłów człowieka -matryca i plan według której zostanie zapisany genomem wygląd osobniczy(podobieństwo do siebie)i dodane do cech dziedziczonych od rodziców.To na tej kości ci aniołowie umieszczają na osobnikach których udaje im się wykoleić przyczółek który w ciele zmysłowym organizmu odtwarza przywarę.Przywara to miejsce poprzez które ci aniołowie w dowolnej chwili zespalają swoje zmysły czucia ze zmysłami człowieka.Mogą w ten sposób wpływać na jego myśli, zachowanie i doznania.Jest to więc relacja w obie strony.Jezus mówił o ich niezdolności do małżeństwa:" z łona matki takimi się urodzili",bo tę przywarę przynieśli na świat już łona matki a tam z poprzedniego życia.Tutaj amatorzy tych usług ich szybko odnajdują i aktywują.Cdn.
yeti
Będziecie wciąż bezradni wobec tego obszaru życia i społeczeństwa jakim jest monoseksualizm(homoseksualizm to kłamstwo przeciw logice- nawet dziecko widzi ,że człowiek "homo" jest dwupłciowy)jeśli nie zrozumiecie niewidzialnej strony tego zagadnienia.Kłamią ci którzy utrzymują ,że tacy ludzie zostali stworzeni z tą przywarą przez Boga.Zboczenie to pojawiło się na ludziach za pośrednictwem aniołów którzy bardzo dawno temu zostali ukarani pozbawieniem zmysłu rozkoszy za niepoddanie się zróżnicowaniu płci.Uczyniły to całe gałęzie i szczepy aniołów.Możecie nie wierzyć ale wiem co mówię,bo sam zanosiłem im nakaz w tej sprawie i byłem obecny przy wybuchu ich buntu.Gdy utracili ten zmysł ,na ludziach zrobili sobie jego "protezy". Miasta Sodoma i Gomora to były ich ziemskie(na ludziach) siedliska.Wielu na pewno dziwią zdolności osób z tym zboczeniem, ale po moich słowach już nie powinny dziwić.Wszak "mieszkanie "należy odpowiednio urządzić i zaopatrzyć.Cdn.
ghju
"iż każdy człowiek może kochać kogo chce"- No pewnie. Nawet kozę.Zaczęło się od równouprawnienia dla zwierząt.
ghhj
A kiedy zamkną Tuska?
gdc
NN. Onet czeka na ciebie. Tam sobie pisz,a nie zasmiecaj tego portalu swoimi wypocinami z chorej głowy.
Olek
@NN przestań chłopie propagować tu satanistyczne poglądy
pedro
Przyjdzie na te tereny Islam i zlikwiduje jednym cięciem te chore ideologie. Innej możliwości nie widzę. Chrześcijanie są zakładnikami Miłosierdzia. Może to i dobrze...
Jurek
To zwiastun tego, co czeka katolików wiernych Tradycji. Więcej: Idea fałszywego miłosierdzia... ? ks. Paweł Murziński
tedi
Lewactwo to najwyższy stan zdegenerowania.
Waginoujemna fallusoosoba
Same stwierdzenia w stylu: "umniejszanie roli mężczyzny", albo: "płeć społeczna" to już idiotyzmy z fallusa/waginy wyssane. O reszcie nawet nie ma co pisać.
bolorek
Zamordystyczne, bismarckowskie Niemcy zwolnily z wiezienia abp Ledóchowskiego, kiedy ten otrzymal purpure kardynalska. Kardynalowie bowiem byli traktowani jako członkowie domu panującego, czyli krewni papieza. Demokratyczna Hiszpania bedzie rozwazac prawomyslnosc innego kardynała. Nazwać to można postępem per excellence.
DNA
Degeneraci skarżą normalnych, bo nie są tolerancyjni i uważają, że maja prawo zmieszać z błotem każdego normalnego, za to tylko, że Ci mówią co myślą o degeneratach. Totalitaryzm zboczeńców i degeneratów
NN
To nie są obawy o rodzinę.Bo dlaczego Kościół Katolicki,jego hierarchowie obecnie tak namiętnie i tak agresywnie występują przeciw gender?Przecież to nie jest ideologia,to jest porządkowanie stosunków międzyludzkich,umniejszające rolę mężczyzny jako osoby rozumniejszej i dominującej nad kobietą.Każdy człowiek kobieta czy mężczyzna jeśli jego rozum posiada wyższy zakres wiedzy powinien być szanowany równo.A Kościół temu zaprzecza i tym samym traci wpływ na społeczne zrozumienia jego posłannictwa,które w zrozumienia ideologów religii chrześcijańskiej jemu się należy z racji wiekowej tradycji.Ta władza obecnie umyka się z rąk Kościoła.
asf
Ja bym w ogóle nie reagował na to wszystko na miejscu biskupa i nie szedł ani do prokuratury,ani do sadu. I powiedział im jasno,ze mnie mogą w pompę pocałować. I tyle. Psycholi nigdzie nie brakuje.
stif
Nareszcie jakiś bardzo odważny kardynał, skomentował szatańskie zło lewicy i ich paskudne cechy współżyjących ze sobą gejów , przy których tylko rzygać się chce.
mataleo
Totalna paranoja. Biskup powiedział prawdę, nikogo nie zabił, a określono to jako zbrodnię z nienawiści? Lewakom nie przeszkadza śmierć dzieci nienarodzonych a zbrodnią nazywają przedstawienie faktów?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.