DZIŚ JEST:   20   MAJA   2018 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

PRL-owscy funkcjonariusze nie chcą tracić emerytur. Zarzucą sądy odwołaniami

PRL-owscy funkcjonariusze nie chcą tracić emerytur. Zarzucą sądy odwołaniami
ot. creationc / sxc.hu
#EMERYTURA    #SĄD    #DEUBEKIZACJA    #FUNKCJINARIUSZ    #MSWIA    #PRL    #KOMUNIZM

Po wprowadzeniu ustawy deubekizacyjnej może zabraknąć sędziów do rozpatrywania odwołań funkcjonariuszy, którzy nie pogodzą się z obcięciem emerytur. Według szacunków, takich wniosków może być nawet 50 tys.

 

Z uwagi na takie prognozy, Agnieszka Grzybczak-Stachyra, wiceprezes Sądu Okręgowego w Warszawie, którego XIII Wydział Ubezpieczeń Społecznych, będzie rozpatrywał odwołania z całej Polski, domaga się od ministra sprawiedliwości stworzenia wyspecjalizowanej sekcji. Mowa o dodatkowych 25 etatach sędziowskich, 15 asystenckich i 74 urzędniczych. Według wyliczeń „Rzeczpospolitej" potrzeba na to ok. 800 tys. zł miesięcznie.

 

Rząd PiS wyliczał, że obniżka emerytur będzie dotyczyła 32 tys. osób, głównie milicjantów, którzy pracowali w Służbie Bezpieczeństwa w czasach PRL. Takich spraw będzie jednak więcej. – Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA w Warszawie powiadomił nas, że wydano do tego dnia 38 tys. decyzji, natomiast IPN w stosunku do ok. 50 tys. osób wystawił informację o przebiegu służby. Na podstawie tej informacji organ wydaje decyzje podlegające zaskarżeniu do sądu. Kolejne decyzje nadal są wydawane – podkreśla sędzia Anna Ptaszek, rzecznik warszawskiego Sądu Okręgowego. Na razie do sądu wpłynęło 340 odwołań, żadna sprawa nie została rozpatrzona. A fala odwołań dopiero nadciąga. Czas ma dla funkcjonariuszy spore znaczenie, bo pomniejszone uposażenia mają być im wypłacane już od października.

 

Resort sprawiedliwości zapewnił dziennik „Rzeczpospolita”, że „zostały podjęte działania legislacyjne mające na celu rozłożenie tego typu spraw na większą liczbę sądów”. Oznacza to, że sprawy będą trafiały nie tylko do sądu w Warszawie, ale do sądów w całym kraju, co powinno usprawnić całą procedurę.

 

Źródło: rp.pl

MA

DATA: 2017-08-20 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A kto odda zabrane 153 miliardy zabrane przez PO/PSL z Otwartych Funduszy Emerytalnych młodym?? Jaki był wyrok TK,m że zgodne z prawem?? Kto chciał sprzedać Lasy Państwowe?
9 miesięcy temu / Mila
 
Jak to, pani wiceprezes sądu chce dodatkowe etaty, żeby szybciej rozpatrywać odwołania funkcjonariuszy?? To tacy funkcjonariusze nie mogą grzecznie zaczekać w kolejce na swoją sprawę w sądzie, jak reszta Polaków?? Znowu im załatwia się wszystko "od ręki"???
9 miesięcy temu / Anaja
 
Potem większość z nich dostanie wysokie odszkodowania na podstawie wyroków ETPC. Niestety, wielu tego nie doczeka ze względu na stan zdrowia i wiek. Ale to jest świadoma wyrachowana kalkulacja ze strony ktolickiego PiS.
9 miesięcy temu / Stormer
 
bo nie mam nadzieji, ze zblatowane i nie oczyszczone sady beda za tym, zeby procesy ciagnely sie latami jak to jest w przypadku Polakow, tu beda sprawy zalatwiane od reki do reki- dzieki dudusiowi, prezydentowi Polski Rzeczypospolitej Ludowej
9 miesięcy temu / szkoda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.