DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Prezydent Duda o relokacji imigrantów: nie wyobrażam sobie sytuacji przywożenia kogoś na siłę

Prezydent Duda o relokacji imigrantów: nie wyobrażam sobie sytuacji przywożenia kogoś na siłę
Fot. Jerzy Dudek / FORUM

Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera podkreślił, że Polska jest krajem gościnnym, ale nie wyobraża sobie sytuacji, w której imigranci z Bliskiego Wschodu będą przywożeni do naszego kraju na siłę. – Kiedy słyszę o jakimś przymusowym przemieszczaniu ludzi, przymusowym przewożeniu ludzi do Polski, to mówię zdecydowanie „nie”, chociażby dlatego, że jest to zwykłe naruszenie praw człowieka – mówił prezydent.


Wizyta prezydenta Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie była okazją do rozmowy na temat relokacji imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Podczas konferencji prasowej, prezydent Andrzej Duda zdecydowanie podkreślił, że Polska jest krajem gościnnym, który zawsze udziela pomocy potrzebującym, ale nie wyraża akceptacji dla pomysłu przymusowej relokacji. – Polska jest otwarta, na tych, którzy chcą do Polski przyjechać, tych, którzy będą potrzebowali od Polski pomocy, jest i była zawsze otwarta, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce przetrzymywany, bo do tego się to sprowadza – mówił Andrzej Duda.


Zdaniem polskiego prezydenta, relokacja imigrantów i przymuszanie ich do życia w Polsce lub innym kraju, którego nie wskazali wcześniej, jest łamaniem praw człowieka. – Kto chce i potrzebuje, może do Polski przyjechać, kto chce i potrzebuje, to pomoc w Polsce uzyska, natomiast nikt nie będzie, mam nadzieję, w Polsce nikogo siłą zatrzymywał, zwłaszcza jeżeli ten ktoś nie narusza prawa i od tego zacznijmy. Dlatego, kiedy słyszę o jakimś przymusowym przemieszczaniu ludzi, przymusowym przewożeniu ludzi do Polski, to mówię zdecydowanie „nie”, chociażby dlatego, że jest to zwykłe naruszenie praw człowieka. To są obywatele, wprawdzie innych państw, ale to są obywatele, którzy mają takie same ludzkie prawa jak i my i nie wolno tych ludzi w żaden sposób niewolić – tłumaczył prezydent.


W ostatnich dniach w mediach pojawiło się wiele komentarzy polskich polityków dotyczących przymusowej relokacji imigrantów. Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański przyznał, że polski rząd nie wyraża zgody na tę formułę rozwiązania problemu imigrantów. Powiedział również, że Polska jest gotowa bronić swych racji w sądzie. – Jeśli Komisja Europejska zdecyduje się na to, by procesować się z Polską, będziemy zwracali uwagę na to, że Polska jest jednym z 26 państw, które nie wykonują tej decyzji. Jeżeli ktoś chce, to będziemy bronili swoich racji w sądzie i wtedy zobaczymy jaki przyniesie to efekt – mówił na antenie Radia Zet.


– My byliśmy od początku jej przeciwni i nie ukrywaliśmy tego. Mówiliśmy wyborcą, że ta decyzja jest przez nas nieprzyjmowana, rozumiemy jej prawny charakter, natomiast nie widzimy możliwości, żeby polski system przekazywania opieki międzynarodowej, polski system uchodźczy był pod jakąkolwiek presją ponadnarodową. Będziemy podejmowali takie decyzje sami i tylko sami – dodał Konrad Szymański.


W podobnym tonie wypowiadał się we czwartek w Brukseli szef MSWiA Mariusz Błaszaczak. – Podtrzymujemy polskie stanowisko ws. uchodźców i jesteśmy przeciwni przyjmowaniu ich do Polski – mówił. – Stały mechanizm relokacji jest błędny i nie rozwiązuje problemu. Stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski i Polaków – tłumaczył. Błaszczak podkreślił w szczególności, że mechanizm relokacji imigrantów jest swoistą zachętą do podjęcia nielegalnego procederu handlu ludźmi.

 

 

źródło: dorzeczy.pl, PCh24.pl

WMa
 


DATA: 2017-05-20 00:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dokładnie, dla NN rzeczywistość jest inna. Nie widać u niego śladu rozumienia.Przecież tak nie jest jak tu ujawnia swoje oceny. Nie ma nadziei na to by jednak pisał swoje oceny faktu,a nie obsesyjnie wysuwał swoje wypaczone domysły na temat otaczającej rzeczywistości.Przecież inne głupie państwa, które przyjmują muzułmanów,mimo zamachów, doświadczają kolejnych zamachów. A Polska nie doświadcza, bo nie przyjmuje muzułmanów.
11 miesięcy temu / do NN
 
Czyżby dla(doNN)rzeczywistość jest inna?Jednak u niego widać rozumienie jej po swojemu.A jednak brak rozumienia.Przecież tak nie jest jak tu ujawnia swoje oceny.Może by jednak pisać swoje oceny faktu,a nie obsesyjnie wysuwać swoje wypaczone domysły na temat innych osób.Przecież inne państwa przyjmują tych tak nieszczęśliwych ludzi,mimo zamachów.A przecież są służby,które mogą odpowiednio selekcjonować przybyszów, co zapewnia tak dumnie minister Błaszczak.
11 miesięcy temu / NN
 
NN jak zwykle gada głupoty oderwane od rzeczywistości. Nachodźcy nie będą pożyteczni jako siła robocza, gdyż nie zamierzają pracować, tylko pasożytować na zasiłkach. A czynią tak dlatego bo zidiociała UE promuje to pasożytowanie. I niech się NN jako ateistyczny ignorant nie wypowiada o czymś co nie ma pojęcia, czyli o chrześcijańskim miłosierdziu bliźniego, gdyż ono nie polega na utrzymywaniu pasożytów i wrogów Polaków. Sprzeciw jest podyktowany rozsądkiem i chrześcijańską troską o rodziny i o braci w wierze. Gdyby NN naprawdę chciał być Polakiem i chrześcijaninem,nie oceniałby jako coś złego tego co robią chrześcijanie i Polacy w trosce o bezpieczeństwo swoich bliskich. Ta ignorancja bądź hipokryzja NN wcale nie usprawiedliwia jego nawoływań by ludzie szlachetni wykonywali działania samobójcze. Katolicy Polacy od dawna pomagają biednym i prześladowanym, robiąc to w sposób rozsądny, czego NN nie pojmie.
11 miesięcy temu / do NN
 
Jeśli chcemy być godni jako Polacy miana chrześcijanina,nie oceniajmy tego co robią inni jako,że coś złego robią to wcale nie usprawiedliwia robienia podobnie,lecz starajmy się być godni miana człowieka szlachetnego i służmy pomocą innym w biedzie.
11 miesięcy temu / NN
 
Najpierw muszą wcisnąć arabów żeby wymusić spełnienie bandyckich roszczeń. Islamiści z banderowcami zagwarantują odpowiedni stopień chaosu. Żydzi nie będą przecież w Polin uczciwie pracować, wcześniej muszą zabezpieczyć sobie panowanie.
11 miesięcy temu / gds
 
Wcisną nam Żydów zamiast Arabów i będzie gites- kompromis-saldo dodatnie. Ukraińscy arbaiterzy posłużą jako czynnik destabilizujący. Zawsze można ich banderowskie zapędy wykorzystać przeciw polskim tubylcom a jakby stwarzali problemy nowej szlachcie jerozolimskiej to się ich przegoni na zachód. To znaczy nie przegoni tylko granice otworzy i sami się przegonią. Teraz wiadomo czemu tolerowana jest niesymetria w stosunkach RP z Ukrainą i zakaz krytyki banderyzmu. Był telefon z ambasady + trzeba się trzymać ustaleń zawartych podczas wspólnych posiedzeń Knesetu i naszego rządu (swoją drogą ewenement). Ukraina + Polska + uprzywilejowana pozycja finansowo-polityczna = nowa Ziemia Obiecana i miękkie lądowisko dla tych, którzy tak sobie dobrze żyją z sąsiadami naokoło, że muszą się katapultować. Jedynie z małą Jordanią nie mają kosy.
11 miesięcy temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.