DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Prezydencki minister: nie czekajmy na tragedię - inwestujmy w bezpieczeństwo

Prezydencki minister: nie czekajmy na tragedię - inwestujmy w bezpieczeństwo
fot. Adam Chelstowski/FORUM

To zdarzenie nie miało prawa mieć miejsca, musimy dokonać przeglądu warunków pracy VIP-ów – stwierdził wieczorem w TVP Info, prezydencki minister Krzysztof Szczerski. W piątek pancerne BMW 750I wiozące głowę państwa na autostradzie A4, w pobliżu Lewina Brzeskiego zjechało do rowu po tym jak w tylnym kole pękła i całkowicie rozpadła się opona. Sprawę bada prokuratura.

 

Goszczący w TVP Info minister Szczerski przestrzegał „nie czekajmy na tragedię - inwestujmy w bezpieczeństwo”. Po zajściu z udziałem prezydenckiej limuzyny, do którego doszło na autostradzie A4 w internecie pojawiła się „fala hejtu” skierowana przeciwko głowie państwa. Knajacki i wulgarny język mieszał się z oznakami zadowolenia z wypadku i „smutkiem” z powodu jego niegroźnego przebiegu. Agresywne komentarze pojawiły się na na facebookowej stronie Komitetu Obrony Demokracji. Zdaniem ministra Szczerskiego „nienawiść, która wylała się ze stronie KOD to już jej eskalacja”.

 

Prezydencki minister mówił także o dotykającym Europę kryzysie imigracyjnym. Jego zdaniem „nie ma w Europie pomysłu na rozwiązanie kryzysu migracji - popełniono błędy”. Europa w opinii Szczerskiego „nie jest gotowa na kolejną falę imigracji zarobkowej”. Jak podkreślił minister z Kancelarii Prezydenta, to  „Merkel otworzyła drogę, która spowodowała kryzys humanitarny”.

 

Szczerski odniósł się do bieżącej sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz do raportu Komisji Weneckiej, którego projekt ujawniła "Gazeta Wyborcza". Zdaniem Szczerskiego „jeśli partie włączą Komisję Wenecką do bieżącej walki politycznej, to zniweczą cały jej wysiłek”.

 

 

 

Źródło: Twitter @tvp_info

lukDATA: 2016-03-07 19:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

piękne słowa pana ministra i tyle; pogadał, pogadał i co z tego wynika? ano nic; kiedy w końcu konkrety? kiedy wprowadzenie kary śmierci dla bandytów i zdrajców Polski? kiedy likwidacja Ustawy nr 1066? kiedy zostanie upubliczniony Raport o likwidacji WSI (z przecieków wynika, że to była bandycka organizacja - chcemy jako Polacy to ocenić sami)? kiedy Polacy będą mieli swobodny dostęp do broni, jak każdy wolny naród mieć powinien? kiedy prawdziwe działania proprzedsiębiorcze? kiedy podniesienie kwoty wolnej od podatku do min. 8.000 zł lub likwidacja niewydolnego podatku PIT? i jw. - kiedy obniżenie podatku VAT z 23% na 20%? kiedy likwidacja ogromnego narostu administracyjnego na każdym szczeblu? kiedy zakończy się finansowanie z podatków Polaków wszelkich instytucji wrogich Polsce? kiedy zakończy się wszelkie finansowanie prasy, radia i telewizji, teatrów i wszelkich organizacji pozarządowych? kiedy będzie jasne, proste prawo, równe dla wszystkich? kiedy to będzie??
ponad 2 lata temu / JARO
 
Dalej zwlekajcie z ujawnieniem agentury, pytajcie lewackich ciał jak Komisja Wenecka, przepraszajcie że żyjecie itp. Wszystko mi to wygląda na celowe kunktatorskie działanie - jak to było z LPR i Samoobroną.
ponad 2 lata temu / stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.