DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Poseł Stanisław Pięta chce ułatwić Polakom dostęp do broni palnej

Data publikacji: 2016-01-19 11:19
Data aktualizacji: 2016-01-21 14:05:00
Poseł Stanisław Pięta chce ułatwić Polakom dostęp do broni palnej
Warszawa.14.01.2016. 8. posiedzenie Sejmu VIII kadencji. N/z. Posel stanislaw Pieta. Fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Wśród priorytetów Stanisława Pięty znalazło się poszerzenie dostępu Polaków do broni palnej. „Nie chodzi o powszechne prawo do posiadania broni jak w USA. Chcemy pewnych ułatwień, gdyż w Polsce mamy trzy jednostki broni w przeliczeniu na 100 Polaków. Wliczając broń gazową. Niezmiennie od czasów Generalnej Guberni i zakazów Hansa Franka!” – tłumaczył polityk w rozmowie ze „Super Expressem”.

 

Stanisław Pięta komentował przedstawioną wcześniej listę priorytetów. – To nie są wszystkie sprawy, bo nie ma wśród nich np. obniżenia wieku emerytalnego, a bez wątpienia do tego dojdzie – stwierdził polityk. Polityk podkreślił, że postulowane przez niego przyjmowanie uchodźców „wyłącznie chrześcijan” było „nieco umowne”. – Polska będzie w każdej sprawie podejmować decyzję indywidualnie – tłumaczył.

 

Stanisław Pięta chciałby, by obietnica 500 złotych na dziecko zostało zrealizowana jak najszybciej. Postulował także likwidację „niepotrzebnych instytucji i urzędów”, w tym Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Na liście priorytetów posła Pięty znalazło się także „rozszerzenie dostępu do broni palnej”. – Nie chodzi o powszechne prawo do posiadania broni jak w USA. Chcemy pewnych ułatwień, gdyż w Polsce mamy trzy jednostki broni w przeliczeniu na 100 Polaków. Wliczając broń gazową. Niezmiennie od czasów Generalnej Guberni i zakazów Hansa Franka! Tymczasem średnia w UE to 30 sztuk. Głównym problemem jest jednak to, że młodzi ludzie przechodzą automatycznie do rezerwy. To fikcja, gdyż bez żadnego przeszkolenia, bez umiejętności posługiwania się bronią nie są żadną rezerwą armii – mówił polityk.

 

źródło: se.pl

mat

 

 

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Vlad Palownik
Broń dla obywateli bez rejestracji wielu się nie podoba ale wiedzcie że wszystko co jest rejestrowane może wam byc zabrane przez bandyckie państwo , przykre ale prawdziwe.A po drugie jesteśmy niewolnikami w tym kraju bo odbiera nam się prawo do obrony właśnie bronią jak sama nazwa mówi.Lewaki i tak nie zrozumieją, to tekst dla ludzi prawych.
Iwan
My naród w tak fatalnym położeniu geograficznym pomiędzy wschodem i zachodem, powinniśmy szczególnie być wyczuleni na obronność naszego kraju. Zresztą mamy smutne doświadczenia z przeszłości,więc nie ma na co czekać! Zbrójmy się. Wszyscy, oprócz przestępców.
Rozczarowany
@agricola: czy psychole, wypuszczeni z wariatkowa w ramach "absolutnej władzy nad swoimi sprawami i prawami im z natury przysługującymi", także powinni mieć "bezwzględne i nieograniczone prawo indywidualne do posiadania broni"?
Ron
Mam nadzieję, że z tym dostępem do broni to tak na poważnie. Im łatwiej tym lepiej.
SEMPER FI
DALEKA DROGA PRZED WAMI ZANIM ZROZUMIECIE ZE POSIADANIE BRONI TO WOLNOSC PRZED TYRANIA I JAKAKOLWIEK DYKTATURA!!! GOOD LUCK!!!
agricola
Zbytek łaski! Panie Pięta! Achillesowa chyba... jak każdy politruk od lat. Chcesz Pan byśmy byli troszkę mniej niewolnikami niż jesteśmy! Czemu Pan sądzisz, że nie zasługujemy na bycie wolnymi ludźmi? Wbij se Pan w łepetynę, że aby poczuć się obywatelami tego kraju, musimi nimi zostać! Palcem nie kiwnę w obronie Waszych tyłków jak by co! Bo po co! Obywatel i wolny człowiek to taki, który ma absolutną władzę nad swoimi sprawami i prawami mu z natury przysługującymi. Prawa przyrodzone czyli Naturalne mamy dane od Pana Boga i wara komukolwiek od nich! Prawo do obrony życia i mienia jest takim prawem i łączy się z bezwzględnym i nieograniczonym prawem indywidualnym do posiadania broni! Od zawsze do zaborów tak w Polsce było panie polityk! Gdyby I Rzeczpospolita istniała nadal to bym se kupił czołg lub krążownik do obrony własnej jak i Pańskiej d***, jak by mnie było stać. I Król Jegomość miał by mnie za przyjaciela, nie za podejrzanego typka jak w tfu! demokracji bywa.
hk
mydli oczy
qzyck
ROMB??? przeczytajcie ich projekt ustawy o amunicji i broni. To pomylenie z poplątaniem, jest nielogiczny i niespójny, a także właściwie zwiększa ograniczenia w dostępie do broni. Co jest logiczne, jeśli weźmie się pod uwagę przynależność do władz ROMB-u właściciela/współwłaściciela firmy KOLTER, sprzedającej "zabawki broniopodobne"...
Jurek
Wstąp w szeregi ROMB - Ruch Obywatelski Miłośników Broni!
emo
w USA 80% uzycia broni jest w obronie wlasnej luub rodziny.
Tomasz
Leo jestem żołnierzem rezerwy potrafię posługiwać się bronią.Należy trenować na strzelnicy z odpowiednią odpłatą .
Tomasz
X pozwolenie na broń ale bez danych osobowych i adresu gdyż władze sanacyjne II Rzeczypospolitej wydawały pozwolenia na broń okupanci hitlerowski i Sowiecki mieli gotowe listy do aresztowań.Nie zgodzę się z Panem jestem żołnierzem rezerwy umiem posługiwać się bronią.W zgniłej Europie są zdegenerowani."KOŚCIÓŁ SZKOŁA STRZELNICA MENNICA".Obrona konieczna jest godziwa.Potencjalny agresor zastanowi się czy uderzyć na Państwo mające uzbrojonych obywateli.Należy szanowny Panie trenować strzelanie na strzelnicach za odpowiednią opłatą.
x
"...w Polsce mamy trzy jednostki broni w przeliczeniu na 100 Polaków. Wliczając broń gazową. Niezmiennie od czasów Generalnej Guberni i zakazów Hansa Franka! Tymczasem średnia w UE to 30 sztuk." Argument o średniej w UE jest do niczego. Nie powinniśmy równać do średniej europejskiej, naśladowanie zachodu prowadzi nas do zguby. Powinniśmy znaleźć własną drogę rozwoju i prześcignąć zachód. Posiadanie broni samo nic nie daje. We Francji przypada ponad 30 sztuk broni na 100 mieszkańców. Statystycznie wśród zabitych w Paryżu było czterdziestu albo więcej posiadaczy broni i żaden jej nie użył, nie mieli jej przy sobie albo nie mieli umiejętności i odwagi, żeby się nią posłużyć. Efekt: czterdziestu Francuzów zmarnowało po 1 000 euro (albo i więcej) na zakup broni, która okazała się dla nich bezużyteczna. Sad end
do Adam M.
O tak, fantastyczne pobudzenie przemysłu okołopogrzebowego
Adam M.
@Leo Zgadzam się, długa i żmudna. I tym bardziej trzeba ją podjąć jak najszybciej. Poza oczywistymi korzyściami dla bezpieczeństwa kraju, było by to fantastyczne pobudzenie gospodarki narodowej.
cziko
wspieram jestem musliwym i uważam, ze powinniśmy mieć prawo do posiadania broni krutkiej w celu dostrzeliwania rannej zwierzyny. bedzie to o wiele bespieczniejsze dla nas.
Leo
Droga to długa i żmudna wychować pokolenie Polaków do posiadania broni. Obsługiwać broń może - wyćwiczony orangutan.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.