DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2018 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Portugalia: sanktuarium w Fatimie pomoże ofiarom pożaru w dystrykcie Leiria

Portugalia: sanktuarium w Fatimie pomoże ofiarom pożaru w dystrykcie Leiria
Sanktuarium Matki Bozej Fatimskiej. Fot. Krzysztof Wojciewski / FORUM

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie pomoże ofiarom pożaru w dystrykcie Leiria, gdzie od soboty płoną lasy. Pożary przyczyniły się tam do 62 ofiar śmiertelnych i takiej samej liczby rannych. Jak poinformował ks. Carlos Cabecinhas, rektor sanktuarium maryjnego usytuowanego w diecezji Leiria-Fatima, władze tej instytucji z dużą uwagą obserwują rozwój sytuacji na ogarniętych żywiołem obszarach.

 

 

Ofiary tego straszliwego kataklizmu mogą liczyć zarówno na naszą modlitwę, jak i wsparcie materialne. Tak szybko, jak tylko możliwe skierujemy do osób dotkniętych przez pożar w Pedrogao Grande środki finansowe – powiedział ks. Carlos Cabecinhas.

W niedzielę po południu rząd Antonia Costy ogłosił trzydniową żałobę narodową w związku z pożarem lasów w dystrykcie Leiria. W dalszym ciągu trwa szacowanie strat, spowodowanych przez kataklizm oraz przeszukiwanie terenów, które zostały strawione przez ogień oraz sąsiadujących z nimi budynków mieszkalnych.

Z informacji policji wynika, że głównym powodem kataklizmu było uderzenie pioruna w jedno z drzew znajdujących się w lesie usytuowanym w pobliżu Pedrogao Grande. Do zdarzenia miało dojść w godzinach popołudniowych w sobotę. Szybkie rozprzestrzenianie się ognia nastąpiło w efekcie silnych podmuchów wiatru.

W poniedziałek nad ranem pożar z rejonu miasta Leiria przedostał się do sąsiednich dystryktów: Castelo Branco i Coimbry. W walce z ogniem bierze udział ponad 2 tysiące strażaków.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 
DATA: 2017-06-19 16:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Przypadkowe" pożary w 100 lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. "Przypadkowe" pioruny wysyła pogański bożek zeus (sprzymierzeniec również satanistów w przebraniu "ateistów",...,"neopogan")
10 miesięcy temu / jac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.