DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2018 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Polskie MSZ wzywa Federację Rosyjską do zakończenia okupacji Półwyspu Krymskiego

Polskie MSZ wzywa Federację Rosyjską do zakończenia okupacji Półwyspu Krymskiego
fot. REUTERS/Valentyn Ogirenko?FORUM

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat skierowany do Federacji Rosyjskiej, w którym domaga się zaprzestania okupacji Krymu. „Działając wspólnie z całą społecznością międzynarodową wzywamy Rosję do zakończenia okupacji Półwyspu” – czytamy w stanowisku. Polska, podobnie jak pozostałe kraje Unii Europejskiej nie uznają wyniku referendum przeprowadzonego na Krymie tuż po zajęciu go przez żołnierzy rosyjskich, nie przyznających się do swych dystynkcji.


„Działając wspólnie z całą społecznością międzynarodową wzywamy Rosję do zakończenia okupacji Półwyspu. Jest to niezbędny element trwałego, pokojowego uregulowania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Do tego czasu opowiadamy się za utrzymaniem sankcji nałożonych przez Unię Europejską, USA, Kanadę i inne państwa w odpowiedzi na nielegalne działania rosyjskie. Przywrócenie fundamentów, na których opiera się współpraca i bezpieczeństwo w Europie, powinno pozostać nadrzędnym celem całej społeczności euroatlantyckiej” – czytamy w stanowisku polskiego MSZ.


Ministerstwo spraw zagranicznych podkreśla również znaczenie przestrzegania praw człowieka i mniejszości narodowych zamieszkujących teren Półwyspu Krymskiego. W stanowisku czytamy również o polskim sprzeciwie wobec uniemożliwiania dotarcia na Krym organizacjom międzynarodowym, które zajmują się prawami człowieka. MSZ dodaje, że potępia wszelkie działania Federacji Rosyjskiej mające na celu „stłumienie wszelkiego oporu”, a tym samym siłowe umacnianie pozycji władz okupujących Krym.


W treści komunikatu znajdujemy także informację o obawach MSZ dotyczących militaryzacji Półwyspu, co może doprowadzić do zwiększenia zagrożenia w rejonie Państw Morza Czarnego, a także sprzyja destabilizacji Europy Wschodniej, a także Południowej. „Brak możliwości działania na Krymie struktur ONZ, OBWE czy Rady Europy doprowadził do powstania „szarej strefy bezprawia” w sercu Europy” – brzmi końcowy fragment komunikatu MSZ.

 

 

Źródło: wprost.pl, MSZ

WMa

DATA: 2017-03-19 23:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Krym od zawsze nalezal do Rosji wiec wziela swoje a Waszczykowski niech pilnuje wlasnego podworka i dziala w interesie Polski i Polakow . Na czyj rozkaz dziala Waszczykowski , byc moze moze na rozkaz nowo przez siebie zaproszonej do Polski AJC (American Jewish Committee). Dzialanosc rozpoczyna 27 marca .
9 miesięcy temu / xl
 
Waszczykowski do dymisji. Ukrainofil niech dołączy do Nowaka na Ukrainie.
10 miesięcy temu / Michu.
 
"W związku z brakiem jednomyślności co do występowania ustalonych kryteriów uznania w poszczególnych wypadkach, nie istnieje obowiązek uznania. Jednocześnie przyjmuje się, że państwa powinny postępować w dobrej wierze. Również powszechnie uznawana rezolucja Instytutu Prawa Międzynarodowego z 1935 określa uznanie jako akt swobodny"(za Wikipedią). Brak uznania, niczego nie zmienia, na miejscu, jedynie pokazuje jak uznająca lub nie strona woli traktować dane terytorium. W przypadku "Republik Ludowych" i Krymu Rzeczpospolita Polska, woli uznawać miejscowych za bezrozumnych kretynów, ponieważ nie chcą oni tego czego dla nich pragną polskie władze.
10 miesięcy temu / Syotroll
 
Co on taki zakochany w ukrainie ????? - Polska sie mu juz
10 miesięcy temu / Erst
 
Przecież to jest ewidentna prowokacja. Za co i komu płaci Waszczykowski(w imieniu Kaczyńskiego) prowokując Rosję? Czy to element "gry" prowadzacej do kolejnej Jałty? A może spłacamy te 65 mld eskimosom?
10 miesięcy temu / pe
 
a może p. Waszczykowski po cichu marzy o okupacji Polski przez ukraińskich banderowców?
10 miesięcy temu / pol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.