DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Polskie F-16 na syryjskim niebie. „Zgłosiliśmy cztery nasze samoloty” – deklaruje szef BBN

Data publikacji: 2016-02-15 14:08
Data aktualizacji: 2016-02-15 15:05:00
Polskie F-16 na syryjskim niebie. „Zgłosiliśmy cztery nasze samoloty” – deklaruje szef BBN
JERZY DUDEK / Forum

Jak zapowiedział w poniedziałek w radiowej Trójce szef BBN, w patrolowaniu obszarów objętych konfliktem w Syrii mogą uczestniczyć cztery polskie myśliwce F-16. Paweł Soloch poinformował, że posiedzenie RBN zwołane zostanie prawdopodobnie „w ciągu najbliższych dni”.


Pytany o udział polskich myśliwców w patrolowaniu przestrzeni powietrznej Syrii, szef BBN zapowiedział, że „jest taka deklaracja z naszej strony, że jesteśmy gotowi uczestniczyć w patrolach monitorujących i zgłosiliśmy cztery nasze samoloty”. „Szczegóły będą uzgadniane na poziomie technicznym, w każdym razie taka deklaracja z naszej strony padła” – dodał.

 

Goszczący w radiowej Trójce Soloch wyjaśnił, że prezydent ma swobodę w kształtowaniu składu RBN. Jak podkreślił, w pierwszej kolejności zapraszane są siły parlamentarne, ale mogą pojawić się także reprezentanci innych sił politycznych i ruchów społecznych.

 

„W określonych sytuacjach, jeśli chodzi o konkretne posunięcie, byłoby korzystne dla prezydenta skorzystać również z uwag, względnie rad reprezentantów sił politycznych, którzy w przeszłości pełnili bardzo ważne funkcje państwowe, dysponują zasobem wiedzy, doświadczeniem” - zaznaczył Soloch.

 

O zwołanie RBN w związku z zaangażowaniem Polski w walkę z Państwem Islamskim prosiła opozycja. Soloch przypomniał, że prezydent Duda mówił o zaangażowaniu Polski w konflikcie z ISIS jako o „wyrazie solidarności z resztą naszych sojuszników”. Szef BBN zapewnił równocześnie, że „na razie nie ma mowy o wysyłaniu żołnierzy”.

 

Źródło: Trójka/gosc.pl

luk 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
teodor
Z Czechów to trzeba była brać przykład dwadzieścia lat temu, jak robili dekomunizację. Teraz oni mają polityków , którzy dbają o czeskie interesy a my mamy polityków, którzy dbają o amerykańskie i żydowskie sprawy.
Karoline
Czy nie są to aby polskie F-16 oddane w pacht braciom w Dawidzie na okoliczność zatargu z Persami i tak już zostali? W razie czego powie się,ze to polscy antysemici nalatują braci w ISIS.
BIEZMY PRZYKLAD Z CZECHOW . NIE DALI SIE WMANEWROWAC W WOJNE W IRAKU I AFGANISTANIE. MOZE IZRAEL ZACZNIE BOMBARDOWAC ISLAMISTOW ? JESZCZE NIEDAWNO CHCIAL BOMBARDOWAC IRAN. AMERYKANIE JAK HISTORYCZNE DOSWIADCZENIE WSKAZUJE SA NIEWIARYGODNYMI SOJUSZNIKAMI
wwm
Pan Soloch najwyraźniej uważa, że (jeszcze) jedna wojenka nam nie zaszkodzi. Pamiętam, że gdy kilkanaście lat temu tow. Kwaśniewski i tow. Miller wysyłali polskich askarisów do Iraku, Jarosław Kaczyński wykrzykiwał z sejmowej trybuny: to nasza wojna, nasza wojna! A Lech Kaczyński, zaraz po tym, gdy został wybrany na prezydenta RP, pojechał do Izraela, i przechwalał się tam, że nie jest "strachliwy", nawet gdy "latają rakiety" - i że polskie wojsko jest "obecne" w Iraku, żeby pokazać, że na "sojuszu" z Izraelem zależy mu "w sposób szczególny".
zdrada
Czym zasłużyliśmy na rządzących nami głupców???? Każdy normalny wie co to oznacza!!!!!
teodor
ZNOWU pchamy się przed szereg i znowu za darmo! Od ćwierćwiecza to samo...
kolo
W Syrii mamy konflikt amerykańsko rosyjski. Rosja wspiera Asada, a USA opozycję z nim walczącą. Turcja układa sie z ISIS i jest przeciw Kurdom. ............a jaki ma tam interes Polska???????????? Ponoć za dyktatora Asada chrześcijanie mieli dobrze w Syrii. Do czego prowadzi obalanie dyktatorów, widać w Iraku, Libii, Tunezji, Syrii, Afganistanie.
zaskoczony
Niech was za bardzo nie swędzi. Głupotą jest jakakolwiek pomoc w budowaniu Wielkiego Izraela. To nie polski interes !
stan
Ma zgodę Syrii? Bo jeśli nie, to będzie to kolejna, po Iraku, napaść na suwerenne państwo. Nawiasem mówiąc, z takiego wygodnego fotela-leniwca można podjąć każdą decyzję. Przecież to takie bezpieczne.
rep
Ja bym zgłosił szefa BBN, Solocha. Niech jedzie i sam walczy, ale prywatnie, bo konflikty w Syrii ma potencjał wywołania wojny na wielką skalę, bo bardzo wiele krajów ma swoje syryjskie interesy.
JARO
zacząłem się bać na poważnie - szef RBN (czy BBN? - tak jest w tytule) zapewnił równocześnie, że ?na razie nie ma mowy o wysyłaniu żołnierzy?; to kto będzie pilotował te F-16 - cywile? a one to w ogóle latają te F-y? offset zaczął w końcu działać? czy będą na te patrole wożone na lawetach? strach się bać;
Janek
No, pomóc to nie omoże naszym sojusznikom w tej ciężkiej wojnie, no ale jaki ładny protekst by z migrantami i do nas przyszli terroryći. Może inaczej pomoć żadna ale odwet terrorystów jak w banku.
Piotrek Oslo
Na kolejnej nie swojej wojnie bedą ginąc polscy żołnierze . Komu to potrzebne i ile bedzie kosztowało nas teraz i w przyszłości . To pogorszy nasze bezpieczeństwo , brawo tak dalej a żołnierzy i sprzęt stracimy walcząc za innych!!!
blu sky
po jakiego grzyba wtrącamy się do Syrii i Ukrainy, albo żądza nami durnie albo agenci
Gosc
Brak słów ...powinniśmy wspierać rząd Asada a nie stać w szeregu z saudyjskimi terrorystami! Sojusznicy...
bronek
No tak. "Zobowiązania międzynarodowe" są dla PiS najważniejsze, ważniejsze od interesów Polski. Pewnie będą strzelać do samolotów rosyjskich, ktoś tę wojnę w końcu musi wywołać.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.