DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Polskie F-16 na syryjskim niebie. „Zgłosiliśmy cztery nasze samoloty” – deklaruje szef BBN

Polskie F-16 na syryjskim niebie. „Zgłosiliśmy cztery nasze samoloty” – deklaruje szef BBN
JERZY DUDEK / Forum

Jak zapowiedział w poniedziałek w radiowej Trójce szef BBN, w patrolowaniu obszarów objętych konfliktem w Syrii mogą uczestniczyć cztery polskie myśliwce F-16. Paweł Soloch poinformował, że posiedzenie RBN zwołane zostanie prawdopodobnie „w ciągu najbliższych dni”.


Pytany o udział polskich myśliwców w patrolowaniu przestrzeni powietrznej Syrii, szef BBN zapowiedział, że „jest taka deklaracja z naszej strony, że jesteśmy gotowi uczestniczyć w patrolach monitorujących i zgłosiliśmy cztery nasze samoloty”. „Szczegóły będą uzgadniane na poziomie technicznym, w każdym razie taka deklaracja z naszej strony padła” – dodał.

 

Goszczący w radiowej Trójce Soloch wyjaśnił, że prezydent ma swobodę w kształtowaniu składu RBN. Jak podkreślił, w pierwszej kolejności zapraszane są siły parlamentarne, ale mogą pojawić się także reprezentanci innych sił politycznych i ruchów społecznych.

 

„W określonych sytuacjach, jeśli chodzi o konkretne posunięcie, byłoby korzystne dla prezydenta skorzystać również z uwag, względnie rad reprezentantów sił politycznych, którzy w przeszłości pełnili bardzo ważne funkcje państwowe, dysponują zasobem wiedzy, doświadczeniem” - zaznaczył Soloch.

 

O zwołanie RBN w związku z zaangażowaniem Polski w walkę z Państwem Islamskim prosiła opozycja. Soloch przypomniał, że prezydent Duda mówił o zaangażowaniu Polski w konflikcie z ISIS jako o „wyrazie solidarności z resztą naszych sojuszników”. Szef BBN zapewnił równocześnie, że „na razie nie ma mowy o wysyłaniu żołnierzy”.

 

Źródło: Trójka/gosc.pl

luk 


DATA: 2016-02-15 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z Czechów to trzeba była brać przykład dwadzieścia lat temu, jak robili dekomunizację. Teraz oni mają polityków , którzy dbają o czeskie interesy a my mamy polityków, którzy dbają o amerykańskie i żydowskie sprawy.
ponad 2 lata temu / teodor
 
Czy nie są to aby polskie F-16 oddane w pacht braciom w Dawidzie na okoliczność zatargu z Persami i tak już zostali? W razie czego powie się,ze to polscy antysemici nalatują braci w ISIS.
ponad 2 lata temu / Karoline
 
BIEZMY PRZYKLAD Z CZECHOW . NIE DALI SIE WMANEWROWAC W WOJNE W IRAKU I AFGANISTANIE. MOZE IZRAEL ZACZNIE BOMBARDOWAC ISLAMISTOW ? JESZCZE NIEDAWNO CHCIAL BOMBARDOWAC IRAN. AMERYKANIE JAK HISTORYCZNE DOSWIADCZENIE WSKAZUJE SA NIEWIARYGODNYMI SOJUSZNIKAMI
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
Pan Soloch najwyraźniej uważa, że (jeszcze) jedna wojenka nam nie zaszkodzi. Pamiętam, że gdy kilkanaście lat temu tow. Kwaśniewski i tow. Miller wysyłali polskich askarisów do Iraku, Jarosław Kaczyński wykrzykiwał z sejmowej trybuny: to nasza wojna, nasza wojna! A Lech Kaczyński, zaraz po tym, gdy został wybrany na prezydenta RP, pojechał do Izraela, i przechwalał się tam, że nie jest "strachliwy", nawet gdy "latają rakiety" - i że polskie wojsko jest "obecne" w Iraku, żeby pokazać, że na "sojuszu" z Izraelem zależy mu "w sposób szczególny".
ponad 2 lata temu / wwm
 
Czym zasłużyliśmy na rządzących nami głupców???? Każdy normalny wie co to oznacza!!!!!
ponad 2 lata temu / zdrada
 
ZNOWU pchamy się przed szereg i znowu za darmo! Od ćwierćwiecza to samo...
ponad 2 lata temu / teodor
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.