DZISIAJ JEST
WTOREK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Polskie chrześcijaństwo w liczbach, mapach i wykresach

Data publikacji: 2016-06-02 06:00
Data aktualizacji: 2016-06-02 10:01:00
Polskie chrześcijaństwo w liczbach, mapach i wykresach
Fot. PCh24.pl

Ilu naszych rodaków zostało świętymi? Jaki zakon jako pierwszy pracował w naszym kraju? Dlaczego Częstochowa jest duchową stolicą Polski? Jak wyglądała struktura administracyjna Kościoła w naszej Ojczyźnie na przestrzeni dziejów? Szczegółową odpowiedź na te i inne pytania odnaleźć możemy w niepowtarzalnej pracy pt. „1050 lat chrześcijaństwa w Polsce”. Chociaż tytuł tego nie zdradza, to książka jest pełnym statystycznym opracowaniem dziejów Wiary w naszej Ojczyźnie.

 

Praca została opracowana przez Główny Urząd Statystyczny oraz Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC przedstawia nam zarys dziejów państwa i narodu polskiego, sprzężonego nierozłącznie z katolicyzmem, zawiera liczne ciekawostki historyczne, spisy istotnych postaci polskiego Kościoła z biogramami, prezentuje strukturę kościoła rzymsko-katolickiego oraz innych obrządków katolickich, prezentuje sylwetki świętych i błogosławionych wywodzących się z polskiego rodu.

 

„1050 lat chrześcijaństwa w Polsce” to niezwykle interesujące i kompleksowe ujęcie dziejów historii Kościoła zarówno w skali makro, jak i mikro. Przybliża nam procesy, jakie dotykały całego narodu i wspólnoty wiernych oraz prezentuje poszczególne osoby, bez których dzisiejsza Polska nie byłaby tym czym jest obecnie.

 

Wszystko ilustrowane jest pięknymi, niepowtarzalnymi i szczegółowymi mapami, zdjęciami, reprintami obrazów i grafikami odpowiadającymi tematowi oraz wykresami obrazującymi procesy.

 

Książka traktuje również o wpływie chrześcijaństwa na polską kulturę, życiu religijnym Polaków, miejscach szczególnego kultu, czy polskich zakonach. Każdy zainteresowany przeszłością, demografią czy kulturą odnajdzie w zbiorze coś dla siebie.

 MWł
 

Główny Urząd Statystyczny, Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC, 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, Warszawa 2016.
Książkę w promocyjnej cenie można zamówić w księgarni
Książkę w promocyjnej cenie można zamówić w księgarni
 
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.