DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Polacy jako antysemici negujący holokaust. Brytyjski „The Observer” przedstawia Polskę światu

Polacy jako antysemici negujący holokaust. Brytyjski „The Observer” przedstawia Polskę światu
Credit Image: © Artur Widak / NurPhoto za pośrednictwem ZUMA Press

„Wraz z wejściem w życie nowego prawa odmawiającego polskiego udziału w nazistowskich okropnościach wiele osób obawia się narastającego antysemityzmu" - napisał w „The Observer" polski korespondent gazety Christian Davies.

 

Po raz kolejny świat otrzymuje informacje o Polsce jako kraju antysemitów czekających na okazję, aby pozbyć się z kraju obywateli pochodzenia żydowskiego. Brytyjski korespondent w swoim artykule przedstawił głosy członków diaspory żydowskiej w Polsce obawiających się powrotu agresywnego antysemityzmu. Porównał obecną sytuację do tej z marca 1968 r.

 

Atmosferę podgrzewają głosy samych zainteresowanych jak np. przewodniczącej Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie Anny Chipczyńskiej, która zaznaczyła, że jej członkowie „codziennie padają ofiarą antysemickich, antyżydowskich stwierdzeń".

 

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich wskazywał, że „w ostatnim tygodniu słyszał o większej liczbie młodych Żydów, którzy myślą o wyjeździe z Polski niż kiedykolwiek wcześniej(…)To wyzwanie dla polskiego rządu: niektórzy obywatele nie czują się komfortowo, żyjąc we własnym kraju".

- Jeśli nadejdzie taki moment, kiedy w tym kraju nie będę mógł mówić prawdy bez obaw o trafienie do więzienia, to z niego wyjadę. Ten czas nie nadszedł i będę walczył z całego serca i duszy, aby nigdy do tego nie doszło – zadeklarował rabin.

 

Dziennikarz brytyjskiej gazety nie zadał sobie trudu przeczytania chociażby fragmentu ustawy, z góry zakładając, że dotyczy ona negowania udziału Polaków w holokauście. - Choć popularne w kraju, nowe prawo (...) okazało się dyplomatyczną i wizerunkową katastrofą poza jego granicami, gdy naukowcy, osoby, które przeżyły Holokaust i sojusznicze rządy razem wyraziły swoją krytykę i obawy dotyczące potencjalnie negatywnego wpływu na badania nad Holokaustem i jego zrozumieniem -napisał. Jak widać, dziennikarz nie słyszał o oświadczeniu IPN, w którym wyraźnie zaznaczone jest, że nowa ustawa nie wpłynie w najmniejszym stopniu na dotychczasowe badania nad historią holokaustu.

 

Podkręcanie atmosfery wzmagającej się fali antysemityzmu łączy się z obchodami 50. rocznicy marcowych wydarzeń. Brytyjski artykuł potwierdza przewidywania wielu komentatorów politycznych, którzy wskazywali, że w kontekście przyszłych wydarzeń rocznicowych będzie się starano przedstawić Polskę jako zdominowany przez antysemitów kraj.

 

 

Źródło; onet.pl, rmf24.pl

PR


DATA: 2018-02-12 21:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i doigrałeś się! To jest efekt twojego bezrozumnego działania,że swoje urojenia nazywasz oczywistą prawdą. Na dodatek mniemasz że te urojenia są przykryte obłudnym płaszczem tolerancji wobec Polaków.
3 miesiące temu / do nn
 
No i doigraliśmy się! To jest efekt bezrozumnego działania obecnej ekipy rządzącej,że na świecie ocenia się obecnie Polskie społeczeństwo jako nasycone antysemityzmem,co jest oczywistą prawdą, przykrytą obłudnym płaszczem tolerancji.
3 miesiące temu / nn
 
Polacy jako Katolicy okazują Miłość wszystkim ludziom.
3 miesiące temu / Wierzący
 
?The Observer" do kogo należy?
3 miesiące temu / guin
 
Jesli tak klamia RUDE ANGOLE jak z DEFILADA WOLNOSCI i ENIGMA to gratuluje im prymitywizmu !!!
3 miesiące temu / FERDEK KIEPSKI
 
jestem człowiekiem i nie kupuje nic z izraela
3 miesiące temu / jestem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.