DZIŚ JEST:   22   LUTY   2018 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Pogrzeb komunistycznego generała bez asysty wojskowej

Pogrzeb komunistycznego generała bez asysty wojskowej

„Nie będzie wojskowej asysty honorowej na pogrzebie generała Tadeusza Pietrzaka” – napisał na Twitterze rzecznik MON, Jacek Sońta. Posądzany o udział w zabójstwie 30 Żołnierzy Wyklętych generał spocznie dziś na Powązkach Wojskowych.

 

Na podstawie obowiązującego prawa nie mogliśmy odmówić – powiedziała rzeczniczka Dowództwa Garnizonu Warszawa ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch odnośnie pochówku z asystą Pietrzaka. Wyjaśniała, że zgodnie z ceremoniałem wojskowym prawo do asysty mają m.in. kawalerowie Virtuti Militari, a odznaczenie to posiadał komunistyczny generał.

 

Dlaczego MON zmienił zdanie? – Środowiska kombatanckie formułowany sprzeczne opinie na temat przydzielenia asysty – powiedział „Rzeczpospolitej” płk Jacek Sońta.

 

Zmarły w poniedziałek gen. Pietrzak był m.in. dowódcą wojsk wewnętrznych MSW i zastępcą szefa Informacji Wojskowej. Cieniem kładą się na nim wydarzenia z 1946 r. Ze śledztwa IPN wynika, że w walkach z Narodowymi Siłami Zbrojnymi wrzucał granaty do budynku, w którym znajdowali się partyzanci. W grudniu 1970 r. jako komendant główny MO uczestniczył w naradzie w KC PZPR, podczas której zdecydowano o użyciu broni na Wybrzeżu.

 

 

Źródło: rp.pl

KRaj


DATA: 2014-03-14 13:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obejdą zakaz WOJSKOWEJ kompanii honorowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pod kierunkiem potomka patriotycznego pisarza każe Komendzie Głównej Policji wystawić POLICYJNĄ kompanię honorową. Obym się mylił. Spocznie na POWĄZKACH, jak wielu wielce zasłużonych komunistów i socjalistów, zdrajców własnego Narodu i Państwa. Smutne, przykre i haniebne.
ponad 3 lata temu / obejdą ten zakaz
 
Do ENTER: Wojna domowa???Hehehe.Dobre. Z armią sowiecką, NKWD i ich polskimi przydupasami
ponad 3 lata temu / sfinx
 
Była wojna domowa , Jedni i drudzy ciskali w siebie czym się dało . Ale jemu nie było wolno . co miał robić , brać na klatę ?. PS .To nie usprawiedliwienie generała , to fakt).
ponad 3 lata temu / ENTER
 
dobre i to; zhańbił siebie i polski mundur, i tego już nie zmaże z siebie; niech mu Pan Bóg wybaczy jego bardzo złe uczynki - oto, jak o tej sprawie myśli prawdziwy katolik. Tak trzymać!
ponad 3 lata temu / qzyck
 
dobre i to; zhańbił siebie i polski mundur, i tego już nie zmaże z siebie; niech mu Pan Bóg wybaczy jego bardzo złe uczynki; ale nie wymagajmy tego od ludzi, których bardzo skrzywdził; może nie widział, bo i skąd, lewacy sami tego nie wiedzą i tego nie uczą, że na koniec i tak każdy będzie rozliczony ze wszystkiego co w życiu zrobił; on też; ani apanaże, zaszczyty, stanowiska i mundur nie są w stanie obronić go od rozliczenia z całości życia przed Bogiem;
ponad 3 lata temu / jaro
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.