Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   22   LUTY   2018 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Pogrzeb bez księdza i Mszy Świętej, czyli z czego jeszcze zrezygnuje Kościół?


„Bez księdza, po katolicku” tak „Tygodnik Powszechny” zatytułował tekst informujący o nowej inicjatywie Kościoła w Walii. W jednej z tamtejszych diecezji świeccy ceremoniarze zastąpią księży w odprowadzeniu zmarłego w jego ostatnią drogę. UWAGA! Nie chodzi o brak powołań kapłańskich i zakonnych!


DATA: 2018-02-08 09:54:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

palenie zwłok jest dokładnie pogańską praktyką, obcą katolickiej tradycji. Cmentarze są przepełnione za to wszędzie stawia się jak grzyby po deszczu "galerie" handlowe, hipermarkety, buduje się olbrzymie parkingi etc.
11 dni temu / dusza polska
 
tom - bredzisz! Kremacja nie jest "spalaniem jak w Auschwitz" ani pogańską praktyką, ale formą godnego pochówku. W czasach, kiedy cmentarze są przepełnione a koszty pogrzebu bardzo wysokie, kremacja daje możliwość godnego pochowania bliskiej osoby w grobie rodzinnym, w którym wcześniej mogłaby spoczywać tylko jedna osoba (pochowana w trumnie). Może ty jesteś bogaty, stąd ta Twoja demagogia, nas, ludzi niezamożnych NIE STAĆ na drogie pochówki.
13 dni temu / vellla
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 65 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.