DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Pod rządami tej komunistycznej dyktatury sytuacja chrześcijan jest najgorsza: obóz lub kara śmierci

Pod rządami tej komunistycznej dyktatury sytuacja chrześcijan jest najgorsza: obóz lub kara śmierci
fot.Jan Morek/Forum

Korea Północna pozostaje niechlubnym liderem pod względem skali prześladowań chrześcijan. Sytuacja w tym kraju w ogóle się nie poprawia – wciąż około 300 tysięcy osób jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Grozi im obóz reedukacyjny, obóz pracy lub kara śmierci.


O sytuacji chrześcijan w Korei Północnej mówił w rozmowie z austriacką gazetą „Sonntag” Kurt Igler, kierownik regionalnej gałęzi organizacji Open Doors broniącej prześladowanych. Jak powiedział, w tym komunistycznym reżimie drakońskie kary grożą za samo posiadanie Biblii lub jedynie kilku jej stron.

 

Według Iglera obecnie liczbę chrześcijan w Korei szacuje się na 300 tysięcy. Niestety, ze względu na skuteczność brutalnych prześladowań liczba ta topnieje. Trudno jednak o dokładne informacje, bo, jak podkreśla Igler, „kraj jest w zasadzie odcięty od reszty świata”. W przeszłości koreańska stolica, Pjongjang, zwana była ze względu na liczbę jej kościołów „Jeruzalem Orientu”. Przed dojściem do władzy dziadka obecnego dyktatora Kim Dzong-una, Kim Ir Sena, żyło w tym kraju powyżej połowy miliona chrześcijan.

 

Dziś wyznawcy Chrystusa muszą działać w takiej konspiracji, że wiele dzieci nie wie niczego o prawdziwej wierze swoich rodziców. – W szkole pyta się ich, czy rodzice nie czytają często jakiejś czarnej książki, w ten sposób robiąc [z dzieci] szpiclów reżimu – mówi Igler.

 

Tym, którzy podpadną władzy jako chrześcijanie, grozi areszt, obóz pracy lub obóz reedukacyjny. Wielu wiernych mając dość życia w strachu próbuje przedrzeć się przez granicę do Chin. Ci, którzy dadzą się wówczas złapać, trafiają do ciężkiego więzienia lub są skazywani jako wrogowie państwa na karę śmierci.

 

Organizacja Open Doors prowadzi na terytorium chińskim w pobliżu granicy z Koreą punkty opieki dla uciekających chrześcijan. Oprócz niesienia pomocy uchodźcom te domy opieki są też bazą wypadową dla przemytników dostarczających do Korei Północnej żywność, leki – i Biblie.

 

 

Źródło: kath.net

Pach
DATA: 2017-07-11 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A Franciszek pisze encykliki o ekologii
9 miesięcy temu / Ja
 
kolejny kraj: Austria, pamiętam, że w jednym z rozmów w telewizji republika niejaki Cezary Gmyz informował o podobnych zwyczajach jakie mają miejsce w Kanadzie
9 miesięcy temu / obserwator
 
do Skanderbeg: kolejnym krajem jest Kanada. W tym kraju księża nie mogą chodzić z krzyżem, gdyż takie zachowanie może kogoś obrazić. To są fakty.
9 miesięcy temu / obserwator
 
Drugim państwem, które prześladuje chrześcijan na potężną skalę jest Arabia Saudyjska. Ale im wolno bo to amerykański doberman
9 miesięcy temu / Skanderbeg
 
A na stronie internetowej KRLD mówią, że religia cieszy się pełną wolnością.
9 miesięcy temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.