DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Płot na wschodniej granicy Polski. Trzymetrowe ogrodzenie powstrzyma imigrantów?

Data publikacji: 2016-02-11 16:00
Data aktualizacji: 2016-02-11 16:55:00
Płot na wschodniej granicy Polski. Trzymetrowe ogrodzenie powstrzyma imigrantów?
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

W związku z szykującym się nowym, „polskim” korytarzem imigracyjnym doszło do debaty przedstawicieli policji, ABW, Urzędu ds. Cudzoziemców i Straży Granicznej. Podczas dyskusji dr Andrzej Zapałowski stwierdził, że konieczna jest budowa ogrodzenia na wschodniej granicy Polski. Wystąpienie wywołało kontrowersje.

 

- Na wschodniej granicy powinien powstać przynajmniej trzymetrowy płot, który pomógłby nam powstrzymać falę uchodźców – powiedział dr Andrzej Zapałowski podczas debaty w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Naukowiec powoływał się na skuteczność tego rozwiązania na granicy węgiersko-serbskiej czy granicy z Chorwacją czy Słowenią. Przywołał również fakt, że Budapeszt zapowiada budowę płotu na granicy rumuńskiej i macedońskiej.

 

- Czy 4 tys. funkcjonariuszy ma powstrzymać 2 tys. ludzi, którzy każdego dnia będą szturmować granicę? – pytał dr Zapałowski. Jego zdaniem budowa ogrodzenia to koszt 250 mln złotych, a więc tyle, co utrzymanie w Polsce dwóch tysięcy imigrantów rocznie.

 

Pozostali uczestnicy dyskusji sceptycznie zareagowali na ten pomysł. Płk Robert Rogoz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podkreślił, że pogranicznicy są przygotowani na kilkunastokrotny wzrost liczby migrantów. Jego zdaniem budowa płotu przyczyni się jedynie do wzrostu „naszego psychologicznego poczucie bezpieczeństwa” niż do realnej poprawy sytuacji.

 

Z kolei Tomasz Cytrynowicz z Urzędu ds. Cudzoziemców stwierdził, ze zmiana trasy migracji z Bałkanów na region Polski to raczej kwestia lat. - Droga przez Rumunię jest nie tylko nierozpoznana, ale i dużo droższa przez ukształtowanie terenu. Przypadki przedostania się do Europy przez Ukrainę i Polskę będą sporadyczne – twierdzi Cytrynowicz.

 

Źródło: kresy.pl

KRaj 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
xxx
2tyś = 250mln zł rocznie. Zatem jeden imigrant to 125tyś zł rocznie... 10 tyś miesięcznie... Albo inaczej 2 tyś imigrantów to 160tyś codziennych obiadów dla dzieci w stołówkach szkolnych. ps. Płot Cię nie zgwałci.
Ole
Myślę,że ten wariant z płotem trzeba rozważać.
batman
na 100 procent przejda imigranci przez ukraine lub slowacje do polski
Rozczarowany
Brawo Tomasz za sensowną propozycję i wreszcie z właściwym podejściem do Katechizmu Kościoła Katolickiego :)
Tomasz
cd i do ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa osób władza powinna stosować te środki,gdyż są zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.
Tomasz
CD obrona może być nie tylko prawem,ale poważnym obowiązkiem tego,kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby,za wspólne dobro rodziny państwa.2265.Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika.Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich ciężaru przestępstwa,nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi.Z analogicznych racji sprawujący władzę mają prawo użycia broni w celu odparcia napastników zagrażających państwu,za które ponoszą odpowiedzialność.Pierwszym celem kary jest naprawienie nieporządku wywołanego przez wykroczenie,ma wartość zadośćuczynienia.Ponadto,kara ma na celu ochronę porządku publicznego i bezpieczeństwa osób.Wreszcie,kara ma wartość leczniczą powinna w miarę możliwości-przyczynić się do poprawy winowajcy.2267.Jeśli środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego i do ochrony porządku publicnego
Tomasz
KKK WYD Pallotinum Uprawniona obrona.2263.Uprawniona obrona osób i społeczności nie jest wyjątkiem od zakazu zbijania niewinnego człowieka czyli dobrowolnego zabójstwa"Z samoobrony...może wyniknąć dwojaki skutek :zachowanie własnego życia oraz zabójstwo napastnika...Pierwszy zamierzony drugi nie zamierzony.2264.Miłość samego siebie pozostaje podstawową zasadą moralności.Jest zatem uprawnione domaganie się przestrzegania własnego prawa do życia .Kto broni własnego życia nie jest winny zabójstwa nawet, jeśli jest zmuszony zadać napastnikowi śmiertelny cios,Jeśli ktoś w obronie własnego życia używa większej siły,niż potrzeba to będzie to niegodziwe.Dozwolona jest natomiast samoobrona ,w której ktoś w sposób umiarkowany odpiera przemoc...Nie jest natomiast konieczne do zbawienia,by ktoś celem uniknięcia śmierci napastnika zaniechał czynności potrzebnej do należnej samoobrony,gdyż człowiek powinien bardziej troszczyć się o własne życie niż o życie cudze.2265.Uprawniona
Tomasz
Węgry postawiły wysoki płot z drutem kolczastym który próbowali szturmować młodzi mężczyźni bez kobiet i dzieci wyznawcy ALLACHA tylko oni chcieli przekroczyć granicę z Węgrami Policja Węgierska strzela kulami gumowymi użyła gazu pieprzowego z dużych pojemników polecam filmik na yutoobie.Armatki wodne kule gumowe gaz pieprzowy na prujących przekroczyć granicę młodych wyznawców ALLACHA nie uzbrojonych to nie zbrodnia.A uzbrojonych w maczety toporki broń należy po strzale ostrzegawczym oddać strzał z ostrych pocisków.
wacek
czekam na rozwój scenariusza wg J.Raspaila...tzn kiedy biali bedą zmuszeni do wyciągnięcia artlerii...
Aqq
Budować porządny płot. Nawet jeśli będzie forsowany, to daje jedną ważną rzecz - pozostawia ślady. To będą bezcenne informacje w kontekście logistyki skutecznego patrolowania granic.
edd
5 metrowy płot to za mało potrzebne są szańce z wieprzowiny ...
Venatrix
Proponuję wykopać dookoła Polski fosę wypełnioną po brzegi świńską krwią (tym samym rozwiąże się problem świńskiej górki).
Rozczarowany
Tomasz, kilka tysięcy młodych byczków-nachodźców choćby z nudów rozbierze ten płot w kilka dni, albo korzystając z kurtek do przykrycia drutu kolczastego/żyletkowego oraz z wyrwanych drzew jako drabin sforsują ten płot w mniej niż godzinę. Tak więc sam płot nie ma sensu, chyba tylko po to by osiągnąć efekt psychologiczny fałszywego poczucia bezpieczeństwa wśród lemingów. Rozwiązanie które skutecznie zabezpieczyłoby granicę proponuje poniżej Polak, przy czym jest to rozwiązanie ANTYKATOLICKIE, bo zaminowane pole i automatyczne karabiny maszynowe zabijałyby nie tylko islamskich nachodźców, ale też autentycznych uchodźców (kobiety, dzieci).
Tomasz
Budować solidny płot z drutem kolczastym wyskoki.
Polak
Dr Zapałowski ma rację. Dodam, że nie tylko płot, najlepiej pod prądem, ale także martwe, zaminowane pole, kamery noktowizyjne i karabiny maszynowe reagujące na każde nielegalne przekroczenie granicy.
Janek
Mądrzejsi uśmiechają się do kamer ale mur budują; wkrótce cały Izrael będzie otoczony (wyższym) murem. Takich ufoludków jak niejaki Cytrynowicz (jeśli się pomyli) należy pozbawić emerytury i wszelkich świadczeń. Parę lat zbierania puszek po napojach będzie dobrym przyczynkiem do namysłu dla innych funkcjonariuszy co pieniądze chcą barć a odpowiedzialności już nie. Nie ma tak za publiczne pieniądze. Chcesz mieć więcej weź odpowiedzialność i zarabiaj lepiej.
Anaja
Chcemy płotu!
Rozczarowany
@tut: dla byczków-nachodźców 3-metrowy płot też nie będzie problemem. W Izraelu płot-mur o wysokości 4m można (zgodnie z założeniami) sforsować w 10-20 minut. Ale tamten płot jest tzw. "inteligentny", wyposażony w czujniki, które pozwalają by w ciągu tych kilkunastu minut na miejsce przybył uzbrojony oddział. Jeśli u nas tylko postawią zwykły 3-metrowy płot, to faktycznie będzie to tylko złuda bezpieczeństwa dla uspokojenia lemingów.
Piotr
250 mln-roczne utrzymanie w Polsce 2000 imigrantow,czyli ponad 10 400 zl na imigranta miesiecznie. I kto ma na tych mlodych, dobrze odzywionych mezczyzn pracowac? Polskie zmeczone kobiety? Mlodzi pracujacy na smieciowkach za najnizsza krajowa(albo ponizej minimalnej placy i bez umowy)?Mezczyzni pracujacy po 10-12 godzin przez 6 dni w tygodniu, aby zapewnic rodzinie podstawy bytu- bo przeciez nie luksus? A moze juz koniec tego niewolnictwa! A zasieki juz byc powinny. Pani Premier wplacila 3 mln euro w Londynie na pomoc "dla uchodzcow", to moze teraz cos dla Polakow?
mm
Budować, budować! Noe wybudował Arkę zanim zaczęło padać.
Ach-Ech
"Przypadki przedostania się do Europy przez Ukrainę i Polskę będą sporadyczne ? twierdzi Cytrynowicz". Jeżeli natomiast sprawy potoczą się zupełnie przeciwnie to czy pan Cytrynowicz powie, że się pomylił i nawet nie jest mu przykro bo mylić się to ludzka rzecz? Tak tylko pytam. Skoro w tym kraju pieniądze publiczne są niejednokrotnie wydawane w mocno wątpliwy sposób to dla stabilności Polski w najbliższych dziesięcioleciach te 250 mln będą jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji. Można to przecież przygotować w taki sposób jak zrobili Węgrzy aby w razie potrzeby takie ogrodzenie mogło stanąć w ciągu kilku dni a nie po kilkunastu miesiącach jałowych dysput niespełnionych pseudo-ekspertów kiedy to problem rozleje się już po całej Polsce.
Zbigniew
Budowac plot!
Hmm
Płot powinien byc już dawno co roku nielegalnie dostają sie do nas tysiące imigrantów przez granice Ukraińska ! Sa tam sami Ukraińcy jak i ci którzy przemycają inne nacje !
tut
Pan Cytrynowicz powinien zmienić pracę, ponieważ do tej się nie nadaje. Nie po to Turcja szantażuje UE otwarciem granic dla muzułmanów, żeby nie dotrzymać słowa. Wystarczy, że Merkel nie zapłaci haraczu, co z pewnością zrobi świadomie, żeby na naszych granicach stanęły tłumy nachodźców. Dla byczków w wieku poborowym przedostanie się okrężną drogą wypróbowywaną w tej chwili przez "pilotów" nie jest najmniejszym problemem.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.