DZIŚ JEST:   24   LUTY   2018 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Spis treści
 

Edukacja czy indoktrynacja?

Polonia Christiana
nr 4 wrzesień-październik 2008

 
zamów e-wydanie      zamów wydanie papierowe      zamów prenumerate  
SPIS TREŚCI
 
EDYTORIAL
TEMAT NUMERU: AMERYKA PRZED WYBOREM
EKONOMIA
DOSSIER: EDUKACJA CZY INDOKTRYNACJA?
ŚWIAT Z INNEJ STRONY
KORZENIE POLSKOŚCI
DZIEDZICTWO EUROPY
CREDO
HISTORIA
PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO
WYKWINTNA KUCHNIA
logo Polonia Christiana

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

1953 – po sfingowanym procesie w więzieniu mokotowskim został powieszony gen. August Emil Fieldorf ps. „Nil”, organizator i dowódca Kedywu Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego AK. Od kwietnia 1944 dowódca zakonspirowanej organizacji „Niepodległość (krypt. NIE) przygotowanej do działań w warunkach sowieckiej okupacji.

 
 

Victor Orban powiedział, że będzie domagał się od Brukseli kwoty 500 mln euro, która częściowo pokryje koszty ochrony południowej granicy Unii Europejskiej. Premier Węgier dodał również, że sprzeciwia się uwzględnianiu imigrantów przy obsadzaniu ważnych, urzędniczych miejsc w Parlamencie Europejskim.

 

Na łamach amerykańskiego „Washington Times” opublikowano kolejny w ostatnim czasie artykuł, w którym znajdujemy oskarżenia Polaków o współudział w mordowaniu Żydów. Na antypolski i niezgodny z prawdą historyczną artykuł odpowiedział Instytut Pamięci Narodowej. „Artykuł fałszuje historię Holokaustu i historię Polski. (…) Te słowa obrażają pamięć wszystkich ofiar niemieckiej okupacji” – czytamy w odpowiedzi IPN.

 

Dżihadyści z Państwa Islamskiego nadal są w posiadaniu dużych środków na działalność terrorystyczną. Jak informuje „The Economist”, bojownicy zaczęli inwestować pieniądze w legalne firmy. Ma to pozwolić na zabezpieczenie majątku, który w dużej części został przeszmuglowany podczas odwrotu z Iraku.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.