DZISIAJ JEST
PIĄTEK 28 KWIETNIA
Św. Ludwika Grignion de Montfort
Św. Joanny Beretty Molli
Św. Ludwika Grignion de Montfort
Św. Joanny Beretty Molli
Imieniny obchodzą:
Paweł, Waleria, Piotr
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

PiS wstrzymał prace na ustawą o pigułce „dzień po”. O co chodzi partii rządzącej?

Data publikacji: 2017-04-21 08:00
Data aktualizacji: 2017-04-21 10:18:00
PiS wstrzymał prace na ustawą o pigułce „dzień po”. O co chodzi partii rządzącej?
fot. Krystian Maj/FORUM

W czwartek w polskim Sejmie miało się odbyć drugie czytanie nowelizacji ustawy dotyczącej pigułki „dzień po”. Z niewiadomych przyczyn punkt ten został usunięty z porządku obrad.

 

Zdziwienie posłów partii rządzącej i opozycji było ogromne. - Nie wiem dlaczego zdjęto ten punkt z obrad, sam się przed chwilą dowiedziałem – powiedział portalowi wp.pl poseł Tadeusz Dziuba z PiS. Jedyną bowiem informacją w tej sprawie, na jaką mogli liczyć parlamentarzyści, był „komunikat” wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego. Polityk powiedział, że marszałek Sejmu „po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów podjął decyzję o skreśleniu z porządku obrad bieżącego posiedzenia sprawozdania komisji o tym projekcie”.

 

Tego typu działanie polityków partii rządzącej jest co najmniej dziwne i niezrozumiałe, zwłaszcza że w środowy wieczór komisja zdrowia poparła z drobnymi poprawkami projekt ustawy zakładający, że pigułki „dzień po” będą sprzedawane jedynie na receptę.

 

Taki obrót spraw niewątpliwie ucieszył przedstawicieli opozycji, którzy przygotowywali się do kolejnej „politycznej awantury”. Poseł Monika Wielichowska napisała na twitterze „Dziewczyny! Walczymy Dalej !!!”.  W podobnym tonie wypowiedział się poseł Nowoczesnej Radosław Lubczyk. - Nowoczesna domaga się, by ten pomysł nigdy do Sejmu nie wrócił. Chcemy całkowitego zaprzestania prac nad tymi zmianami – powiedział.

 

Źródło: wp.pl, tvn24.pl

TK

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Kasia
Czy Wy naprawdę wierzyliście w to, że PIS dotrzyma obietnic wyborczych? :-D
Megi
No cóż widać, że do grona morderców niewinnych istot dołącza PIS, i w zasadzie mnie to nie dziwi, bo znani mi działacze PIS to ludzie o unoranych w różnych korytach gębach.
daffy
Drodzy naiwni. Pis to agenci usraelskich interesów w Polsce. Stąd bez szemrania wstrzymali prace nad zakazem banderyzmu w Polsce, wprowadzają przymusowe szczepienia amerykańskimi preparatami, z radością witają ekspozytury żydowskich organizacji nacisku w Polsce, ochoczo podpisali Cefta, procedują wprowadzenie tylnymi drzwiami gmo (USA-monsanto). Ellaone też jest z usa. Wszystko to robią bez konsultacji społecznych, ordynarnie łamiąc obietnice wyborcze i przy kompletnym milczeniu mediów (wszystkich, bo wszyscy tzw dziennikarze mainstreamowi siedzą w kieszeni u grandziarzy z pod znaku czerwonej tabliczki).
Andrzej Kaminski
Tak wygladaja obietnice rządu!
Stormer
Skoro argumenty za ograniczeniem sprzedaży są bez sensu to co w tym dziwnego? W dodatku można dużo stracić wizerunkowo i zniechęcić wyborców. PiS na to nie stać :-)
Stefan
W sprawach moralno-obyczajowych PiS-owcy to albo śmierdzące tchórze, albo hipokryci. Życie i władzę by oddali za jakiś idiotyczny Trybunał czy działanie na złość Tuskowi, ale jeśli chodzi o ochronę życia czy zdrowie narodu nie mają zamiaru kiwnąć placem. Pewnie szykuje się kolejna awantura na innym, zdaniem PiS niezwykle ważnym froncie. Z Panem Bogiem.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.