DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, że mamy IV Rzeczpospolitą! – twierdzi prezes PiS

Data publikacji: 2017-09-11 08:02
Data aktualizacji: 2017-09-11 10:10:00
Pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, że mamy IV Rzeczpospolitą! – twierdzi prezes PiS
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Grazyna Myslinska/FORUM

W niedzielę 10 września na krakowskim przedmieściu w Warszawie odbyło się spotkanie w ramach 89. miesięcznicy smoleńskiej. Głos zabrał m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Nie zabrakło również protestu przeciwników takiej formie upamiętniania wydarzeń z 10 kwietnia roku 2010.

 

Lider PiS stwierdził, że pewnego dnia Polska zostanie naprawiona i będzie można mówić wtedy o IV RP. I to pomimo różnic zdań.

 

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na zmiany jakie zaszły od chwili gdy po raz pierwszy brał udział w miesięcznicy – 7 lat temu. Wtedy też jego środowisko było daleko od zwycięstwa. Dzisiaj ma być bliżej do chwili gdy staną pomniki i „zostanie wyjaśniona prawda”.

 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wyraził również zadowolenie z faktu, że demonstracje przeciwników miesięcznic są łagodniejsze niż niegdyś.

 


Źródło: tvp.info

MWł
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
do pt
A skąd to wiesz? Jesteś w głowie ż..., ups, miało być: "rządzących światem"? I dlatego znasz te plany? :-D
pt
Ależ kalifat niemiecki i FR to w przyszłości jedna Eurazja. Jeszcze się nie zorientowałeś? Cieniutko z Tobą...
Stormer
@do Stormer: faktycznie, "nas" dotyczy Polaków. Innych to nie dotyczy i rzeczywiście "wam" to nie grozi :-D
do pt
Nie wiem co zamierza Kaczyński, ale wiem że im (Stormerowi i innym koderastom) nie grozi wprowadzenie do FR. Oni w razie czego podwiną ogonek i zwieją do kalifatu niemieckiego :-D
pt
@nn: Przecież Ty nie chcesz RP, chcesz tylko jednego globalnego komunistycznego państwa Eurazja złożonego z UE i Rosji. Dla takich jak Ty RP ma nie być. @do Stormer: Skąd wiesz co tak naprawdę zamierza Kaczyński? Jesteś w jego głowie i znasz jego myśli?
Obywatel
Najważniejsze dla Chrześcijan to nauczyć się wybaczyć.
nn
Tak RP zostanie naprawiona to niewątpliwie przyjdzie,gdy lud przestanie wierzyć w bałamutne i urojone hasła głoszone przez nawiedzonego reformatora.
do Stormer
Bez paniki, wam to nie grozi :-D
Piotr
To samo można - optymistycznie - powiedzieć o V i VI Rzeczypospolitej :)
z boku
Mimo, że ta rodząca się IV RP bardzo obcesowo obchodzi się z ludźmi co do niektórych praw zabieranych, aczkolwiek z niektórymi innymi przywracanymi i innymi nadawanymi to i tak jest opcją przejściową - ratunkową w porównaniu z bandą zeszłą, która prowadziła cały nasz kraj na granicę przepaści i prawdopodobnie dziś mogłoby już nas nie być na mapie świata w granicach istniejących. Ale ponieważ "dobra zmiana" zostawia " złą zmianę" nienaruszoną personalnie to nasuwa się konkluzja, że jesteśmy ofiarami gry w dobrego i złego policjanta.
jac
4- cz(w)arta RP z klaksztajnem w tle(i tak wyłania się polin)
Stormer
Zapewne, gdy nadprezes wprowadzi nas do FR :-D
kij
IV Rzeczpospolita Sanacyjna czyli Socjalistyczna Republika Ludowa. System potępiony przez Papieży.
ada
niech będzie i IV, ale bez PiS, PO i pochodnych
Stroke
Nie w moim stylu, ale napiszę bardzo dobitnie: "gdzie się chamie pchasz na pokoje" ... z krwią na rękach. (i proszę o zrozumienie licentia poetica/creative license i nie wieszanie psów na mnie). (1)
Wolnościowiec
Ucieszyła mnie też wieść z nagłówka. Skoro Niemcy mogły mieć swoją silną podbijającą świat III Rzeszę, to Polacy mogą mieć swoją, jak to prezydent Kaczyński mówił, IV Rzeszępospolitą (tak było słychać). Naczelnik Państwa, gdy wypowiada te słowa, słychać "IV Rzeczypospolita", co jest mniej doniosłe, ale miejmy nadzieję, że jest to nawet bardziej narodowy i prawicowy projekt niż ten prezydencki sprzed lat.
Wolnościowiec
A tak w ogóle bardzo podobała mi się sugestia Naczelnika Państwa, że w razie czego pozostaniemy wyspą wolności. Wiem, że niestety nie chodzi o oazę kapitalizmu na mapie eurosocjalizmu, ale rozumiem, że jeśli Eurosojuz będzie nas gnębił (sankcje) jak niegdyś SSSR nas łupił, to wyjdziemy z tego wesołego zdemoralizowanego obozu. To pocieszające, że rząd otrzymał publicznie zielone światło od Naczelnika Państwa.
Wolnościowiec
@PK: Jakie politykierstwo? Była Msza Św., a później procesja modlitewna (różańcowa) oraz zgromadzenie modlitewne, na którym głos zabrał brat Ś.P. pierwszego polskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej po II wojnie światowej w celu wspomnienia ofiar katastrofy i wyjaśnienia postępu prac badających prawdziwą jej przyczynę, czyli zamach. Na koniec odmówiono Apel Jasnogórski. Chyba że politykierstwem nazywasz wrogów narodu polskiego, którzy wykrzykiwali haniebne hasła do skupionych na modlitwie uczestników procesji - wtedy tak, ohydne politykierstwo.
PK
Akuratnie mialem radio włączone. Co za politykierstwo. Chodzi mi tekst modlitwy wiernych co jedną pani wyczytała z fanatyzmem w głosie m.in o wspaniałej małżonce pierwszej damie... Inna rzecz że to NOM dopuszcza takie iventy...
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.