DZISIAJ JEST
SOBOTA 19 SIERPNIA
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Julian, Juliusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Bogna Białecka

Pedofilia „orientacją seksualną”? Już tak!

Data publikacji: 2013-10-31 12:00
Data aktualizacji: 2013-11-02 12:00:00
Pedofilia „orientacją seksualną”? Już tak!
Fot. iStockphoto.com/D. Ristovski

 

Kolejny etap rewolucji seksualnej. Autorzy najnowszej edycji wydawanego przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne (APA) podręcznika diagnostycznego chorób i odstępstw od zdrowotnej normy wykreślili właśnie pedofilię z listy zaburzeń!

 

Informacja jest dość skrzętnie zakamuflowana, ponieważ na oficjalnej stronie opisującej prace nad podręcznikiem znajduje się tylko wzmianka, że praktycznie nic się nie zmieniło, poza tym, iż pedofilię nazwano „zaburzeniem pedofilnym”. Jednak już lektura treści rozdziału "DSM5 Pedophilic Disorder Diagnostic Criteria 302.2 (F65.4)" wskazuje, że jest inaczej.

 

O zaburzeniu pedofilnym mówimy odtąd – zdaniem APA - tylko wtedy, jeśli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy dany człowiek odczuwał pożądanie lub/i współżył seksualnie z dzieckiem poniżej 13. roku życia i było to dla niego źródłem stresu lub trudności osobistych!

 

Jest to analogiczne do uznawania homoseksualizmu za problem wyłącznie pod warunkiem, że dana osoba cierpi z powodu swoich skłonności homoseksualnych (tzw. homoseksualizm egodystoniczny opisany w podręczniku diagnostycznym ICD-10, w punkcie F66.1) W każdym innym przypadku homoseksualizm jest uznawany za normę.

 

Autorzy DSM5 piszą wprost:

"Jeśli osoby takie donoszą o braku poczucia winy, wstydu lub niepokoju związanego z tymi impulsami (pociągu seksualnego wobec dzieci - przyp. tłum) ... a historia życia wskazuje, że nigdy nie działali zgodnie z tymi impulsami (czyli nie współżyli seksualnie z dziećmi - przyp. tłum), osoby takie mają PEDOFILNĄ ORIENTACJĘ SEKSUALNĄ, a nie zaburzenie pedofilne."

(Pedophilic Disorder Diagnostic Criteria 302.2 (F65.4))

 

Na pozór jest to tylko niewinne doprecyzowanie, mające na celu uniknięcie stygmatyzowania osób, które czując pociąg seksualny do dzieci, nigdy żadnego dziecka nie zgwałcili. Przypomnijmy, że ta sama argumentacja stała za wykreśleniem homoseksualizmu ze spisu chorób - by uniknąć stygmatyzacji.

 

Jakie będą konsekwencje wprowadzenia nowej definicji? Proszę popatrzeć na skutki wykreślenia homoseksualizmu z listy zaburzeń w roku 1973 i wyprowadzić oczywistą analogię.  Twierdzenie, że cierpienie osoby odczuwającej pociąg seksualny wobec dzieci to "zinternelizowana pedofobia" i jedyne co dana osoba ma prawo zrobić to zaakceptować swą pedofilię? Zakaz podejmowania prób terapii pedofilii?  Małżeństwa pedofilne? Uznawanie twierdzenia, że dla dzieci współżycie seksualne z dorosłymi jest szkodliwe za mowę nienawiści? Oczywiście! Czeka nas to wszystko, plus rzeczy, których nie potrafimy na razie sobie nawet wyobrazić.

 

Działania na wielu frontach

 

Trzeba sobie zdać sprawę, że orzeczenie APA w sprawie pedofilii zbiega się z co najmniej dwoma innymi działaniami na wielką skalę. Z jednej strony Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wprowadza standardy edukacji seksualnej, w ramach których rozbudza się sztucznie seksualność dzieci przez np. naukę masturbacji już od czwartego roku życia, a w szkole podstawowej opisywanie szczegółów stosunku seksualnego, zachęcanie do stosowania antykoncepcji, itp. Kto nie wierzy - zachęcam do poczytania "Standardy edukacji seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem”.

 

Co to oznacza w praktyce? Dzieci, których seksualność została w sztuczny sposób przedwcześnie i nadmiernie  rozbudzona będą szukać kontaktu seksualnego z dorosłymi. To się już dzieje. W czasie niedawnej międzynarodowej konferencji poświęconej bezpieczeństwu dzieci w internecie pani Janice Richardson z organizacji Insafe mówiła, że 80 procent zdjęć nieletnich zgłaszanych jako pornografczne to fotografie wykonane i umieszczone w internecie przez same dzieci oraz nastolatków w okresie dojrzewania! 

 

Następny krok, jakiego możemy się spodziewać, to larum podniesione przez postępowców, że dzieci same szukają kontaktów seksualnych, uznają je za dobre i chyba o wiele lepiej pozwolić odpowiedzialnemu dorosłemu, stosującemu odpowiedzialnie środki zapobiegające chorobom wenerycznym wprowadzić  dziecko w świat seksu miło i bezpiecznie, z odpowiedzialnością i troską, niż gdyby miały nieodpowiedzialnie eksperymentować z rówieśnikami (tu pojawią się informacje o liczbie chorób wenerycznych związanych z dziecięcymi i nastolatkowymi eksperymentami seksualnymi).

 

Trzeci wymiar działań jest głębszy. Kto może jasno i skutecznie przeciwstawić się promocji pedofilii? Oczywiście Kościół Katolicki. A zatem należy zniszczyć jego autorytet. Pojedyncze przypadki - w dodatku najczęściej będące w rzeczywistości homoseksualną efebofilią (pociąg seksualny wobec osób tej samej płci, będących w okresie dojrzewania) - są nagłaśniane do tego stopnia, że niektórzy zaczynają dokonywać utożsamienia: ksiądz = pedofil.

 

Wracając do sedna sprawy. Póki łatka pedofila jest przydatna do stygmatyzowania kapłanów katolickich nie będziemy mieć zdecydowanych ruchów prawnych w zakresie legalizacji pedofilii. Owszem, już słyszymy opinie, że pedofilia i efebofilia są OK, o ile dziecko samo wyraża zainteresowanie współżyciem. Ale tylko wtedy jeśli pedofilem jest artysta, celebryta, nauczyciel... Dlatego jestem przekonana, że gdy badania społeczne wykażą wystarczająco silny spadek zaufania społecznego wobec Kościoła Katolickiego, machina prawna ruszy dalej.

  

Bogna Białecka - psycholog

 

*****

 

Gdy dewiacja stanie się "normą"

 

Dla portalu PCh24.pl sprawę komentuje prof. Aleksander Stępkowski (Centrum Prawne Ordo Iuris):

 

Nowe decyzje APA, jeśli zostaną podchwycone przez WHO, co do tej pory miało z reguły miejsce, będą oznaczały wstęp do szybkiej nowelizacji Kodeksu Karnego i uchylenia lub znacznego ograniczenia przy ściganiu za przestępstwa pedofilii. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że uznanie pedofilii za „orientację seksualną” będzie oznaczało, że w świetle obowiązującego już prawa antydyskryminacyjnego, zakazane będzie uwzględnianie tej okoliczności przy zatrudnianiu pracowników. Jeśli więc ktoś odmówi zatrudnienia osoby, która dopuszcza się czynów pedofilskich, wówczas będzie ponosił odpowiedzialność z tytułu dyskryminacji. Co więcej, ponieważ forsowana obecnie przez ugrupowania lewicy, współpracujące w tym zakresie w Sejmie z PO, nowelizacja prawa antydyskryminacyjnego odnosi zakaz zróżnicowanego traktowania osób ze względu na orientację seksualną do wszystkich sfery życia społecznego, to w przypadku uchwalenia tej nowelizacji, nie tylko żadna szkoła nie będzie mogła odmówić zatrudnienia pedofila jako nauczyciela, ale nawet dziennikarz nie będzie mógł napisać na temat pedofilii krytycznego artykułu.

 

Decyzja APA pokazuje jeszcze jedną rzecz. Mianowicie odejście od rozróżnienia na gruncie zachowań seksualnych człowieka, miedzy normą i patologią, na rzecz mówienia o różnorodności „orientacji seksualnych” sprawia, że z czasem, żadnego zachowania seksualnego nie będzie można traktować jako dewiacji. Kolejnymi, oczekującymi na rehabilitację są ci, którzy seksualnie znęcają się nad zwierzętami zmuszając je do współżycia. Na gruncie filozofii już od pewnego czasu usiłuje się rehabilitować zoofilię.

 

Przeczytaj również

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Thursday
Ogólny trend w rozwoju społeczeństw cywilizacji zachodniej został już ustalony. To wszystko zmierza ekspresem do piekła. Świat z koszmaru nadchodzi już teraz, promieniowanie zgnilizny z Jankesolandu jest bardzo silne. Trzeba będzie się przystosować, robić swoje, nie zwracając uwagi na wszystko dookoła, cynizm i obojętność są bardzo wskazane dla wrażliwców. Oczywiście kierunek rozwoju mentalności społeczeństw podlega efektowi motyla, dlatego coś albo ktoś może sprawić, że wszystko się potoczy po innej drodze, ale jak na razie trzeba zakładać, że będzie coraz gorzej, skoro dzieje się coraz gorzej.
suffering
Pedofilia to choroba!!!!!!!!! Leczyć i jeszcze raz leczyć!!!!
MR
@gosia -cpsycholog: A niby gdzie konkretnie Autorka naruszyła etykę i napisała coś sprzecznie z nauką??? Natomiast co do religii, to proszę sobie spróbować wyobrazić że są na tym świecie ludzie którzy nie mają najmniejszych przesłanek by odłożyć wyznawane poglądy religijne na bok, jako że nie są one w żaden sposób podważone przez naukę, a wręcz przeciwnie - w wielu kwestiach ciągle przez nią potwierdzane. Proszę też pamiętać że nauka jeszcze wielu kwestii nie odkryła, a bywa że nawet te co odkryła okazują się fałszywymi ścieżkami. Nie ma więc obiektywnych powodów by stawiać naukę będącą produktem niedoskonałego ludzkiego rozumu, ponad chrześcijaństwo będące wielokrotnie potwierdzonym w praktyce efektem objawienia dokonanego przez Istotę duuuuużo doskonalszą od człowieka.
gosia -cpsycholog
Pani Bogno, z racji zawodu jaki Pani wykonuje obowiązuje Panią etyka oraz obiektywizm. Proszę odłożyć religię na bok, pisać zgodnie z nauką. Pozdrawiam.
Mavoy
az>> A nskąd wziął się feminizm jak nie z ideologi lewackiej? Przez ideologię feminizmu wypaczono umysły kobiet.
az
Przewidziałem to już parę lat temu, i dokładnie mówiłem że wymyślą orientację "pedoseksualną". Następna będzie "zooseksualna" a potem to już jak leci - wszelkie znane dewiacje. A to z prostego powodu - skoro raz uznano za normę jedną dewiację (czyli homoseksualizm) to nie ma żadnego logicznego powodu aby nie czynić tego samego z pozostałymi zboczeniami. Normą dla mężczyzn jest pociąg do kobiet, a dla kobiet - do mężczyzn. To jest jedna jedyna norma. W niej natura zawarła swoją siłę wyrażoną cyklem narodzin i śmierci. Wszystko inne jest zboczeniem czy to się komuś podoba czy nie. Czekam teraz na kolejny etap absurdu: Skoro małżeństwem może być para osób dowolnej płci tylko dlatego że wyrażą wzajemną miłość, to dlaczego ograniczać ich liczbę tylko do dwóch? Skoro podważyliśmy heteroseksualność małżeństwa to dlaczego nie liczbę małżonków? Tylko patrzeć jak pojawi się grupa np. 3 kobiet i 4 facetów, oświadczą że się wszyscy kochają i każą zarejestrować jako ma
Mavoy
nitka>> Nie wszystkie zło pochodzi z Ameryki. Często jest to rykoszet, czyli odbicie z pewnym opóźnieniem. Nie można i nie należy twierdzic, że wszyscy Amerykanie popierają i wspierają takie kwiatki. Można miec do nich pretensję o poprawnośc polityczną (political correctness) i Public Relations (Pi-Ar). Ale tez nie wszyscy ulegają z ochotą ww. poprawności. One są narzucane i szantarzuja społeczeństwo amerykańskie przez lobby LGBTQQ.
joanka
Osoby współżyjące ze sobą są zasadniczo tej samej orientacji seksualnej, hetero z hetero, homo z homo, jakiej orientacji będzie w przyszłości dziecko współyjące z niadekwatnie starszym dorosłym? Będą wiązać się z ludźmi w wieku własnych rodziców, a dzieci tych par...jeżeli będą oczywiście...
MR
Już kilka lat temu przewidziałem, że tendencja "cywilizowanego" świata jest taka, by uznać za normalność wszelkie czynności seksualne podczas wykonywania których nikt z uczestniczących średnio nie odczuwa krzywdy. Średnio - to znaczy że odczuwa więcej przyjemności niż (ewentualnej) przykrości. Następna do legelizacji będzie więc zoofilia, nekrofilia... ups, co ja piszę! Zooseksualizm i nekroseksualizm :(
mataleo
Opisano realne zagrożenia, a Ty Marto mówisz nieprawda? To gdzie jest ta istota sprawy. Łatwo skrytykować na zasadzie NameCalling (jak w przedszkolu), ale już wejść w dyskusje lepiej nie.
elek
Jakaś tendencja do akceptowania różnych zboczeń/zaburzeń. Na marginesie zaznaczę, że przeczytałem, iż matka zabitej Madzi będzie miała stworzone warunki do studiowania, np. wyjścia na uczelnię. Logika wskazuje, że zaburzenia się powinno leczyć/korygować od młodości ,a osoby łamiące prawo izolować ale nie za nasze pieniądze. Powinni pracować i na siebie zarabiać, a jak po pracy starczy czasu i chęci do studiowania, to proszę bardzo.
kvt
Amerykańskie obyczaje - wczoraj halloween, dziś homomałżeństwa, jutro pedofilia
CECYLIA
Do Marty - ten artykuł nie jest typu "Tata a Marcin ..." tylko jest artykułem osoby, która zna mechanizmy i potrafi przewidzieć skutki. Ot taka różnica nad krótkowzrocznością ograniczonych inaczej.
elek
Zawracanie głowy. Jest to zboczenie i tyle.
mm
czekam tylko kiedy w końcu nastanie kolejne oczyszczające zjawisko społeczne nazywane "Nocą długich noży (Nacht der langen Messer)" lub "Nocą św. Bartłomieja"!! Z tą degeneracją drążącą społeczeństwo trzeba skończyć, w przeciwnym wypadku jesteśmy skazani jako gatunek na zagłade!!!
Marta
Pani Bogno, Pani artykuł jest napisany na zasadzie "Tata a Marcin powiedział". Brak rzetelności, brak zrozumienia istoty sprawy i tendencyjne traktowanie tematu. Po uważniejszym przestudiowaniu źródeł do których się Pani odnosi, dochodzę do wniosku, że napisała Pani nieprawdę.
Artur
Należy także dodać, że decyzja APA to także - pośrednio - kolejne obniżenie wieku dozwolonego przez prawo na inicjację seksualną. Z powszechnych 18 lat (w USA 21), niepostrzeżenie (przy okazji nowelizacji kodeksu karnego) obniżono wiek do 15 lat, a teraz będzie się próbować obniżyć wiek inicjacji seksualnej dopuszczonej przez "prawo" do 13 lat.
Kim,
Jeżeli to zostanie "wprowadzone w życie" i tacy ludzie będą wykonywać różne zawody np. nauczyciela, to nawet jeśli nigdy nie dopuścili się współżycia z dziećmi, rodzice będą bali się posyłać swoje dzieci do szkoły, bo "nigdy nie wiadomo, co się może stać"/"kiedyś musi być ten pierwszy raz". Nie wyobrażam sobie też sytuacji, że wchodząc do sklepu widzę, jak ekspedient prowadzi dziecko na zaplecze mówiąc, że pokaże mu coś fajnego, a ja nie mogę zareagować, bo będę dyskryminowała orientację seksualną...
lgko
31 października jest, jak powiedział na egzorcyzmach szatan, dniem poświęconym na oddawanie mu czci......
tokod
Boże Nie!!!!!!!
...
Boże widzisz i nie grzmisz...
Maria
Przydałby się link do źródeł amerykańskich, o których mowa w tekście.
Paweł
Tu nie ma żadnego przypadku. Część szeroko pojętych tzw. \'elit": (politycy, dziennikarze, artyści, aktorzy, celebryci, biznesmeni, przedstawiciele środowisk akademickich) są w dużej mierze umoczeni i zjednoczeni w tzw siatkach pedofilskich. Polecam film Sylwestra Latkowskiego "Pedofile" z 2005 roku traktującego o pedofilii wśród polskich elit i niemoc organów ścigania w zwalczaniu tych przestępstw. Notabene autor zrezygnował z nakręcenia z drugiej części filmu z obawy o własne życie. A to tylko polskie podwórko. Co się dzieje na Zachodzie? Można się tylko domyślać. Np w Belgii znane są przypadki Jeana-Michaela Nihoul, powiązanego z elitami liberalnej Partii Reform i Wolności, za pedofilię był tam też sądzony lider socjalistów Elio Di Rupio. Jest też np. sprawa czołowej osobistości w PE Daniela Cohn - Bendita. I wiele innych... W tym świetle absolutnie nie dziwi nachalna promocja tego zboczenia i deprawacja najmłodszych.
nitka
SZOK!!!!!!!! Zacznijmy mniej czerpać z tej AMERYKI!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.