DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Parlament Europejski za uszczelnieniem zewnętrznych granic. Pogranicznicy sprawdzą każdego

Parlament Europejski za uszczelnieniem zewnętrznych granic. Pogranicznicy sprawdzą każdego
fot. pam
#PARLAMENT EUROPEJSKI    #UE    #KONTROLA    #SCHENGEN    #GRANICE    #PE    #ZEWNĘTRZNE

Na granicach zewnętrznych Unii Europejskiej zostaną zaostrzone kontrole – zdecydował Parlament Europejski. Niebawem każda osoba zarówno wyjeżdżająca ze Wspólnoty, jak i do niej przybywająca, będzie skrupulatnie sprawdzana. Dotyczy to także obywateli Unii. Zmiany mają powstrzymać terrorystów.

 

„Każda osoba wjeżdżająca na terytorium UE i opuszczająca je będzie sprawdzana, także obywatele krajów członkowskich. Eurodeputowani poparli w czwartek nowe unijne rozporządzenie w sprawie zaostrzenia kontroli na unijnych granicach zewnętrznych” – poinformował tvpparlament.pl.

 

Za takim rozwiązaniem zagłosowało 469 europosłów, 120 było przeciw, a 42 wstrzymało się od głosu. Nowe przepisy wejdą w życie już niebawem, bo 20 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym UE. Przyjęte regulacje nie objęły Wielkiej Brytanii, Irlandii i Danii.

 

Tego rodzaju zmiany na zewnętrznych granicach UE zapowiadane były już pod koniec 2015 roku. Stało się to po zamachach w Paryżu, których sprawcami okazali się być „zagraniczni obywatele UE”, którzy następnie opuścili Wspólnotę, dołączyli do grup terrorystycznych i powrócili do UE. Zwiększone kontrole mają pomóc w identyfikacji tego rodzaju ludzi. Paszporty mają być sprawdzane w bazie Interpolu i Systemie Informacyjnym Schengen.

 

PE zgodził się jednak, że w sytuacjach, gdy systematyczne kontrole poważnie zakłócałyby ruch na granicach, możliwe będzie przeprowadzanie kontroli wyrywkowych. Postawiono tu jednak warunek, że nie stworzy to zagrożenia dla porządku publicznego, bezpieczeństwa wewnętrznego, relacji z innymi krajami czy zdrowia publicznego.

 

Źródło: tvpparlament.pl

MA


DATA: 2017-02-16 21:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PE najpierw wprowadził terrorystów do UE, teraz udaje że z nimi walczy. Terrorysta jako praprzyczyna wszelkiego zła. U nas tę rolę spełnią banderowcy. Dlatego wciąż nie ma ustawy o zakazie propagowania systemów totalitarnych. Zysk na czasie.
ponad 1 rok temu / zysk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.