DZIŚ JEST:   25   LUTY   2018 r.

II Niedziela Wielkiego Postu
Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Kościół i papieże nie mają wątpliwości. Halloween trzeba zakazać – to zło, rośnie liczba opętanych dzieci!

Kościół i papieże nie mają wątpliwości. Halloween trzeba zakazać – to zło, rośnie liczba opętanych dzieci!
FOT.Piotr Malecki/FORUM
#HALLOWEEN    #DZIECI    #EGZORCYSTA    #OPĘTANIA    #DEMONY    #ZAGROŻENIA    #DIABEŁ    #PAPIEŻ    #OJCIEC ŚWIĘTY    #SZATAN    #FRANCISZEK

Najpierw papież Benedykt XVI, a potem Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej za pontyfikatu Franciszka. Wypowiedzi Kościoła w sprawie halloween są jednoznaczne! Obchodzenia tego pogańskiego zwyczaju należałoby zakazać. W trosce o dzieci.

 

Zdaniem Biura Prasowego Watykanu należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Wszystko za sprawą przerażającego wzrostu liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w halloween.

 

Podczas spotkania egzorcystów w Rzymie w roku 2014 ks. Aldo Buonaiuto zwrócił uwagę na fakt, że w okolicach 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję.

 

Ks. Buonaiuto, który ma poparcie papieża Franciszka, zauważył, że wbrew temu, co sądzi wielu „halloween nie jest niewinną zabawą, lecz stanowi przedsionek do czegoś znacznie bardziej niebezpiecznego”. Wyjaśnił, że osoby biorące udział w halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, profanować cmentarze i kraść Hostie. Halloween to najlepsza pora do rekrutacji nowych członków przez różne sekty. To jest po prostu otwarcie się na działanie diabła.

 

Watykan chciałby, aby święto duchów i upiorów zastąpić bezpiecznym dla dzieci świętem Holyween. Popularną praktyką staje się przebieranie się dzieci za świętych i uczestniczenie w czuwaniach modlitewnych w kościołach.  Kościół zachęca do podobnych działań.

 

Przeciwko halloween w 2009 roku wypowiedział się Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

 

Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przez wieki sprzeciwiali się im zarówno papieże uosabiający autorytet Kościoła, jak i wielcy święci. Zwrócenie uwagi na konkretne zjawisko, jakim jest halloween, wiąże się z nagłą ekspansją tego zwyczaju i obchodzeniem go w coraz większej liczbie państw świata.

 

 

Źródło: bignewsnetwork.com / irishcentral.com

AS

 

 


DATA: 2017-10-24 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

good good artukłv i from ingland and i wery miło zaskoczony this articulem
3 miesiące temu / anteq
 
To jest prawda
3 miesiące temu / 568
 
Bzdury jakich mało. Osobiście obchodzę halloween co roku i nie widzę w tym nic złego. A kościół niech się nie miesza w całe "zło" tego świata bo i tak nie zmieni nastawienia innych osób, które praktykują dane obrzędy.
ponad 1 rok temu / ola
 
"Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween." 0 + 0 = 0, nie - nic nie wzrosło.
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Nie wiedziałam wcześniej o satanistycznym pochodzeniu zwyczaju wydrążania dyni. Myślę, że najważniejszym aspektem podobnych działań jest intencja. Czy dojrzały człowiek mógłby wierzyć w moc dyni i starał się to przekazywać dzieciom? W szkołach nauczyciele wykorzystują okazję pogańskiej wigilii Wszystkich Świętych do organizowania uczniom rozrywek. Pomysłowo zorganizowane i niezwiązane ze straszeniem zabawy mogą przynieść pozytywny skutek, np. w postaci zacieśniania więzi międzyludzkich. Myślę, że rozsądnie byłoby tłumaczyć dzieciom, że to zabawa i starać się zainteresować je w tym czasie czymś dla nich ciekawszym. Wyrzeźbijmy z dzieckiem w dyni jego ulubione zwierzę, zanim zobaczy wykrzywione straszydło u kolegi. Zaprojektujmy z nim przebranie ulubionej postaci bajkowej. Stanowczy opór zawsze powoduje zwiększenie zainteresowania niewygodnym tematem. Kara i zakaz nie wywołują potrzeby dobrego postępowania, lecz wyzwalają chęć zdobycia zakazanego owocu za wszelką cenę
ponad 1 rok temu / Magda
 
Jestem za tym , by zniesiono Halloween , boję się o innych ludzi . Nie wpuszczałam żadnych dzieci do domu , żeby nie zachęcać tych biednych dzieci do uczestniczenia w tym ,, święcie ", które jest wyśmianiem i kpiną w stosunku do Wszystkich Świętych.
ponad 1 rok temu / Kara
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.