DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Otoczą Polskę różańcem w rocznicę wielkiego zwycięstwa nad islamem!

Data publikacji: 2017-09-08 06:01
Data aktualizacji: 2017-09-08 08:55:00
Otoczą Polskę różańcem w rocznicę wielkiego zwycięstwa nad islamem!

W święto Matki Bożej Różańcowej i rocznicę zwycięstwa pod Lepanto w 1571 roku, Polska zostanie – dosłownie – otoczona modlitwą, o którą Maryja prosi w każdym spośród swych, uznanych przez Kościół objawień. Organizatorzy zachęcają wszystkich wierzących by tego dnia spotkali się w wyznaczonych kościołach wzdłuż granic naszego kraju na Mszy świętej, a następnie włączyli się do wspólnego Różańca.

 


Wierni będą wspólnie modlić się o ratunek dla ojczyzny i całego świata 7 października, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich.


Dokładnie 140 lat temu w Polsce, w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała: „odmawiajcie codziennie Różaniec”. Czterdzieści lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – przypomina Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem „Różańca do Granic”.


„Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową” – czytamy w zaproszeniu na to wydarzenie, skierowanym do wszystkich wierzących.


Pragniemy odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc – dodaje Maciej Bodasiński.


Celem inicjatorów przedsięwzięcia jest zaproszenie rodaków (ale także mieszkańców sąsiednich krajów) by wyszli ze swoich domów, pozostawili za sobą swoje problemy, cierpienie i niepokój i zwrócili się do Pana Boga.

 

Siódmego października 1571 roku miała miejsce bitwa pod Lepanto, w której chrześcijanie obronili Europę. Druga intencja, która nam przyświeca, to zatem obrona wiary w naszej ojczyźnie – podkreśla Maciej Bodasiński. – Nie jest naszym zamiarem budowanie murów, lecz wręcz przeciwnie, chcemy je zburzyć. Wychodzimy do naszych granic, do wszystkich krajów Europy z tym, co mamy najbardziej wartościowe, z wiarą i świadectwem – wyjaśnia.


Obecna rzeczywistość jest nowa, trudna do rozeznania. Chcemy powiedzieć Panu Bogu, że sami niewiele możemy, jesteśmy słabi, ale jeśli Mu zawierzymy, wszystko jest możliwe – podkreślają pomysłodawcy „Różańca do Granic”.


Inicjatywa może dojść do skutku w dużej mierze dzięki temu, że na propozycję organizatorów przychylnie odpowiedzieli księża biskupi. W inicjatywę włączyły się wszystkie 22 przygraniczne diecezje.

Chcemy zawierzyć samych siebie, ojczyznę i cały świat. Zwracamy się do Boga aby błogosławił czas, w którym żyjemy – powiedział w czwartek biskup Artur Grzegorz Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.


Chętni do wzięcia udziału w modlitwie spotkają się o godzinie 10:30 w rozlokowanych wzdłuż granic 319 kościołach stacyjnych. Ich lista dostępna jest na internetowej stronie wydarzenia. Równocześnie, o godzinie 11:00 rozpoczną się tam Msze święte, po zakończeniu których organizatorzy będą kierować uczestników do rozmieszczonych co kilometr miejsc (stref) modlitwy. Wspólne odmawianie Różańca zaplanowane jest na godzinę 14:00.


Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym odzewem ze strony polskich katolików. – Jesteśmy poruszeni żywiołową odpowiedzią ludzi z całego kraju – relacjonują przedstawiciele fundacji Solo Dios Basta. Już dziś wiadomo, że wspólny Różaniec odmawiany będzie 7 października m.in. w dość nietypowych miejscach. Rybacy z Jastarni wypłyną by modlić się na pełnym morzu, na Bugu pojawią się z różańcami setki kajakarzy, młodzież wyruszy na szczyty gór. Na Śnieżce katolicy z trzech graniczących ze sobą narodów w jednym miejscu będą oddawać cześć Panu Bogu.


„Różańcowi do granic” poświęcony zostanie specjalny Komunikat KEP. W parafiach pojawią się wkrótce informacyjne plakaty i ulotki. Już teraz można poznać szczegóły inicjatywy na jej witrynie internetowej.


Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie. Wiemy, że będzie ona wymagała odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – zachęcają organizatorzy.

 


RoM 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Stanislaw
Odmawiajcie także Koronkę do Miłosierdzia Bożego,gdyż zawarte w Niej ofiarnicze słowa,są jakby Małą Msza świętą,dana każdemu ochrzczonemu do reki i serca.Maryja obdarzona przez Ducha Świętego pełnią Miłosierdzia dostępną w Jej Osobie Człowiekowi, składa Ojcu Przedwiecznemu Ofiarę Swego Syna Jezusa,równocześnie za nas, Jej dzieci całego świata.Tym samym, Koronka jest uwieńczeniem Posłannictwa Maryi Panny usłyszanego od Archanioła Gabryjela i nieprzerwanie wypełnianiem Jej słowa Fiat. Ps.czy protestanci niezmiennie negujący świętość Boza Maryi, równocześnie niedoceniający soborowego VII potwierdzenia Laski Chrztu sw.niepopadają w kolejne, tragiczniejsze odstępstwo od Apostolskiego Kościoła ?.
Stanislaw
Primo:Dlaczego mówi się tylko o modlitwie Różańcowej a zapomina o modlitwie Koronka do Miłosierdzia Bożego,podanej ludzkości przez Pana Jezusa, czterdzieści lat później od Objawień Fatimskich,za pośrednictwem sw.Faustyny ?.Koronka jawi się jako dopełnienie tychże Objawień, stanowiąca równocześnie o wypełnieniu Posłannictwa Maryi Panny,przyniesionego przez Archanioła Gabryjela i Jej zgody, Fiat .Sekundo:czy powołując się na słowa Anioła modlącego się w obecności Maryi i Dzieci fatimskich,możemy się modlić :.....Święta Maryjo Matko Boza ofiarująca Ojcu Przedwiecznemu,Ciało i Krew,Dusze i Bóstwo Najmilszego Twojego Syna Jezusa Chrystusa,na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata,módl się za nami,teraz i w godzinie śmierci naszej.Amen?
Stroke
@lolas: uspokajam: pierwotnie miały być 3 tajemnice, 2 twarzą do Polski i za naszą ojczyznę, jedna twarzą do granic i za cały świat. Teraz będzie 2/2. Poza tym to oczywiste, że katolik modli się za kogo można, a nie przykładowo tylko za najbliższych (wedle prawa ziemskiego) ... bo wedle prawa duchowego to każdy człowiek jest nam bliski i nie modlić się za jakichkolwiek bliźnich, a szczególnie widocznych grzeszników to... w najlepszym przypadku - niedojrzałość duchowa. A zapomniałem dodać - jak się ma (Polacy) Maryję za królową to modli się za wszystkich pod Jej opieką - cały świat. (1)
Basia
@lolas twoje podejscie jest bardzo katolickie. Oczywiscie musimy sie modlic za nas, bo Polska to nasz dom i nasz obowiazek. Ale otrzymawszy tak wiele darow od Boga warto pamietac ze na zaden z nich - absolutnie zaden nie zasluzylismy. I jezeli otrzymalismy laske umilowania rozanca swietego, i laske tego ze Matka Boga sama wybrala sobie nas jako jej narod,to nie dlatego ze na to zasluzylismy a dlatego ze Niebo ma dla nas plany i czegos od nas oczekuje. Musimy sie modlic za innych - za biednych ludzi z Europy Zachodniej w szczegolnosci. Pamietajmy, ze Matka Boga nakazala dzieciom w Fatimie modlic die za biednych grzesznikow bo wiele z nich idzie do piekla, bo nie ma sie kto za nich modlic. To wezwanie dotyczy takze nas. Dziekuje za Twoj glos, z Panem Bogiem. Basis
BP
Modlitwa za Polskę nie sprawi przecież, że w innych krajach będzie gorzej. Według mnie raczej sprawi, że i tam będzie lepiej. A dlaczego akurat za Polskę? Nie dlatego, że jesteśmy lepsi czy kryształowi, ale dlatego, że chcemy robić to, czego oczekuje od nas Maryja tutaj, gdzie żyjemy. Kto może, niech organizuje podobne inicjatywy w innych krajach, powodzenia.
edi
Masoneria chce za wszelką cenę zniszczyć Europę używając NACHDŹCÓW ISLAMSKICH, taka fanaberia na 300 lecie swojego istnienia, to jest wojna DUCHOWA, MÓDLMY SIĘ INTENSYWNIE NA RÓŻAŃCU tak jak prosiła MATKA BOŻA z Fatimy 100 lat temu a DOBRO ZWYCIĘŻY !
Rafael
Pan Jezus mowil do Rozali aby nie tlko za Polske sie modlila ale i za Niemcy i reszte swiata. Ale to bylo 80lat temu.
Soplica
@lolas- musisz zrozumieć jedno, Pan Bóg daje człowiekowi tyle ile poprosi a nawet więcej. Ten czas jest czasem dla Polski i Polaków. Trzeba go wykorzystać aby dzielić się z innymi. Inaczej ani my ani kto inny nie skorzysta z łask które Pan Bóg może zlać na naród Polski. To nie jest pycha to roztropność. Miłosierdzie i Jego znaczenie zostało skutecznie zdeprecjonowane w ostatnich latach i ta nasza dyskusja jest tego przykładem. Zbawić się może każdy sam ale do zbawienia podążamy razem - to jest klucz rozumienia sytuacji. Tak jest z "imigrantami" gdzie Kościół stał do czasu Franciszka na stanowisku że najpierw zabezpiecz swoje środowisko a potem troszcz się o innych. Dziś poprzewracało się wszystko do góry nogami! Pan Jezus nie chodził nauczać po całym świecie ale w śród narodu wybranego aby tam stworzyć Kościół który poniesie ewangelię na cały świat. Czas łaski 7.10.2017 jest czasem dla Polski i Polaków i trzeba to wykorzystać aby mocniejszym pomagać innym.
r
@lolas: "Weżcie jako przykład nastolatka który już jest wychowywany w takim świcie.Czy jest to jego wina?" - w obecnym świecie istnieje powszechny dostęp do internetu, w tym do stron katolickich, w stylu PCh24. KAŻDY może na nie wejść i uzyskać odpowiedzi na swe wątpliwości. Jeśli ktoś tego nie robi, to znaczy że najwyraźniej nie chce, gdyż dobrze mu z tym że jest z daleka od Boga. Cóż, jego wolny wybór. Oczywiście należy próbować go ewangelizować, ale w przypadku gdy nie chce ewangelizacji, trzeba "strząsnąć proch z nóg" (por. Mk6,11)
Soplica
Do pytającego a nie mającego śmiałości przedstawić się nawet nickiem - Tak a nawet więcej bo "miej miłosierdzie dla nas i ŚWIATA CAŁEGO " i tak 50 razy jak byś człowieku nie wiedział.
lolas
@Soplica.Przypowieśc o pannach oczywiście jest ostrzeżeniem.Jednak w naszej świadomości powiinna być troska o innych ludzi tu mam na myśli ludzi zachodniej Europy.Społeczenstwa zachodnie miały i mają podawaną truciznę ateizacji, ogłupiania trwa to od dziesiątek lat.Rozumiem że według was należy zostawic ich niech "zginą i będą w niewoli"a my tymczasem wielcy Polacy będziemy cieszyć sie spokojem, dobrobytem i grillowac przy podawanych wiadomościach w TV że dziewczynki np. 5-6 letnie są wydawane za mąż za 60 letniego Mohammada.albo 20 letnie Europejki będą gwałcone w miejscu publicznym .Tak uważacie że to normalne?Plan zbawienia dotyczy wszystkich a więc także "zgniłego zachodu".Wy macie wielkie mniemanie o sobie ja w modlitwach do Matki upraszam o ratunek dla Europejczyków.Potrzebują tego.Żal mi ich jest nie do konca jest ich winą że są niewierzący.Weżcie jako przykład nastolatka który już jest wychowywany w takim świecie.Czy jest to jego wina?Trochę pokory!
Zbigniew
To główny i jedyny ratunek .Polacy dajcie świadectwo a niebawem będziemy światkami jak plugaw żmije same się zagryzą
@Soplica @Nina
Czy odmawiając Koronkę też kończycie na słowach: "Miej miłosierdzie dla nas"?
Nina
@lolas - Soplica komentarz wyżej napisał sedno sprawy. Przeczytaj i przemyśl. Ja część życia spędziłam w podróżach po świecie, pracowałam na zachodzie i za oceanem, tak mi się życie ułożyło. Swoje zdanie wyciągam właśnie z doświadczenia życia w kulturach ludzi bez Boga, oraz dobrej znajomości historii. Ludzie Zachodu mieli sto lat na nawrócenie, od Fatimy nie zrobili Nic. Polacy ogarnęli się w ostatniej chwili a i tak tylko część. Ja rozumiem twój punkt widzenia, ale przyznaję rację Soplicy. Pozdrawiam
Soplica
@lolas- znasz przypowieść o rozsądnych i głupich pannach? Czas miłosierdzia się kończy a nam może zabraknąć, gdy zaczniemy wznosić modły za wszystkich. Ja w Różańcu modlę się za wszystkich modlitwą podaną przez Anioła w Fatimie ale teraz jest czas na Polskę i wypraszanie łask dla naszego kraju!
lolas
@Nina.Wybór człowieka to piękna rzecz ale niestety nie dla wszystkich osiagalna.Żeby zrozumieć istote problemu trzeba poznać czynniki wpływające na świadomość tych społeczenstw.Od dziesiatek lat ideologizuje sie ludzi doszło już do takiego stopnia że nie sa w stanie sprzeciwić się tym naciskom.W Niemczech zmusza się do akceptacji polityki gender dlaczego? bo w tym ukryty jest plan zniewolenia społeczenstw.Także polityka ściagania muzułamnów do Europy to też plan żydomasonerii chca doprowadzić do wybuchu wojny w Europie.Masoneria zwalczała i zwalcza chrześcijanstwo patrz rewolucja francuska i bolszewicka.Skutki obydwu są widoczne do dziś.A przecież Francja była katolicka,Rosjanie przy swojej biedocie i ucisku także gorliwie czcili Maryję.To co widzimy i oceniamy jako "zgnilizna "zachodu to efekt działan masonerii poprzez media, środki przekazu i zwlaczanie religii.Teraz ci ludzie są osamotnieni nie znają Boga bo im go odebrano.Łatwo jest obwiniać nie mając pojęcia.
lolas
@Nina i ot co.Chciałbym zwrócić uwagę na ważne aspekty mojego wcześniejszego wpisu i odniose sie do waszych "zarzutów" wobec ludzi Europy zachodniej.Zapytam was czy wierzacy gorliwie chrzescijanie nie sa zabijani np. na Bliskim Wschodzie? czy muzułmanie w swoich aktach przemocy wyodrębniaja ofiary według tego czy ktoś wierzy czy nie? Zapytam czy gdyby jakiś wasz sąsiad znęcał sie nad swoim dzieckiem i słysząc płacz tego dziecka zatkalibyście uszy i powiedzielibyscie sobie:to nie moja sprawa?Czy nie dotykałoby was że niewinna istota - dziecko jest bita i krzywdzona? Czy nie mamy obowiazku modlić sie za przesladowanych chrzescijan? Ci z zEuropy zachodniej tez nimi sa - tak postrzegaja ich muzułmanie nawet gdy ci Europejczycy nie chodza do koscioła.Są uważani za chrześcijan.I właśnie dlatego są potencjalnymi ofiarami muzułmanów.Gdy Europejczycy kiedyś bronili się stawiając opór islamowi bronili swoich wartości -całej cywilizacji a nie tylko wierzących.
Pejot
już tylko cud może nas uratować. Musimy pokazać, że na niego zasługujemy. Piękna inicjatywa
Nina
@lolas Dlaczego ci Szwedzi, Francuzi, Niemcy nie modlą się do Boga o ocalenie? Nie proszą Go, nie wzywają Maryi? Przeciwnie śmieją się z Niego, lżą i obrażają, i choć tak im źle, nie proszą Boga o pomoc. Widać było po ostatnich wyborach we Francji, wcześniej Szwecji gdzie leży serce tych narodów - bardzo daleko od Boga. To oni sami wybrali. Polska ma szansę na ocalenie dlatego że są w niej ludzie którzy wierzą w Boga, modlą się na różańcu , są przeciw aborcji. Ale to zawsze wolny wybór człowieka, nie można uratować nikogo wbrew jego woli. Pozdrawiam
ot co!
lolas. ktoś jednak tych ludzi wybrał do władzy ,którzy teraz są powodem nieszczęść tych narodów.
Nina
Przyłączam się do tej akcji i Was również gorąco zachęcam. Wszystko z Niepokalaną!
lolas
Proszę was uczestników i chcących podjąć tę piękna inicjatywę o wspomnienie w modlitwach do Matki Najświętszej by ratowała Europę .By ochroniła kraje Europy zachodniej i północnej swoim płaszczem Miłości.Proszę was w imieniu Niemców,Szwedów,Francuzów i innych nacji oni potrzebują tej modlitwy nie są w stanie się uratować.Dołączmy ich także do naszych modlitw o ratunek.Wiem co islam potrafi czynić z kobietami, dziećmi jakim mogą stać sie "towarem seksualnych " upokorzeń.Dlatego nie bądżmy obojętni na los naszych braci i sióstr zagubionych niczym "marnotrawny syn".Pomóżmy im nie zrażajac sie tym co piszą w mediach zachodnich o Polsce.Te media okłamują obywateli którzy nawet nie mogą prawdy powiedzieć o imigrantach-najeżdzcach.Są tłamszeni i uciskani poprawnością polityczną.Brakuje dziś pasterzy kościoła którzy wspólnie zainicjowali by krucjatę modlitewna w obronie Europy.Dlaczego biskupi polscy nie zaproponują np. biskupom niemieckim czy francuskim tej akcji?
z Bogiem
Piękna inicjatywa, trzeba propagowc i zachęcać.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.