DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Ostry konflikt w żydowskiej rodzinie! Izraelska alterprawica atakuje sorosowską lewicę

Data publikacji: 2017-09-13 08:01
Data aktualizacji: 2017-09-13 08:33:00
Ostry konflikt w żydowskiej rodzinie! Izraelska alterprawica atakuje sorosowską lewicę
George Soros. © Danny Gys / Reporters/Forum

Ostry konflikt w żydowskiej rodzinie! Izraelska alterprawica atakuje sorosowską lewicę

 

Izraelska alterprawica, zainspirowana analogicznym ruchem z USA, korzysta z „antysemickich i nazistowskich” memów do wyśmiewania i ośmieszania „realnego zagrożenia dla Izraela: żydowskiej lewicy”.

 

Andrew Tobin w eseju opublikowanym 12 września na łamach „Times of Israel” przypomina, że dla wielu Żydów hitlerowcy są wrogiem publicznym nr 1, a używanie nazistowskich zdjęć do celów politycznych jest ściśle zabronione. Mimo to niektórzy młodzi Izraelczycy związani z tzw. prawicą alternatywną nic sobie z tego nie robią.

 

Zainspirowani przez ruch alt-right, atakują w sieci – za pomocą memów – liberalnych Żydów, wykorzystując „antysemickie i nazistowskie” zdjęcia do wyśmiewania żydowskiej lewicy.

 

– Walczymy w zupełnie nowy sposób – tłumaczy Guy Levy, 40- letni menadżer biura reklamy w Beer Szewa i członek społeczności internetowej ośmieszającej lewicę. – Nasze przesłania nie są politycznie poprawne, ale to sprawia, że są śmieszne i uszczypliwe – dodaje.

 

Wielu Izraelczyków usłyszało o tej społeczności po raz pierwszy w sobotę, gdy Yair Netanyahu, 26-letni syn premiera Izraela Benjamina Netanjahu, zamieścił na Facebooku kreskówkę antysemicką z podpisem Tight Memes Against Kakihomoshit Leftists.

 

Młody Netanjahu opublikował mem zatytułowany „Łańcuch pokarmowy”. Przedstawia on żydowskiego miliardera George’a Sorosa – „mistrza marionetek”. Finansista macha kulą ziemską przed oczyma Reptilianina, rządzącego światem, a ten z kolei wymachuje symbolem alchemii przed oczyma Iluminata. Mason macha pieniędzmi przed oczyma byłego premiera Izraela Ehuda Baraka, który wabi urną wyborczą Eldada Janiwa, a ten kusi jedzeniem Meni Naftali. Wszystkie te osoby, manipulowane przez Sorosa, ostro krytykują obecnego lidera rządu izraelskiego.

 

Przywódcy żydowscy w Izraelu i Stanach Zjednoczonych zaatakowali syna Netanyahu, oskarżając go o „antysemityzm” i „rasizm”. Liga Przeciw Zniesławieniom w Izraelu podkreśliła w niedzielnym oświadczeniu, że „nie należy lekceważyć niebezpieczeństw związanych z antysemickim dyskursem”.

 

Tymczasem liderzy ruchu białej supremacji z Ku Klux Klanu, w tym David Duke i ci, którzy prowadzą amerykańską stroną internetową „The Daily Stormer”, już przyjęli Yaira do swojego „klubu”. „Witamy w klubie, Yair – to absolutnie niesamowite, wow, po prostu wow” – napisał Duke na swojej stronie.

 

Dan Gefen, niezależny ekonomista i wieloletni członek wspólnoty związanej z Tight Memes, wyjaśniał, że kreskówka ma na celu krytykę antysyjonistycznego wtrącania się w izraelską demokrację Żydów takich jak Soros, którzy finansują lewicowe grupy żydowskie, jak choćby J Street i organizacje broniące praw obywatelskich. – Antysemickie tematy są po prostu łagodzeniem politycznej poprawności – tłumaczył.

 

– Jeśli jesteś w tej społeczności, to nie postrzegasz jej jako antysemickiej – mówił. – Generalnie lewica każdą drobną rzecz robioną przez prawicowe kręgi określa mianem nazistowskiej lub faszystowskiej. Więc my to wyśmiewamy – dodał Gefen wyjaśniając, że bardzo ważna jest reakcja lewicowa, bo bez tej reakcji, żart nie zadziała. – Nasze przesłania nie są politycznie poprawne, ale właśnie to sprawia, że są śmieszne i dokuczliwe – konkludował.

 

W ostatnich dniach strona Tight Memes Facebook wypełniona była wiadomościami, które kpią z obłudnej reakcji mediów na kreskówkę.

 

Yair Netanyahu, który bynajmniej nie przeprosił za zamieszczenie „antysemickich i nazistowskich” memów, w niedzielę ganił szeroko pojętą „lewicę” za to, że jest tak przewrażliwiona na swoim punkcie i nie potrafi śmiać się z siebie.

 

Gefen podkreślił, że wspólnota Tight Memes ma dość „norm społecznych” narzucanych przez lewicowe elity. Na Facebooku można znaleźć wiele innych śmiesznych memów z żabą Pepe, którą ADL uznała za symbol nienawiści po tym, jak obok niej umieszczono zdjęcie Benjamina Netanyahu w okularach przeciwsłonecznych ze złożonymi rękami „Szczęśliwego kupca”.

 

Levy, menedżer biura reklamowego i blogger tłumaczy, że jest zmęczony widząc, jak lewica znęca się na prawicowych kręgach, w tym nad rodziną Netanyahu. – Jesteśmy faszystami. Jesteśmy rasistami. Nienawidzimy pokoju. Oto w jaki sposób nas opisują – wyjaśnia. Uważa, że memy to najlepsza reakcja w obecnej sytuacji na to, co się dzieje w kraju.

 

Przeciwko premierowi Benjaminowi Netanjahu i jego żonie Sarze toczy się wiele dochodzeń dotyczących nadużyć finansowych, nielegalnych związków z kierownictwem mediów, międzynarodowym biznesem i Hollywood.

 

Jego współpracownicy są przesłuchiwani w sprawach dotyczących ewentualnego konfliktu interesów, obejmującego zakup dwóch niemieckich okrętów podwodnych. Prokurator Izraela Avichai Mandelbilt ogłosił w piątek, że zamierza oskarżyć żonę premiera o wykorzystanie funduszy publicznych na cele związane z utrzymaniem domu.

 

Yair Netanjahu już wcześniej ostro krytykował lewicę za reakcję na zamieszki w Charlottesville, w stanie Wirginia w USA. Zasugerował, że lewica jest znacznie bardziej niebezpieczna niż neonaziści. Premier Izraela nie komentuje zamieszania wokół syna.

 


Źródło: timesofisrael.com

ASZobacz również: Jaka alternatywa? Blaski i cienie alterprawicy
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Monarchista
dawno się tak nie uśmiałem
okupowany
U nich im wszystko wolno, u nas im wszystko wolno, tylko nam Polakom prawie nic nie wolno.
pytanie
kruk krukowi oka nie wykole...
One
To nie "konflikt w rodzinie" tylko wojna lewica vs. każdy kto myśli odrobinę inaczej.Narodowość nie ma znaczenia dla szaleńców opętanych przez diabła.
maciek
zarzucili żydowi antysemityzm haha wiec wszystko jasne ten cała histeria związana "antysemityzem" tak naprawdę służy ochronie komunizmu światowego którego Soros jest agentem. A Polska która już raz zatrzymała światowy komunizm w 1920 roku jest szczególnie znienawidzona przez komunistów i dlatego mamy polskie obozy itd.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.