DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

W NASA panuje ostra cenzura religijna. Ani słowa o Panu Bogu

Data publikacji: 2016-02-21 07:00
Data aktualizacji: 2016-02-21 10:34:00
W NASA panuje ostra cenzura religijna. Ani słowa o Panu Bogu
By Piotr Frydecki (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Kierownictwo NASA, czyli Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w Houston wprowadziło cenzurę religijną. Pracownikom agencji zakazano m.in. wspominania imienia Pana Jezusa, a także prowadzenia rozmów na tematy religijne. Dotychczas rozmowy takie najczęściej dotyczyły istnienia Boga.

 

Zarząd Centrum Badań Kosmosu zabronił pracownikom m.in. wymieniania imienia Bożego w wewnętrznym, firmowym biuletynie wydawanym przez „Klub Służby i Dziękczynienia”. Jego członkowie to pracownicy NASA, którzy w czasie przerw w pracy spotykają się, aby dyskutować i rozmawiać na tematy związane z duchowością.

 

– Wszystko to o tyle smutne i zaskakujące, że NASA w swojej historii może się poszczycić obroną wartości chrześcijańskich i prawa jednostki do wolności religijnej. To NASA swego czasu broniła w sądzie i domagała się, aby jej pracownicy mogli w czasie lotu ma księżyc czytać fragmenty Biblii o stworzeniu świata. To tradycje, które w dzisiejszych czasach powinny być szczególnie szanowane – stwierdził Jeremy Gese, z Instytutu Praw Obywatelskich.

 

Instytut Praw Człowieka stanu Teksas wspólnie z kancelarią prawniczą „Fish & Richardson”, w imieniu „Klubu Służby i Dziękczynienia” wystąpili z oficjalnym protestem przeciwko stosowaniu cenzury religijnej w NASA.

 

W wystosowanym piśmie zwracają uwagę m.in. na to, że zachowanie kierownictwa NASA narusza konstytucję USA i pozostaje w głębokiej sprzeczności z pierwszą do niej poprawką. Nie daje ona żadnych praw zarządowi NASA do ograniczania swobód religijnych w tej istniejącej już 58 lat zasłużonej instytucji naukowej.

 

Źródło: www.sedmitza.ru

ChS 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Lech
Nie dziwi wcale. Szatan tak działa.Zaczął od 1976 roku kiedy zaczął zabawę z komputerem. To stado naukowców jak bezgłowych ,,mędrków\'\' , którzy nie zdają sobie sprawy, że co robią dzisiaj ,, przed nimi było znane". Dzisiaj podskakują na księżyc , robią przymiarki do Marsa . Już wcześniej było znane. Mówią ,,zbudowaliśmy komputer" a Bóg wcześniej uczynił człowieka. Zbudowaliśmy radar,a Bóg wcześniej radar dał ptakom. Mówią dzisiaj zbudowaliśmy ekran dotykowy , a Bóg w bajkach dla dzieci ukazuje ekran jako taflę wody. Mówią człowiek powstał z małpy w wyniku ewolucji i kłamią bo Bóg tworząc świat stworzył najpierw zwierzęta w wodzie i na lądzie. Olbrzymie ilości o wielkiej. A dowód na to iż przewidział wszystko: to, iż do dzisiaj ziemia ma ropę i gaz. Zszedł na ziemię przyjrzał się stworzeniom i do jego planów pasowała małpa. Życie na ziemi nie powstało z siebie. Było w kosmosie. Na ziemię spadło w wodzie jako bakterie, w szklanym słoju. I wyszło z wody.
Ernest Treywasz
Wygląda na to, że zbliżającą się globalną konfrontacje USA z Rosją Ameryka przegra. Zimną wojnę Moskwa przegrała miedzy innymi właśnie dlatego, że ich pyszałkowaty gieroj Gagarin stwierdził, ze był w "niebie" i Pana Boga tam nie widział. Teraz zgodnie z oficjalną linią polityki kremlowskiej, z Pana Boga już drwić nie wolno, a modlić się w armii i na orbicie nawet wypada. Tymczasem Amerykanie idą w drugą stronę. To gorzej niż zbrodnia. To błąd.
rozsądny
Szkoda, że mój wcześniejszy wpis ocenzurowano. napiszę więc delikatniej, że rozwój nauki nieuchronnie prowadzi do momentu, w którym będą mogli powiedzieć jedynie: "o kurka, On na prawdę istnieje". No chyba, że pan zrobi nam łaskę i sam się wcześniej objawi. Ale będzie się działo. Te wszystkie kundle (bez obrazy piesków) zejdą ze strachu w jednym momencie.
Antoni
To koniec sukcesów USA w Kosmosie, szczególnie w lotach załogowych. Kto odrzuca Boga, sam sprowadza na siebie nieszczęście.
jaaconieja?
Jak się zobaczy w wiki kto odpowiadał za programy rakiet w nasa to się robi wszystko jasne, to okultystyczna organizacja.
Abram
NASA - państwowy marnotrawczy moloch. To była tylko kwestia czasu.
togarma
Instytuty naukowe nigdy nie przestrzegały praw Bożych. Instytuty takie powstaja po to,aby właśnie pozbyć się Boga z życia ludzi i za wszelką cenę chcą udowodnić ,że Boga nie ma,a jest za to rozum i nauka. Jakiś mądrala powiedział ,że mogą wszystko wyjaśnić ,bez udziału Boga.
Rozczarowany
Po prostu - kierownictwo NASA to fanatyczni wyznawcy religii ateistycznej.
Joszko
Powoli zaczyna się zakaz Chrześcijaństwa, niedługo Antychryst wprowadzi to na skalę masową. Czas Apokalipsy rozgrywa się na naszych oczach. Już tak niedługo do końca i strasznej kary Sprawiedliwego Boga.
USA to dno !
na pewno można rozmawiać o masonerii, ale tylko dobrze !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.