DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

„Osobliwe” poglądy zatrzymanego na Malcie Kajetana P. Grozi mu dożywocie

„Osobliwe” poglądy zatrzymanego na Malcie Kajetana P. Grozi mu dożywocie

Kajetan P. podejrzewany jest o bestialskie zabójstwo młodej kobiety. „Polityka” ujawniła, że zatrzymany na Malcie mężczyzna był na stażu w redakcji tygodnika. Jego propozycje artykułów – dotyczące historii kanibalizmu - uznano „za wyraz szczególnych zainteresowań” Kajetana P.


„W wydziale kultury zaproponował trzy konspekty tekstów. Wydawały się bardzo przemyślane od strony zawartości, choć raczej monotonne pod względem tematyki – uznaliśmy je wtedy za wyraz szczególnych zainteresowań, a poglądy za dość osobliwe. W końcu trzy konspekty na różne sposoby odnosiły się do historii kanibalizmu” – czytamy w najnowszej „Polityce”.

 

Zaproponowane przez Kajetana P. konspekty dotyczyły artykułów: Słynni smakosze – między Rzymem a Hanibalem Lecterem; Jak być dobrym mięsożercą oraz Słowo o kanibalizmie.

 

W dwóch konspektach pojawia się postać książkowego kanibala-mordercy Hanibala Lectera, w którego rolę w m. in. „Milczeniu owiec” wcielił się Anthony Hopkins.

 

Szczególnie „osobliwie” brzmi zdanie pojawiające się w konspekcie artykułu nr I i III:

- refleksja: czy to nie zabawne, że ktoś patroszy nas, którzy patroszymy inne zwierzęta? Gdybyśmy pominęli chrześcijańską doktrynę, jaka jest moralna różnica między zjedzeniem kurczaka a człowiekiem? Żadna.

 

luk 


DATA: 2016-02-18 10:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, no... Szykuje się nowy front ideologiczny w walce o różnorodność, tym razem o różnorodność "kulinarną". Bo jakże to dyskryminować najstarsze zwyczaje "żywieniowe" ludzkości?
ponad 2 lata temu / agricola
 
W Polityce, jeśli się nie mylę, pochylali się nad twórczością niejakiej Marii Goniewicz, która później brutalnie zamordowała, wraz ze swoim chłopakiem, jego rodziców w Rakowiskach / Białej Podlaskiej. A jeżeli idzie o Kajetana Poznańskiego, podobno nikt go w redakcji nie pamięta. Panuje tam widocznie taki pluralizm poglądów, że facet, który interesuje się kanibalizmem i twierdzi, że nie ma moralnej różnicy między zjedzeniem kurczaka, a człowieka, nie zwraca niczyjej uwagi.
ponad 2 lata temu / m
 
Nie sądzę, żeby te poglądy miały coś wspólnego z morderstwem. Próbował się pozbyć zwłok, a nie je zjeść.
ponad 2 lata temu / n
 
Zwyrodnialcom wydaje się w swej pysze, że przez dokonanie zbrodni okażą się silniejsi, lepsi, sprytniejsi... A rzeczywistość wygląda tak, że nawet schemat zbrodni jest plagiatem, bo w swej głupocie nie są nawet w stanie wymyślić czegoś oryginalnego! Kajetan to żałosny, mały człowieczek, tym mniejszy, że nie zdaje sobie sprawy ze swojej nędzy!
ponad 2 lata temu / Fela
 
Taki współpracownik jednoznacznie świadczy o tym, jakim pismem jest tak naprawdę Polityka. Ciekawe będzie poznanie, jakie czasopisma, oprócz Polityki i pewnie GW, czytał ten ... No właśnie, czy to zwyrodnialec, to się ostatecznie okaże. Fakty i Mity zatrudniają Piotrowskiego, a Polityka mordercę i kanibala? Jeśli zbrodnia zostanie mu udowodniona, to nikt przyzwoity nie weźmie tego pisma do ręki. Co niestety nie znaczy, że zupełnie straci czytelników, ale takim ludziom nie będzie można podawać ręki. No zobaczymy.
ponad 2 lata temu / racjonalista
 
Trudno odmówić racji stwierdzeniu: "Gdybyśmy pominęli chrześcijańską doktrynę, jaka jest moralna różnica między zjedzeniem kurczaka a człowiekiem? Żadna" - gdyby nie chrześcijaństwo, ludzie nie dojrzeliby do pełnego człowieczeństwa. Spójrzcie np. na akty bestialstwa dokonywane przez muzułmanów albo na wielce "ucywilizowane" Chiny, gdzie do tradycyjnych potraw zalicza się zupa z nienarodzonych dzieci.
ponad 2 lata temu / Venatrix
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.