DZISIAJ JEST
WTOREK 31 MAJA
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Nawiedzenie NMP
Imieniny obchodzą:
Aniela, Marietta
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

„Osobliwe” poglądy zatrzymanego na Malcie Kajetana P. Grozi mu dożywocie

Data publikacji: 2016-02-18 09:00
Data aktualizacji: 2016-02-18 10:07:00
„Osobliwe” poglądy zatrzymanego na Malcie Kajetana P. Grozi mu dożywocie

Kajetan P. podejrzewany jest o bestialskie zabójstwo młodej kobiety. „Polityka” ujawniła, że zatrzymany na Malcie mężczyzna był na stażu w redakcji tygodnika. Jego propozycje artykułów – dotyczące historii kanibalizmu - uznano „za wyraz szczególnych zainteresowań” Kajetana P.


„W wydziale kultury zaproponował trzy konspekty tekstów. Wydawały się bardzo przemyślane od strony zawartości, choć raczej monotonne pod względem tematyki – uznaliśmy je wtedy za wyraz szczególnych zainteresowań, a poglądy za dość osobliwe. W końcu trzy konspekty na różne sposoby odnosiły się do historii kanibalizmu” – czytamy w najnowszej „Polityce”.

 

Zaproponowane przez Kajetana P. konspekty dotyczyły artykułów: Słynni smakosze – między Rzymem a Hanibalem Lecterem; Jak być dobrym mięsożercą oraz Słowo o kanibalizmie.

 

W dwóch konspektach pojawia się postać książkowego kanibala-mordercy Hanibala Lectera, w którego rolę w m. in. „Milczeniu owiec” wcielił się Anthony Hopkins.

 

Szczególnie „osobliwie” brzmi zdanie pojawiające się w konspekcie artykułu nr I i III:

- refleksja: czy to nie zabawne, że ktoś patroszy nas, którzy patroszymy inne zwierzęta? Gdybyśmy pominęli chrześcijańską doktrynę, jaka jest moralna różnica między zjedzeniem kurczaka a człowiekiem? Żadna.

 

luk 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

agricola
No, no... Szykuje się nowy front ideologiczny w walce o różnorodność, tym razem o różnorodność "kulinarną". Bo jakże to dyskryminować najstarsze zwyczaje "żywieniowe" ludzkości?
m
W Polityce, jeśli się nie mylę, pochylali się nad twórczością niejakiej Marii Goniewicz, która później brutalnie zamordowała, wraz ze swoim chłopakiem, jego rodziców w Rakowiskach / Białej Podlaskiej. A jeżeli idzie o Kajetana Poznańskiego, podobno nikt go w redakcji nie pamięta. Panuje tam widocznie taki pluralizm poglądów, że facet, który interesuje się kanibalizmem i twierdzi, że nie ma moralnej różnicy między zjedzeniem kurczaka, a człowieka, nie zwraca niczyjej uwagi.
n
Nie sądzę, żeby te poglądy miały coś wspólnego z morderstwem. Próbował się pozbyć zwłok, a nie je zjeść.
Fela
Zwyrodnialcom wydaje się w swej pysze, że przez dokonanie zbrodni okażą się silniejsi, lepsi, sprytniejsi... A rzeczywistość wygląda tak, że nawet schemat zbrodni jest plagiatem, bo w swej głupocie nie są nawet w stanie wymyślić czegoś oryginalnego! Kajetan to żałosny, mały człowieczek, tym mniejszy, że nie zdaje sobie sprawy ze swojej nędzy!
racjonalista
Taki współpracownik jednoznacznie świadczy o tym, jakim pismem jest tak naprawdę Polityka. Ciekawe będzie poznanie, jakie czasopisma, oprócz Polityki i pewnie GW, czytał ten ... No właśnie, czy to zwyrodnialec, to się ostatecznie okaże. Fakty i Mity zatrudniają Piotrowskiego, a Polityka mordercę i kanibala? Jeśli zbrodnia zostanie mu udowodniona, to nikt przyzwoity nie weźmie tego pisma do ręki. Co niestety nie znaczy, że zupełnie straci czytelników, ale takim ludziom nie będzie można podawać ręki. No zobaczymy.
Venatrix
Trudno odmówić racji stwierdzeniu: "Gdybyśmy pominęli chrześcijańską doktrynę, jaka jest moralna różnica między zjedzeniem kurczaka a człowiekiem? Żadna" - gdyby nie chrześcijaństwo, ludzie nie dojrzeliby do pełnego człowieczeństwa. Spójrzcie np. na akty bestialstwa dokonywane przez muzułmanów albo na wielce "ucywilizowane" Chiny, gdzie do tradycyjnych potraw zalicza się zupa z nienarodzonych dzieci.
Piotr
Ludzi złych nie brakuje.
..
 
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright by

STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

IM. KS. PIOTRA SKARGI