DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Ordo Iuris domaga się odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich [PODPISZ PETYCJĘ]

Data publikacji: 2016-08-04 10:24
Data aktualizacji: 2016-08-04 14:39:00
Ordo Iuris domaga się odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich [PODPISZ PETYCJĘ]
Grazyna Myslinska/FORUM

Już niedługo, na kanwie sprawy łódzkiego drukarza, który odmówił przyjęcia zlecenia na wykonanie usługi dla organizacji promującej idee LGBT, może dojść do odwołania Adama Bodnara, obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich. Instytut Ordo Iuris przygotował już petycję w tej sprawie, którą kieruje do najważniejszych osób w państwie. Prawnicy przypominają zaangażowanie Bodnara po stronie pro homoseksulanych środowisk, a także zarzucają mu stronniczość i działalność przeciwko chronionej konstytucyjnie tożsamości małżeństwa.


Inicjatorzy petycji, którą można podpisać na stronie www.maszwplyw.pl zaznaczają, że powaga urzędu Rzecznika Praw Człowieka została naruszona przez zaangażowanie Adama Bodnara po stronie środowisk promujących subkulturę LGBT. Warto przypomnieć głośną przed kilkunastoma dniami sprawę łódzkiego drukarza, który odmówił przyjęcia zlecenia od organizacji promującej homoseksualny styl życia. Sprawa trafiła do sądu, który ogłosił wyrok nakazowy, karzący pracownika drukarni grzywną pieniężną za odmowę wykonania zlecenia. W sprawę włączył się Adam Bodnar, który wsparł organizacje LGBT, domagające się ukarania drukarza. Odpowiedź pracownika drukarni miała posłużyć jako pretekst w wytoczeniu precedensowej sprawy karnej. Wyrok nakazowy Sądu Rejonowego zagrażający gwarantowanej konstytucyjnie wolności gospodarczej przedsiębiorcy i przekreślający wolność sumienia pracownika, został wydany po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich.


To nie pierwszy raz, gdy Adam Bodnar sprzeniewierza się złożonemu ślubowaniu. W ciągu jednego roku urzędowania wielokrotnie dał się poznać jako stronniczy urzędnik stawiający ideologiczne postulaty grup LGBT ponad konstytucyjnymi gwarancjami naszych praw. Chociaż zgodnie z prawem powinien bronić wolności gospodarczej, wolności sumienia, słowa, myśli i wolności badań naukowych, w kolejnych sytuacjach angażuje autorytet swojego urzędu, by je ograniczać. Niezmiennie występuje też przeciwko tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.” – czytamy w petycji przygotowanej przez Ordo Iuris.


Autorzy petycji zwracają uwagę, że to właśnie Adam Bodnar podjął interwencję przeciwko Urzędom Stanu Cywilnego, które nie chciały ułatwiać zawierania sprzecznych z porządkiem konstytucyjnym związków jednopłciowych. Prawnicy przypominają również, że wbrew orzeczeniu sądu cywilnego, RPO wsparł organizację LGBT atakującą naukową renomę i wolność prowadzenia badań naukowych przez amerykańskiego psychologa dr. Paula Camerona, który odważył się zbadać i opisać konsekwencje praktykowania zachowań homoseksualnych.


Wszystkie te działania dowodzą, że stronnicze zaangażowanie Rzecznika na rzecz ideologii LGBT prowadzi do naruszenia konstytucyjnych wolności i praw zwykłych ludzi. Dlatego zwracamy się o zdecydowaną reakcję do Sejmu i Senatu RP, uprawnionych do odwołania Rzecznika sprzeniewierzającego się złożonemu ślubowaniu i godności urzędu. Polacy potrzebują Rzecznika Praw Obywatelskich, który nie będzie żołnierzem radykalnych ideologii, ale obrońcą praw wszystkich obywateli.” – czytamy w petycji dostępnej na www.maszwplyw.pl.

 


POz
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Nora
Tego człowieka i jego stanowisko powinno się natychmiast usunąć.On bierze tylko pieniądze.
Nora
Obecny Rzecznik jest tylko figurą ,która bierze pieniądze.Nigdy nie spełniał norm rzecznika Praw Obywatelskich.Sam tego doświadczylem i mam na to niezbite dowody na piśmie.To stanowisko w Polsce powinno być natychmiast zlikwidowane.
jordan
odwołać natychmiast bez jakich kolwiek komentarzy człowiek tego typu nie zasługuje na uwagę wstydzę się że mamy takiego nie kąpętnego na stanowisku
tomeczek
Wszelkie komentarze na temat Rzecznika są zbędne.W mojej sprawie wszyscy kulą ogony pod siebie a tym bardziej Rzecznik. Szkoda pisania.
anna
Działania tego rzecznika są śmieszne
hehe
Kiedyś na sklepach wywieszano "NUR FUR DEUTSCHE"
janus375
Biznes ma to do siebie, że ma prawo do wyboru zleceń do realizacji. Tu nie ma żadnej sprawy wolności sumienia a jedynie wolności gospodarczej, Rzecznik Praw rzekomo Obywatelskich podejmuje lewacką akcję polityczną w obronie interesów LGTB, i za to samo powqinien być pozbawiony tej funkcji z powodu nadużycia uprawnień.
agricola
I co przyjdzie z odwołania jakiegoś pasożyta, kiedy cała "prawna patologia" będzie trwać nadal? Zadziwia mnie głupota ludzi: nie ważne, że ssyński "stołek", że zasiada tam i rządzi jakiś ssyn, ważne, żeby to był Nasz ssyn. Brzmi to jak "socjalizm TAK, wypaczenia NIE".
sowa
Rzecznik jest rzecznikiem Platformy Obywatelskiej,Kodu i homoseksualistów ,uważamy,że powinien być odwołany bo nie reprezentuje pozostałej ogromnej większości obywateli.
ted
Artykuł przedstawia 100% prawdy. Popieram odwołanie tego agenta.
Ada
Bodnar to kukła Sorosa.
nora
Ja już miałem styczność z tym człowiekiem. To jest fikcyjne stanowisko i fikcyjna instytucja.
Grazyna Podolski
Zwracam sie uprzejmie o odwolanie Adama Bodnara Ze stanowiska Rzecznika Spraw Obywatelskich .
Romuald Myga
Działania aktualnego Rzecznika Praw Obywatelskich są sprzeczne z rację stanu Polski
magis
Jest problem z podpisaniem petycji - po wypełnieniu formularza i potwierdzeniu podpis nie "przechodzi". Pojawia się komunikat: wypełnij formularz.
Zadowolony
Świetna, jakże słuszna inicjatywa !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.