DZISIAJ JEST
WTOREK 25 KWIETNIA
Św. Marka Ewangelisty
Św. Rustyka, biskupa
Św. Marka Ewangelisty
Św. Rustyka, biskupa
Imieniny obchodzą:
Erwin, Jarosław, Piotr
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Orban przeciwko automatycznemu przedłużaniu sankcji przeciw Rosji. Oczekuje „spokojnej debaty”

Data publikacji: 2016-02-29 12:00
Data aktualizacji: 2016-02-29 13:01:00
Orban przeciwko automatycznemu przedłużaniu sankcji przeciw Rosji. Oczekuje „spokojnej debaty”
fot. REUTERS/Maxim Shipenkov/Pool/FORUM

Na spotkaniu z ambasadorami Węgier premier tego kraju, Viktor Orban, stwierdził, że decyzja w sprawie dalszych sankcji wobec Rosji powinna zostać poprzedzona „spokojną debatą”. Polityk odrzucił możliwość automatyzmu w przedłużeniu sankcji, wprowadzonych po aneksji Krymu przez Kreml.

 

Powodem nałożenia sankcji na Federację Rosyjską latem 2014 roku przez Unię Europejską było wspieranie przez Moskwę separatystów walczących na wschodzie Ukrainy. Stało się to po aneksji Krymu przez Rosję. Obecnie Unia Europejska uzależnia zniesienie sankcji od przestrzegania przez Rosjan warunków porozumienia mińskiego. Zarówno Rosja jak i Ukraina oskarżają się wzajemnie o jego łamanie.

 

Viktor Orban oczekuje, by przed podjęciem decyzji w sprawie ewentualnego przedłużenia sankcji Unia Europejska przeprowadziła poważną debatę w sprawie porozumienia mińskiego i przestrzegania podjętych w stolicy Białorusi decyzji. Premier Węgier odrzuca możliwość przedłużenia sankcji automatycznie i bez takiej analizy. Liczy, że będzie ona obiektywna i spokojna.

 

W połowie lutego 2016 roku Orban był z wizytą w Moskwie. Podczas spotkania z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem, węgierski premier dawał do zrozumienia, że sankcje nakładane na Federację Rosyjską nie mogą być automatycznie przedłużane. Lider Fideszu jest na forum unijnym orędownikiem dobrych i pragmatycznych relacji z Moskwą, a rządzony przez niego kraj współpracuje z Rosjanami m.in. na polu energetyki atomowej.

 

- Do tej pory sankcje przedłużane były automatycznie. Myślę, że ten okres już minął. Coraz więcej ludzi w Europie rozumie to, o czym mówię – deklarował na spotkaniu z Putinem premier Węgier.

 

Główny nurt brukselskiej polityki uzależnia zniesienie sankcji od przestrzegania przez Rosję porozumienia mińskiego. Zawarto je w stolicy Białorusi, gdzie przy stole zasiedli między innymi prezydent Francji i kanclerz Niemiec. Sankcje uderzają w rosyjski kapitał w Europie oraz w przemysł naftowy i handel bronią. Utrudniają również Rosjanom zakup zaawansowanych technologii.

 


Źródło: rp.pl

MWł


 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Tomasz
Zbm zwrot naiwniacy to mnie nie dotyczy.Nie jestem ślepy.
zbm
@Tomasz _ jak byś umiał czytać ze zrozumieniem, to nie napisałbyś tego co napisałeś poniżej, ponieważ to nijak się ma do treści mojego wpisu ! Co ci się w moim wpisie nie zgadza..co jest naiwne..hmm..?To że napisałem że "Rosja tak naprawę trzyma tylko z Ameryka"//?A może to że to Putin decyduje z kim rozmawia i na jakich (czyli) jego warunkach? Byłeś kiedyś w Rosji, czy twoja wiedza opiera się tylko na czytaniu opini innych ludzi?!Krótko mówiąc-bełkot!
Tomasz
Zbm sam jesteś naiwniakiem w Monachium doszło do porozumienia Rosja USA Politycy kandydaci z ramienia paeri Republińskiej oraz demokratycznej Pan Trump Pani H.cLINTON chcą unormowania stosunków z Rosją.Już raz Wlk Brtyania i USA sprzedały Polskę w Jałcie i Techeranie Rosji Bolszewickiej.W polityce liczą się interesy niema sentymentów jest prawo silniejszego.
zbm
Widzę tu kilku naiwniaków poniżej którym marzy się pojednanie z Putinem! Otóż to nie Polacy o tym decydują a Putin decyduje o tym z kim chce gadać! Orban mu odpowiada z różnych względów to i z nim robi różne kombinacje osłabiające innych graczy na politycznym rynku.Rosja tak naprawdę trzyma tylko z Ameryką-odgrywa tak naprawdę rolę tego "złego policjanta" dla niektórych krajó, to w zasadzie rola "alter ego" amerykańskiego imperializmu kroczącego w stronę z globalozowania całej gospodarki i zarządzania ludzkością.Rosja do tego nadaje się najbardziej.Wg ostatnich badań, Rosjanie w większości uważają system gospodarki komunistycznej za lepszy, a teraz trwają prace nad uruchomieniem nowego NEPu.Zatem nam pozostaje tylko wybór-albo ..."hamburger", albo "matrioszka"!
abc
Orban prowadzi doskonałą dla Węgier politykę - od razu widać, że patrzy dużo dalej i szerzej niż inni, a niż nasi w szczególności. Gdy za chwilę wygra Trump to PiS, jak zwykle zaskoczony, zostanie całkowicie na lodzie ze wszystkimi tego konsekwencjami, być może nawet drugim Smoleńskiem albo i jeszcze gorzej. Przypuszczam niestety, że żadnych negatywnych scenariuszy nikt tam nawet nie rozważa i się nad nimi nie zastanawia. Chociaż pół Orbana bardzo by się u nas przydało.
Tomasz
Orog Pan Orban to jet prawdziwy mąż stanu prowadzi nie zależną politykę.W Monachium doszło do porozumienia USA Rosja.Kandytaci na Urząd Prezydenta W USA z partii republikańskiej Pan Trump jak z ramienia partii demokratycznej Pani H,Clinton są za normalizacją stosunków politycznych z Rosją.W polityce nie ma sentymentów tylko są interesy.
Orban mądry gość
Orbanowi nikt nie każe latać do Gruzji, nikt mu nie każe i innych rzeczy pro masońskich ! Dlatego nie ma na pienku z Putinem i nikt go nie chce strącić jak gdzieś leci, jednak Polska była mocno mordowana przez sowieckich sałdatów dlatego u nas sprawy wyglądają trochę inaczej ! Powinniśmy wybrać rząd który nie słucha się masonerii tylko Boga i Jezusa !
Grog
i z tego powodu pan Orban przestaje mi sie podobac
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.