4 kwietnia 2018

Burza słoneczna może cofnąć cywilizację o dwieście lat

(13 października 1917 roku, Cud Słońca w Fatimie.)

Jeśli w naszych czasach nastąpiłaby burza słoneczna o nasileniu takim jak w 1859 roku, jej skutki byłyby znacznie poważniejsze dla ziemskiej cywilizacji niż za pierwszym razem – uważa profesor Roger Tube z Rochester Institute of Technology. Zjawisko spowodowałoby zniszczenie systemów komunikacji elektrycznej, cyfrowej i analogowej, cofając świat do warunków panujących przed epoką przemysłową.

 

Odwołujące się do niedawnych badań publikacje „Newsweeka” oraz włoskiej gazety „Corriere della Sera” sprowadzają się do wniosku, iż burza słoneczna, której energia skierowana byłaby w stronę Ziemi, może przenieść naszą cywilizację do początków dziewiętnastego wieku.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Burza słoneczna, czyli magnetyczna, jest chwilowym zaburzeniem ziemskiej atmosfery, spowodowanym przez aktywność słoneczną – dzięki masie cząsteczek energii, emitowanych przez Słońce. Największa burza słoneczna zarejestrowana przez astronomów miała miejsce w Stanach Zjednoczonych między 28 sierpnia a 2 września 1859 roku” – pisze portal Corrispondenza Romana.

 

Efektem zjawiska było przerwanie linii telegraficznych w Ameryce Północnej i Europie w ciągu 14 godzin. Zorza polarna związana z zaburzeniami na Słońcu widoczna była w różnych miejscach na całym świecie. 

 

W XX stuleciu największe zorze zanotowano 25 stycznia 1938 i 23 sierpnia 1939 roku. Pisano o nich jako o „fatimskich burzach słonecznych”, ponieważ ich zaistnienie było zgodne z treścią objawień Matki Bożej w 1917 roku, zapowiadających znaki poprzedzające wybuch II wojny światowej.

 

W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z burzami geomagnetycznymi o stosunkowo niewielkim nasileniu – w 1989 roku, a także przed trzema laty. Roger Tube, profesor z Rochester Institute of Technology, twierdzi, że tego typu zjawisko może mieć jednak bardzo poważne konsekwencje.

 

Gdyby rzeczywiście „kula plazmy” wytworzona przez eksplozje na Słońcu obrała kierunek Ziemi i uzyskałaby moc taką jak w 1859 roku, zniszczyłaby systemy komunikacji elektrycznej i cyfrowej i analogowej, przynosząc światu warunki panujące przed epoka przemysłową – twierdzi naukowiec.

 

„Przez lata pozostawalibyśmy w ciemności, bez internetu. Zatrzymany przemysł, zablokowany transport. Brak paliwa (…). Żywność nie docierałaby do sklepów i domów. Musielibyśmy powrócić do uprawiania każdego możliwego skrawka ziemi, aby zdobyć jedzenie. Woda wydobywana byłaby ręcznie z rzek lub studni, a być może też odkażana, ponieważ zakłady filtrujące ją przestałyby działać. Nie mielibyśmy lodówek ani zamrażarek. Gotowaliśmy na drewnie” – opisuje potencjalne skutki burzy „Corriere della Sera”.

 

„Nie ma znaczenia, czy to, co opisano w tych artykułach, naprawdę może się wydarzyć w najbliższej przyszłości. Ważne jest podkreślenie wrażliwości naszego systemu technologicznego i błędnego mitu postępu. Współczesna cywilizacja jest o wiele bardziej krucha niż mogłoby się wydawać, a hipotezy o upadku nowoczesności i regresie do epoki przedindustrialnej są mniej dziwaczne niż możemy przypuszczać” – komentuje Corrispondenza Romana.

 

„Człowiek nie ma możliwości przeciwstawienia się naturalnym wstrząsom. A Pan Bóg często wykorzystuje siły natury, by kierować losami historii. Objawienia Fatimskie, zakończone niezwykłym Cudem Słońca w dniu 13 października 1917 roku, przypominają nam, że łączność – także fizyczna – pomiędzy ziemią a niebem, jest bliższa niż możemy sobie wyobrazić” – czytamy na włoskim portalu katolickim.

 

 

Źródło: Corrispondenza Romana / Corriere della Sera / Newsweek

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 515 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram