DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Ponad 60 tys. osób zaprotestowało przeciw obrzydliwym bluźnierstwom!

Data publikacji: 2014-06-09 03:00
Data aktualizacji: 2014-06-20 18:41:00
Ponad 60 tys. osób zaprotestowało przeciw obrzydliwym bluźnierstwom!

Pan Jezus jako egoista i antyspołeczny oszust! Chrystus jako źródło całego zła jakie spotyka ludzi! Kościół jako instytucja wspierająca molestowanie nieletnich! Kpiny ze śmierci na krzyżu! To wszystko chce pokazać w Poznaniu argentyński reżyser. Musimy się temu przeciwstawić!!! Koniecznie!!!


Pseudosztuka zatytułowana „Golgota Picnic” (sic!) ma zostać wystawiona w ramach poznańskiego Malta Festival. Spektakl hiszpańsko-argentyńskiego autora – Rodrigo Garcii, wyraża nienawiść do Chrystusa i zarzuca chrześcijaństwu sprzyjanie seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich przez księży i zakonników, a także przemocy i w ogóle całemu złu, jakie jest na świecie.


Widowisko obfituje w groteskowe i lubieżne sceny, podczas których drwi się z Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Ponadto sztuka jest wulgarna i pełna pornograficznych odniesień do Pisma Świętego, przedstawia groteskową wizję ukrzyżowania Chrystusa, ze scenami seksualnymi i obelgami pod Jego adresem. Chrystus w „sztuce” przedstawiany jest jako egoista i antyspołeczny oszust. Na scenie często padają pod jego adresem wulgarne określenia.


Spektakl ma zostać wystawiony 27 czerwca podczas Poznań Malta Festiwal, przedstawianego jako jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej. Dzieje się to w tym samym mieście, w którym tuż po wojnie postawiono olbrzymi pomnik Najświętszego Serca Jezusowego, zburzony później przez okupantów. Dziś w Poznaniu katolicy chcący odbudować ów wspaniały monument trafiają na liczne trudności – bluźniercy natomiast mogą w wystawiać swoje haniebne „dzieła”.


Co gorsza, poznański festiwal jest finansowany z naszych pieniędzy. W kosztach zaplanowanego na 27 czerwca bluźnierstwa partycypują zarówno miasto Poznań, samorząd województwa wielkopolskiego i – o zgrozo – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jaki sposób cele statutowe tych jednostek realizuje spektakl „Golgota Picnic” – doprawdy nie sposób odgadnąć.


Jako katolicy nie możemy pozostać wobec tej ohydnej profanacji obojętni! Możemy zrobić bardzo wiele, by nie dopuścić do świętokradztwa na polskiej ziemi. Zacząć trzeba od sprawy najprostszej – od wielkiego protestu. Uczyńmy tak, jak zrobili to Francuzi, gdy kilka lat temu argentyński bluźnierca postanowił wystawiać to samo paskudztwo w Paryżu. Tamtejsi katolicy zaprotestowali stanowczo i zdecydowanie – wyszli na ulice i w wielotysięcznych manifestacjach domagali się odwołania haniebnego przedstawienia. Sprawę skierowali też do sądu.


My możemy zacząć już dziś, od zaledwie jednego kliknięcia – na stronie protestuj.pl można podpisać petycję do Dyrektora Malta Festival Poznań, Michała Merczyńskiego. Jeśli do Poznania spłynie odpowiednia liczba protestów, istnieje duża szansa, że nie dojdzie tam do publicznej prezentacji ohydnych bluźnierstw.


Również i Ty stań do walki w obronie znieważanego Pana Jezusa. Nie zwlekaj, protestuj! Protestuj.pl

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Zofia
Jezu, KRÓLU, zostań Panem i Królem każdego polskiego serca. Obmyj Swoją Najświętszą Krwią każdą grudkę polskiej ziemi Maryjo, nasza Królowo, ratuj,broń i oręduj za Polską. Aniele Stróżu Polski wraz z naszymi aniołami stróżami uczyńcie nas wrażliwymi na każde dobre natchnienia i pomóżcie je wypełnić.
Małgosia
Oddałam głos sprzeciwu, jak każdy zdrowo myślący i zdrowo czujący człowiek. Sprzeciwiam się również tzw. Golgocie Beskidzkiej, w której autor - znany rzeźbiarz- umieścił symbole masońskie.
janina
Dlaczego pseudo-artysta nie blużni przeciwko Mahometowi ,bo byłaby jego ostatnia pseudo-sztuka ,jak powiedział p.Terlikowski -nasza broń to różańce w dłoń.JEZU JESTEŚ KRÓLEM ,JESTEŚ KRÓLEM!!!!!!!!!!!!!!!!!
Magosia
Proponuję trwały napis na murze teatru : "Są dwie rzeczy, które nie mają końca - Boże Miłosierdzie i ludzka głupota"
Marzenia
Jezus Chrystus naszym Królem!!!!!!!!!!!
sj
Tylko pod Krzyżem ,tylko pod Tym Znakiem Polska będzie Polską a Polak Polakiem.
ma
@KTOŚ: Tak uprzejmie, listownie i - czemuż by nie - na transparencie, zaproponować p. Rodrigo Garcii by zrobił sztukę o Mahomecie. Jaki to wdzięczny temat i przy rozpropagowanej "wojnie z terroryzmem" taki "na czasie". W końcu może w i "GW" stanęła by w jego obronie uzasadniając to wolnością artystycznej ekspresji. Zapewne reakcja wyznawców Allaha byłaby interesująca i przy okazji załatwiliby "2 w 1"... Ech, tak pomarzyć... :)
KTOŚ
Dziwne,że takie rzeczy dzieją się w katolickiej Polsce. Muzułmanin czy Żyd- doskonale wiedziałby co i jak zrobić,żeby więcej nie drwiono z największych wartości. Może idźmy ich sladem, to nastepnych idiotów-artystów może nie będzie
Janusz
Zgłaszam stanowcze NIE dla obrażania uczuć religijnych, dla poniżania godności osoby ludzkiej, dla antykultury, pseudokultury.
gienio krokodyl
Nie każdy widzi w ten sposób ten spektakl jak w opisie. Ja nie widziałem, wiec jak stado baranów nie będę beczał.
Janusz
PRECZ Z ZYCIA PUBLICZNEGO TYCH, KTORZY PRZYZWALAJA NA SODOME I GOMORE W KRAJU KATOLICKIM.A WIEC DO DNIA WYBOROW.
Kargul
Trzeba zacząć wychodzi na ulice! Homo-parady, rozwalanie rodziny, lekarzy zmuszają do aborcji, bluźniercze "sztuki" a my protesty wysyłamy... KOMU! Na kupie gnoju wywieźć!
Skuch
Stanowczo protestuję obrażania Pana Jezusa w jakikolwiek sposób.Ludzie! czy wy się Boga nie boicie.Co się dzieje z waszymi rozumami.
[email protected]
Kto może niech weźmie jakąś zgniliznę i jedzie porzucać w "artystów". Pan Jezus mówił - owszem - o nadstawianiu drugiego policzka. Ale nie mówił ile razy. Większy efekt będzie kiedy wreszcie chrześcijanin po nadstawieniu drugiego policzka po prostu da w papę.
qwerty
Protestuję przeciwko obrażaniu Boga! Jezus Chrystus Panem.
Leo
Wspólna modlitwa obudzi polskie rycerstwo - Miecze i Koncerze Wiary. Byliśmy przedmurzem (antemurale) od Wschodu, będziemy i od Dzikiego Zachodu.
aaa
A nie można po prostu poczekać, aż poleją się rzeki katolickiej krwi po ulicach? Może urzyźnią one glebę i kolejne pokolenie się nawróci?
mirka2433wp.pl
Chrystus jest Miłością.Stanowczo protestuję przeciwko profanacji Świętego Boga.Jezus umarł za nas i ten spektakl rani moje uczucia.
wiara bez uczynków jest martwa
zachęcam do udziału w akcji promowanej na facebooku u rozsyłaniu informacji o niej dalej. narzekając nic nie zdziałamy TU TZREBA ZDECYDOWANIE DZIAŁAĆ !!!!! akcja na facebooku nazywa się Stop obrażaniu Pana Boga. polega na wykupieniu kto z Poznania lub ew. może dojecha\\ć biletów na Festiwal Malta i zaprotestowaniu/ Wzywamy do czynego PROTESTU! nie możemy mileczeć wobec ytakiej zniewagi. Musi być nas co najmniej tyle ile byłu we Francji. ! Stając ramię przy ramieniu nie dopuścimy do sytuacji, w której opluwany jest w naszej Ojczyźnie Bóg, Jego Krzyż i Ewangelia ? to co jest dla nas najświętsze. Położymy kres kolejnej antykatolickiej hucpie opłacanej z naszych podatków, płaconych przez katolików. Zło karmi się biernością lub tchórzostwem dobrych. Stań w obronie świętej wiary, abyś mógł spojrzeć w oczy swoim dzieciom i wnukom, a kiedy przyjdzie czas byś mógł z pokorą i z ufnością Dziecka Bożego, stanąć przed Świętym Obliczem Boga Ojca !!!
katoliczka
nie możemy tym bardziej do tego dopuścić, że 27 czerwca jest święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie wyobrażam sobie takiej profanacji w naszym kraju . Ludzie opamiętajcie się !!! obawiam się \\ze bez wyjścia na ulicę tak jak w Paryżu to inaczej nie uda się nam tego powstrzymać
julian
Natychmias należy dokonać aborcji na SLD i Palikocie ,to mordercy.Nie wolno nigdy i nkogo zabijać.
Leo
Rada miasta w Poznaniu zajęła się dziś tym tematem. Proponuje przegłosować "non grata" dla Tfu-urcy i promotorków widowiska.
dor
Czy ktoś może wreszcie napisać dla nie poznaniaków, gdzie i o której się zbieramy na ten protest?
KRONIKARZ
To prawdziwa tragedia. W kraju, który wydał Świętego - Jana Pawła II - jest władza, która pozwala na wystawienie bluźnierczej sztuki : golgota piknik. Oskarżam o to bluźnierstwo : Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta m. Poznania, Radę m. Poznania i wszystkich, którzy łoża na ten bluźnierczy spektakl. To sa nasze pieniądze i zabraniam wydawanie ich na tak ohydny cel
Nikodem
Stanowczo protestuję przeciw bluźnierstwom i wzywam LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!
kasia
Absolutnie nie zgadzam się na BEZCZELNĄ PROFANACJĘ ŚWIĘTOŚCI BOGA W TRÓJCY JEDYNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miśka
Po co ktoś to sprowadził do Polski? DOść mamy idiotyzmów rodzimych. Musimy jeszcze chłam zza ocenau ściągać?
POLKA
Z CALA STANOWCZOSCOA PROTESTUJE PRZECIW BLUZNIERSTWU =====
Babciabusia
Protestuję !!! Gdybym miała zdrowie, byłabym w Poznaniu... Zachęcam tych którzy zostaną w domu aby do rąk wziąć Różaniec... To jest JEDYNA NAJSKUTECZNIESZA BROŃ przeciw agresji i potędze piekła... " Aneta Szanowni Państwo, wolnego! Nie to nas boli, co nas boli, ale nasze własne myśli na dany temat. Nie to nas obraża, co nas obraża, ale nasze własne myśli na ten temat. Jako artysta - twórca niezależny (i nie podlegający naciskom opinii społecznej) nie zamierzam krytykować czegokolwiek, zwłaszcza gdy nie widziałam czegoś na własne oczy - to raz. Dwa - jednym z zadań sztuki jest szokować i zmuszać do zastanowienia nad tym, co się wokół nas dzieje. I to jest powód, jak sądzę, powołania do życia owego przedstawienia, o który teraz jest tyle hałasu." Do @Anety. jeśli sztuka ma szokować, a Pani jest-jak napisała-niezależnym twórcą, to zachęcam do szokowania w taki sam sposób jak to "dzieło" MUZUŁMANÓW - odważy się Pani? WĄTPIĘ !!!
xxx
Protestuję przeciw profanacji krzyza
ania
protestuję!
julian
Koniec z persfazją ,to barbarzyństwo i trzeba uciec się do radykalnego protestów przeciw tym antypolskim lewakom bolszewickim
jerzy
jeśli demokracja ma się kojażyć z obrazą Pana Boga i wiernych Kościoła katolickiego to ja nie chcę takiej demokracji .Czas się zastanowić co dalej.
Rozczarowany
@samotna: współczujemy choroby
Anna
Staje w obronie zniewazanego mego Pana i Zbawiciela. PROTESTUJE,aby tak hanbiace rzeczy dzialy sie w MOIM RODZINNYM KRAJU.
Ewka
cd. uffo, jeszcze więcej cytatów ze Słowa Bożego, całkiem pasujących do tej sytuacji. 1Piotra 5, 8-9 "Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. MOCNI w wierze przeciwstawcie się jemu! I Efezjan 4, 17-19 "Nalegam w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie...Pokrętni w swych pomysłach, dalecy od życia Bożego...chciwie gonią za rozpustą"...i dalej, "nie bądźcie uczestnikami czynów ciemności". W końcu "Przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was." Mamy moc w Chrystusie, ale nie korzystamy z niej. Dlaczego? Bo świat podaje nam grzech tak pięknie zapakowany, niczym wspaniały prezent. Chcemy go przyjąć, bo jest ponętny, obiecujący i dopiero po rozpakowaniu widzimy jego ohydę. A więc @uffo, czy na pewno warto iść na to przedstawienie, aby zobaczyć, co wyprodukował chory umysł? Nie żal Ci Twojego? Zastanów się, jeśli jesteś wierzący. A jeśli nie, to wiedz, że nie wszystko, co się świeci, jest złotem. Pozdrawiam.
samotna
A ja NIE PROTESTUJE. MAMY PODOBNO WOLNY KRAJ.I CO NAJGORSZE MILIONY CHORYCH PESUDOKATOLIKÓW.
Ewka
uffo, c.d. To, co ma nas oddalić od Chrystusa "ubiera się" w nowoczesność, awangardę, nazwę XXI w., by tylko nie stwarzać w miarę możliwości nawet pozoru zła. Nie bądźmy ślepi! Ta walka toczy się już 2 tyś. lat, zmieniamy tylko kostiumy. Ale wróg jest ten sam! Dlatego św. Paweł ostrzega "unikajcie WSZYSTKIEGO co ma choćby pozór zła." Więcej cytatów ze Słowa Bożego, jakże pasujących do tej sprawy. 1Piotra 5, 8-9
Ewka
uffo,jako człowiek wierzący dziwnie rozumujesz(zakładam, że wierzysz).Najpierw muszę zgrzeszyć, by wiedzieć z pewnością, że to złe. Myślenie trochę podobne do filozofii biblijnej Ewy. A może jednak warto spróbować i samej się przekonać, bo może coś stracę, itp. Czy naprawdę my wierzący, albo tak myślący o sobie, tak słabo znamy Pismo Święte? Jeśli tak, to co ma budować naszą wiarę? Co jest jej fundamentem, albo Kto? Jeśli uderzysz w fundament zburzy się cała budowla. Dlatego tak walczy się z Chrystusem. Ale Jego Kościół ciągle istnieje, bo zapowiedział, że żadne zło Go nie pokona. A wracając do Pana propozycji zobaczmy i potem ocenimy, to przybrał Pan postać węża/szatana z Raju, czy ta rola z pewnością Panu odpowiada? Ja wolę zasadę św.Pawła w 1Tesaloniczan 5,22"unikajcie wszystkiego co ma choćby pozór zła".Życzę więc więcej czujności i roztropności, bo mamy czasy, w których podstępem, pod płaszczykiem sztuki próbuje się nas doprowadzić do wyrzeczenia się Chrystu
Oskar
Moim zdaniem to jest obraza uczuć religijnych i na to jest odpowiedni paragraf. Dlatego Państwo Polskie powinno zrobić wszystko, żeby więcej nie powtórzyły się takie i podobne haniebne czyny.
[email protected]
protestuję!
renata
To jest wulgaryzm i kpina z państwa i narodu chrześcijańskiego . Protestuję . Kto obraża BOGA ten z to odpowie przed nim.
Rozczarowany
@Aneta,c.d.:W kwestii autorytetów, powtórzę bo chyba Pani nie doczytała/nie zrozumiała: "nie ma ludzi nieomylnych, więc Kant i Tatarkiewicz też mieli prawo się mylić. Tym bardziej że nie wiedzieli jak niski poziom osiągnie współczesna sztuka." Co do projekcji, to chyba Pani nie rozumie znaczenia tego słowa. To że Pani nie ma odwagi szokować muzułmanów wynika z Pani dotychczasowej postawy w tym wątku, głównie z wymijającej odpowiedzi. A ja po prostu wyciągnąłem logiczne wnioski z tej postawy, których Pani obecnie w żaden sposób nie kontrargumentuje, tylko klasycznie rzuca hasełko o projekcji, które zapewne zasłyszała Pani od "autorytetu" i używa go bezmyślnie. Gdybym stosował projekcję, to by oznaczało że przenosiłbym własną postawę tchórzostwa na Panią, a nie wykazała Pani że jestem tchórzem. To co zrobiłem, ująłbym mniej uczonymi słowami: postawiłem przed Panią lusterko, i zaszokowały Panią zauważone w nim jej własne cechy stąd Pani obecna ślepa reakcja obronna :)
Rozczarowany
@Aneta: ot, choćby to Pani zdanie: "Reasumując moje wcześniejsze wypowiedzi i tę: psy szczekają, a karawana jedzie dalej." W domyśle, że to Pani jest w karawanie obrazy katolików, a katolicy są psami. Ponadto, Pani poglądy w tym wątku nie były wyrażane rzeczowo, bo nie podjęła Pani rzeczowej dyskusji, tzn. opartej na argumentach. Ja podaję argumenty obalające nieprawdy który Pani prezentuje/przytacza, a Pani nie odpowiada kontrargumentami, tylko od razu wydumanymi tezami. Dlaczego Pani tak robi - to napisałem (jako mój wniosek, a nie bezargumentną tezę) w poprzednim poście - brak talentu do racjonalnej argumentacji. Proszę nie traktować tego jako obrazę, nie każdy musi być zdolny we wszystkim, np. zapewne ja jestem gorszy technicznie w dziedzinie sztuki którą Pani reprezentuje, i nie jest to dla mnie problemem.
świadomy
Trzeba sie modlić za tego reżysera. On prowokuje Boga, i zostawmy reszte Bogu. Był taki jeden co prowokował Boga, dziś nazywamy go św. Paweł....bardzo Go prowokował ... gdzie moje poprzednie komentarze ? co niewygodne do publikowania
świadomy
gdzie mój komentarz? pytam tych którzy nagłaśniają tą sprawe kogo słuchacie kto wam podpowiada aby to nagłaśniać?
Weronnka
Czym oni chcą zastąpić Boga???? Protestuję, po stokroć PROTESTUJĘ!!!!!!!!!! Tylko w Bogu nadzieja, również dla tych biedaków....
banko 1
Jezus jest miłoscia jest mym przyjacielem protestuje przeciwko jego obrażaniu
Aneta
@ Rozczarowany + niki, które Pan przyjmuje na potrzebę chwili: Które to zdania potwierdzają moje "zaangażowanie w zwalczanie protestu katolików"? Czy wyrażenie rzeczowe zdania na temat przedstawienia teatralnego w Poznaniu, podparte autorytetami, jest zwalczaniem protestu czy próbą wyżycia się? Hahahaha, to jest klasyczna projekcja, zjawisko dokładnie opisane w psychologii.
ana
Spektaklu nie widziałam i nie chcę widzieć,ale jeśli to prawda to ten Rodrigo Garciia to chory człowiek ludzie czy Wy tego nie widzicie? W taki sposób niszczyć nasze narodowe wartości, tak mieszać ludziom w głowach. Do tego nie wolno dopuścić. Protestuję.Nie pozwólcie nam wierzyć, że polskie społeczeństwo jest też chore.NIE!NIE !NIE!
lemingu!
Reasumując ograniczona Aneto gdyby to była obraza mahometa to nawet do głowy by nikomu nie przyszło wystawić takiej "sztuki jęzeli chciał by ową głowe nadal nosić na karku.
Rozczarowany
@Aneta:Poprzednio podałem konkretne argumenty że przytoczone przez Panią stwierdzenia zawierają fałsz. I to jest naturalne, bo nie ma ludzi nieomylnych, więc Kant i Tatarkiewicz też mieli prawo się mylić. Tym bardziej że nie wiedzieli jak niski poziom osiągnie współczesna sztuka. Pani za to żadnych argumentów (że Kant się nie mylił, że jakobym chciał podwyższyć własną wartość) nie podaje - cóż, OK, nie każdy ma talent do racjonalnej argumentacji. W kwestii Pani twórczości też wykręca się Pani od odpowiedzi, mimo że pytanie jest BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE z Pani zaangażowaniem w zwalczanie protestu katolików. Nasuwa się więc wniosek, że broni Pani chamskiej sztuki tylko dlatego bo ma Pani okazję bezpiecznie się wyżyć, wiedząc że katolicy nie zrobią Pani krzywdy. Podejście typowe dla małego pieska obszeczekującego osobę idącą spokojnie, a uciekającego z podkulonym ogonkiem gdy osoba usiłuje go kopnąć. Reasumując: miłego szczekania, a katolicka karawana idzie dalej :)
Aneta
@ Rozczarowany Pana wypowiedzi są potwierdzeniem braku pomyłki I. Kanta. Po drugie - jeśli ktoś podważa argumenty autorytetów uznawanych w świecie filozofii od stuleci - warto, by uzmysłowił sobie, iż przez to jego własna wartość nie wzrośnie w żaden sposób. Umniejszając innym, umniejsza się przede wszystkim samemu sobie. Na pytanie "dlaczego nie szokuję muzułmanów?" odpowiem tak: nie o mojej twórczości toczy się ten "protest - sąd". Reasumując moje wcześniejsze wypowiedzi i tę: "psy szczekają, a karawana jedzie dalej".
jadwina
protestuje przeciw zniewadze Jezusa Chrystusa Króla Polski i całego świata!!!
teresa
Stanowczo protestuje przeciw takim skandalicznym praktykom!!!!!!!!. To ma byc teatr?????!!!!! Uczestnicy takich wybryków kpią sami z siebie. Gdzie tu mówić o godnosci, poszanowaniu praw i wolności religijnej katolików, honorze, profesjonalizmie i klasie aktorów a tym bardziej o sztuce???? Wstyd (!!!!!),że w kraju św. Jana Pawła II dochodzi do takich ekscesów. Modle się za was obrazoburcy aby Jezus Miłosierny dotknął waszych serc i was przemieniał . Amen.
Do Miłka45
Czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie, że jesteś hipokrytką. Kto dał Ci prawo osądzać? Nie zgadzasz się z tym co piszą protestujący - masz prawo wyrazić swoje zdanie, ale to działa w obie strony- nie krytykuj wypowiedzi innych. To nie jest niczyj "prywatny folwark", że komuś się nie podoba czyjaś wypowiedź to jest atakowany słownie. Kojarzy się to z lewacką propagandą, jak za stalinizmu ;p
polka
PROTESTUJE ==== TO HANBA ====DLA MOJEJ WIARY I MNIE ,,, STANOWCZO PROTESTUJE == PROTESTUJE === PROTESTUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Leo
Miłość to obrona wiary która daje zbawienie. Po co komu rozmemłana psychologia modernistyczna kiedy niszczona jest wiara która daje zbawienie. Dość tego pseudofrznciszkowego mizdrzenia! Lepanto i Wiedeń! Kto do modlitwy a kto do rozprawy! Wandea i Meksyk. Miecz Kościoła i stos dla gorszycieli! My ich nie najeżdżamy! Pohańcy sami się oto proszą. Wtargnęli w nasze granice aby zabić wiarę i gorszyć maluczkich. Szable i koncerze kochani rycerze! "Wtenczas żołnierza szanują kiedy trwogę na się czują".
Miłka45
czytając wypowiedzi osób którzy deklarują się,że są Katolikami mam wrażenie,że za swoich Braci i Siostry uważają tych, którzy zgadzają się tylko z ich opinią, a inni Katolicy którzy mają inne zdanie są potraktowani jak sprzeniewiercy. Kto dał Wam prawo osadzać? Nie chcesz oglądać przedstwaienia- nie idź, nie zgadzasz się z tym co przedstawia spektakl-masz prawo wyrazić swoje zdanie, ale to działa w obie strony- mamy się wypowiadać "na temat", a nie krytykować wypowiedzi innych. To nie jest niczyj "prywatny folwark", że komuś się nie podoba czyjaś wypowiedź to jest atakowany słownie. Kojarzy mi się to z "małym polowaniem na czarownice" jak w średniowieczu
obywatel RP
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego promuje "kultyrę" jaką samo prezentuje. Czy w Polsce nie można promować nić pożytecznego tylko zboczenia i świrów, których nie chcą w innych krajach? Na to są pieniądze podatnikówó ??!! Jeżeli Polacy nie zadbają o szacunek i godność dla siebie, to kto będzie miał dla nas szacunek na świecie?? Niech niektórzy potraktuję swój łeb bejzbolem - może coś zajarzą.
JANA
Nie zgadzam się na takie blu znierstwa w moim kraju.
Irenka
Organizacja festiwalu tego typu w kraju katolickim uwłacza godności chrześcijan i wszystkich Polaków - niezależnie od narodowości. NIE!
Betti
protestuję przeciwko takiemu festiwalowi .Stanowcze NIE
@renata
zezwalając na wystawienie tej psełdosztuki ściągnie Pan na siebie wielkie zło co uczyni Pana nieszczęśliwym , człowiekiem .niech Bóg Ma Pana w swej opiece.
proste rozwiązanie
Nie protestuję bo to nic nie daje, ale uważam że należy natychmiast zlikwidować ten przybłędny festiwal. Sprawa załatwiona! Chyba jesteście we własnej Ojczyźnie.
Ja
Rodrigo Garcia - powinien zostać przy swoim pierwotnym fachu (był rzeźnikiem), być może lepsza wyszłaby mu kiełbasa, niż pseudo "sztuki" które tworzy. Swoją droga dziwne to, że dramaturg, który na festiwalu Malta ma zostać kuratorem, w swojej dotychczasowej "twórczości" (od 1989 r.), zdobył tylko jedną podrzędna nagrodę.
Verdi
Stanowczo protestuję! Gdyby błaganie coś pomogło to błagam! Nie obrażajcie, nawet jak nie wierzycie. Uszanujcie. Tylko tyle i aż tyle.
Rozczarowany
@Aneta, c.d.: No i czemu wymiguje się Pani od odpowiedzi na zadane pytanie, dlaczego nie szokuje Pani muzułmanów? Warto cokolwiek pomyśleć samodzielnie, aby mieć silne argumenty do rzeczowej dyskusji, zamiast robić burzę w szklance wody.
Rozczarowany
@Aneta: i co z tego że Kant tak mówił? Proszę przyjąć do wiadomości że nie wszyscy są lemingami by na argument "Kant mówił..." uważać to bezrozumnie za prawdę obiektywną. A że Kant nie powiedział prawdy świadczy choćby fakt, że użycie słowa "każdy" jest w tym kontekście nielogiczne, gdyż Kant nie znał wnętrza KAŻDEGO człowieka! Poza tym, skoro Pani jednak uznaje za prawdziwe to stwierdzenie Kanta, to tym samym potwierdza Pani że odbiera wypowiedzi protestujące przeciwko bluźniercy tak jak chce Pani widzieć i słyszeć, czyli słowa o naszym "czepianiu się" są jedynie Pani urojeniem. Kolejne bezsensowne zdanie: "Jeśli ktoś widzi piękno w dziele sztuki- oznacza, że piękno ma w sobie" - a jeśli artysta w imię nowoczesnej sztuki poćwiartuje i zje niewinnego człowieka, to Pani uzna ten czyn za piękno czy za zło? Jeśli za piękno, to niech się Pani leczy. A jeśli za zło, to znaczy że jest Pani zła, czyli dlatego nasza postawa (jako przeciwna Pani) jest dobrem :)
x
Temu reżyserowi dziękujemy. Nie musimy i nie chcemy oglądać "twórczości" jego chorego umysłu.
Jan
Prawo polskie i międzynarodowe mówi o wolności wyznania ale tez o szacunku do innych religii (nieważne czy to islam czy chrześcijaństwo). Szacunek do religii zawiera się w nieszydzeniu z wiary innych ludzi. Jeżeli autor ma uraz do Kościoła- jego sprawa. Ale takie wydarzenia nie mają prawa bytu. Stanowczy sprzeciw, poparty prawem polskim i europejskim. Ps. czy z islamu (gdzie wyznawcy zachowują się daleko od nakazów) też tak można szydzić?
mirek
Gdzie są Biskupi i Polski Episkopat ,dlaczego ustami nowo wybranego Prymasa nie powiedzą swojej Owczarni, co należy uczynić. Nie ma się co dziwić skoro Kard. Nycz odprawia Msze Św. ,,mordercy kapłanów,,
Aneta
Jak zwykł mawiać I. Kant - "Każdy widzi to, co chce widzieć, słyszy to, co chce słyszeć". A ja dodam, że sztuka i twórczość jest zwierciadłem tego wszystkiego, co w nas się kotłuje. Jeśli ktoś widzi piękno w dziele sztuki- oznacza, że piękno ma w sobie, jeśli widzi jedynie zło - zło ma w sobie. Sztuka to lustro! Jeśli kogokolwiek przedstawienie ma zgorszyć niech nie idzie na nie. Jak już wspomniałam - jednym z zadań sztuki jest szokowanie (jak często pisze W.Tatarkiewicz). Warto cokolwiek poczytać o nowych zjawiskach w sztuce, aby mieć silne argumenty do rzeczowej dyskusji na temat nowych nurtów artystycznych, a nie czepiać się personalnie tych, którzy mają odmiennie zdanie od większości robiących burzę w szklance wody.
bdanko
Podstawowa zasada - wzajemne respspektowanie. Nie możemy sobie pozwolić na deptanie tego co dla większości z nas jest świętością. To dla nas oznacza być, albo nie być. To co się w ostatnich latach stało z obyczajowością każe bić na alarm. Najwyższy czas, aby uświadomić wszystkim przepaść w jaką wpadamy. Instynkt samozachowawczy powinien włączyć ostrzegawcze światełko
[email protected]
Protestuję,KRÓLUJ NAM JEZU CHRYSTE!!JESTEŚ KRÓLEM POLSKI I CAŁEGO ŚWIATA!MÓJ BÓG JEST WASZYM BOGIEM!
[email protected]
Nie pozwalam Kochasz kogoś? Nie wystarczą słowa! Pozwól ludziom z siebie drwić. Pozwól się szykanować. Oddaj w imię tej miłości swoje życie. Pozwól się ?ukrzyżować?. Nie stać cię na heroizm? Jesteś, tylko zwykłym tchórzem! Skoro? Miłości się boisz?!
Helen
Bardzo wspolczuje tym ludziom co chca wystawic spektakt sfalszowany o Panu Jezusie.Djatego ze niedlugo przyjdzie im stanac przed Panem Jezusem na sadzie.Czasu zostalo niewiele.
Wadd
Sprzeciwiajmy się złu w każdej postaci, a w takiej postaci, w postaci zgorszenia i poniżania naszej wiary, jeszcze więcej. Poznaniacy, obudźcie się i dajcie odprawę temu bluźniercy i jego sponsorom w Waszym mieście.
stop bluźnierstwom i demoralizacji !!!
Świat idiocieje !!! Jak zauważył prawie sto lat temu G.K. Chesterton a czego klasyczne przykłady widzimy gołym okiem w Polsce .
Leo
Uffo. Masz rację. Obejrzeć i przystąpić do realizacji "Wiedeń 1683". Szkoda tylko bo nie będzie łupów ani jeńców. Po veni i vidi będzie już tylko victoria nad pohańcem polskiej kultury i wiary! Koncerze wystarcza.
AGA
Ciekawe jak by ten rezyser podobne przedstawienie wystawil o mahomecie w jakims kraju muzumanskim. Sadze ze ten argentynski rezyser poniesie kleske pewnie sobie pomyslal ze przez takie szyderstwo osiagnie sukces, ale bardzo sie myli. Bedzie tak jak kleska palikota w wyborach. Badzmy przeciwniw temu.
[email protected]
Moja wiara nie jest wprawdzie zbyt głęboka, lecz to co zamierza się wystawiać na Malcie, obraża mnie jako Polaka, Poznaniaka i chrześcijanina. Protestuję z całej mocy mych starych 87-letnich płuc.
koteq
Zastanawiam się, czy ludzie, którzy są gotowi czynić takie bluźnierstwa są sowicie opłacani, czy są zastraszani, czy na serio opętał ich zły duch.
uffo
Wydaje się, że najpierw należałoby zobaczyć spektakl, a potem protestować. Jak tu protestować nie wiedząc przeciw czemu?
do dziela
Nie bawić się w protestantów, myśleć !.Wasze protesty konieczne są dla istnienia tego zła. Wroga trzeba rozpoznać i zniszczyć, tego tu na polskiej ziemi.
krakow.pl
Cytuję mail, który parę dni temu wysłałem na adres biura : "W repertuarze zauważyłem spektakl "Golgota Picnic", a jego dostępny na Waszej stronie fragment jak również inne dostępne w internecie informacje wskazują, że jest to dość ohydna prowokacja obliczona na obrazę uczuć religijnych chrześcijan, niż wydarzenie artystyczne. Jej wybór trudno uzasadnić jakimikolwiek rekompensującymi to walorami i sadzę , że wielu ludzi ma podobne odczucia, dlatego apeluję o nie obrażanie uczuć ludzi wierzących i rezygnację z wystawienia tej delikatnie mówiąc skandalizującej "sztuki".
...
protestuje!!
Ewka
@Aneta:Pani wywód to takie masło maślane, nie to nas boli co boli...a gwałt nie był gwałtem, nie widziałam na własne oczy, nie doświadczyłam, nie krytykuję gwałciciela, a ofiara niech się zastanowi, bo może jej się przyśniło. Niewłaściwe porównanie? Ależ wg Pani wszystko jest względne. Oczywistym jest fakt, że gwałt jest karany wg przepisu Kodeksu Karnego. Kodeks także chroni moje i innych uczucia religijne. Tak jak mam prawo bronić dobrego imienia moich rodziców, tak również mam prawo do obrony dobrego imienia Jezusa, który jest mi szczególnie bliski i oczernianie Go, przedstawianie w fałszywym, obraźliwym świetle, tak samo mnie obraża. Swoją rodzinę może Pani pokazywać w sposób prześmiewczy, jeśli to Pani pasuje. Ja moją zamierzam bronić, a skoro jestem Bożym dzieckiem, jest to moja rodzina.
set
bulwersujące jest to,że zarzuca się organizatorom wystawienie sztuki za nasze pieniądze,a pomnik chcą odbudowywać niby za czyje?
janek
,,JEZUS JEST JEDYNYM PANEM I KRÓLEM"-NIE MA WIĘKSZEJ MIŁOŚCI NAD TĄ GDY KTOŚ ODDAJE ŻYCIE ZA PRZYJACIÓŁ SWOICH AMEN!!!!!
Anna-Barbara
Mam nadzieję, że po przemyśleniu P. Rodrigo Garcii sam wycofa spektakl ponieważ on nie rozwija.
katoliczka
dlaczego mamy pozwolić by nas obrażano, nas katolików-stanowczo mówię nie i mam do tego prawo!!!!!!!!!
Leo
Karol jesteś gościem. Pół litra twoje w zależności od wieku i preferencji trunków.
Jadzia
Protestuję-to hańba dla Poznania.
Dorota
Na coś takiego to może iść tylko półgłówek, nie mający szacunku przede wszystkim sam dla siebie.
Antek
Jarosław, Polskę zbaw!
jerry
Pierw chciałbym obejrzeć spektakl aby wyrobić sobie zdanie, inaczej nie wiem jak rzeczywiście jest przedstawiana postać Jezusa, więc nie mam podstaw do protestu.
pawel
mysle, ze normalniejsza i bardziej przekonujaca forma protestu (choc uwazam, ze jest bezpodstawny - dajmy sztuce zyc wlasnym rytmem) byloby napisanie przez was senswnych (nie jak powyzszy tekst) recenzji badz stworzenie kontrprzedstawienia
halina
to jest okropne Pan Jezus za nas oddał swoje życie precz z naszej Ojczyzny my jako chrześcijanie nie możemy na to pozwolić Boże błogosław nam abyśmy wytrwali w wierze chrześcijanskiej a bezbożników nawróć
Iza
żenujące, oczywiście protestuję!!!!!!!!!!!!!!
Rozczarowany
@Aneta: "Nie to nas obraża, co nas obraża, ale nasze własne myśli na ten temat" - i to ma niby być usprawiedliwienie??? Czyli gdybym Panią bezpodstawnie zwyzywał to ja byłbym niewinny, ale za to Pani byłaby winna bo to Pani myślałaby sobie że jest obrażona??? Bezsens! Po drugie - jak napisał karoll, niech Pani zacznie od szokowania muzułmanów, a jak Pani przez to przebrnie to wtedy będzie Pani miała moralne prawo, jako artystka, pouczać katolików.
AniatWid
Stanowczo protestuję przeciwko obrażaniu moich uczuć religijnych oraz profanowaniu świętości naszej wiary katolickiej czyli obrażania Chrystusa Naszego Boga oraz kapłanów!!!!
jadwina
Jestem pewna, że Ci nieudacznicy odbiorą swoją zapłatę jak JUDASZ!!może z nawiązką,diabeł daje lecz szybciej odbiera co jego!
karoll
pani Aneto proponuje szokować muzułmanów ,co nie ma chętnych? co z tą sztuką?
47
@Bogumiła. Kobieto zwolnij. Teraz jest maj. :-)
ZiG
To skandal!!! - szydzić z najwyższych Wartości i obrażać miliony katolików dla których Chrystus jest Bogiem i Panem!.. Wszyscy staniemy przed Bożym Sądem, to tylko kwestia czasu. Zofia i Eugeniusz
Jola
Protestuję
Marek
Nigdy w cywilizowanym kraju jakim jest Polska nie możemy dopuścić do takiej inscenizacji szanujmy się nawzajem.
Aneta
Szanowni Państwo, wolnego! Nie to nas boli, co nas boli, ale nasze własne myśli na dany temat. Nie to nas obraża, co nas obraża, ale nasze własne myśli na ten temat. Jako artysta - twórca niezależny (i nie podlegający naciskom opinii społecznej) nie zamierzam krytykować czegokolwiek, zwłaszcza gdy nie widziałam czegoś na własne oczy - to raz. Dwa - jednym z zadań sztuki jest szokować i zmuszać do zastanowienia nad tym, co się wokół nas dzieje. I to jest powód, jak sądzę, powołania do życia owego przedstawienia, o który teraz jest tyle hałasu...
Leo
Władze przyznały sobie prawo deptania za naszą kasę naszych świętości? Co zrobić z takimi władzami?
Edward
nie warto zwracać uwagi na takich jak ten "świadomy". Zazwyczaj są to ludzie o niskim poziomie intelektualnym i moralnym. Może tatuś był SB - kiem . Powinni sobie pisać na stronie Pana Michnika.
obciach
wracajcie na drzewa
smutna
Data tego "spektaklu" też nieprzypadkowa...w tym roku 27.06 to święto Najświętszego Serca Jezusa.
denali2
Zdecydowanie protestuję. Jest to wyraźna forma szyderstwa z mojej wiary.
AB
To jest okropność!!! Nie można na tego typu obelg rozpowszechniać, nie pozwalam na obrazę PANA BOGA !!!!!!! Trudno nazwać to coś sztuką i kulturą, a z drugiej strony jaka kultura taka sztuka. Dlatego trzeba protestować i nie pozwolić na panoszenie się szatana !!! Stanowcze NIE dla znieważania PANA JEZUSA !!!!!!!!!!!!!!!!
Bogumiła
Bardzo przepraszam pt.Autorów notataki - pomyliłam się o cały miesiąc. Myślę,że przede wszystkim trzeba "bombardować" Ministerstwo, bo to SKANDAL żeby finanasowało (z naszych podatków czy z jakichkolwiek innych źródeł ) tego rodzaju działąnia. Jeśli Rodrigo Garcia cierpi na paranoję to trzeba go leczyć a nie tę paranoję rozprzestrzeniać i zarażać nią innych.
erty
zlo dobrem zwyciezaj
świadomy
ja tam pójdę
Rozczarowany
@eschos: Jesteś hipokrytą, bo bronisz katolikom wyrażać oburzenie, a sam korzystasz z prawa do wyrażenia swego oburzenia na katolickim portalu. Czy ktoś ci na przymus każe zamieszczać tu swoje komentarze? Chyba nikt cię na naciągniętej smyczy tutaj nie zaprowadził? Daj protestować tym co mają dosyć prymitywnego chamstwa w sztuce. No chyba że za trollowanie ci płacą, to OK ;p
gosianie
Nie zgadzam się na wystawienie tego z mych pieniędzy.. dla mnie to obelga ..HANBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
gosia
to skandal to godzi we mnie jako katolika..autorowi chyba się w mózgu poprzewracało..
Bogumiła
przecież 27 czerwca to było wczoraj !! Czemu tak strasznie spóźniony ten komunika ? Oczywiście - trzeba protestować ale przed a nie po !!
kubaxy
Prawda w oczy kole?
ArnlD
temu argentyńskiemu reżyserowi ładnie sie w głowie pomieszało...każdy kto pójdzie na to jego przedstawienie bedzie podobnie jak on reprezentował to samo dno....
Beata
Skandal!!!!!!!!!! co za festiwal! kpina ze sztuki oraz z Biblii
as
Pseudoartysta, aby zainteresować sobą opinię publiczną musi ją zszokować, obrazić lub wywołać inne złe doznania. A kto go w ogóle tu chce? I kto to jest Garcia? - reżyser seriali telewizyjnych :(
Halfman
Demokracja polega również na tym, że jeśli sie z czyms nie zgadzam to mam prawo do protestu.
eschos
Nierozumiem,dlaczego się katolicy oburzają, czy ktoś im na przymus każe oglądać to widowisko??? Chyba nikt ich na naciągniętej smyczy tam nie zaprowadzi ?!! Dajcie obejrzeć ten spektakl tym co chcą.Demokracja na tym polega by było dla każdego coś dobrego.
Agnieszka Wajda
szezocy nienawisc i upakarzajacy wiare katolicka
Rafael
Ja tam się cieszę, że jestem częścią Kościoła, który będzie oczerniany w Poznaniu (a więc i ja będę oczerniany, bo wierzę), jest bowiem napisane (a Słowo Boże jest skuteczne, w przeciwienstwie do naszych słów oburzenia - które nie mówię że są niepotrzebne oczywiście) " Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie."
wierny
Należy zorganizwać pikietę w dniu tej obrzydliwej pseudosztuki.Czy jest możliwość jej zorganizowania?Jeżeli tak to kto mógłby ja zorganizować?Jako mieszkaniec Poznania napewno się dołączę !
cynik
Obawiam się , że sam protest nie wystarczy trzeba pikietować.
Bartek
To straszne.
m2389
skandaliczne
Rozczarowany
@CyberBobiq - rozumując tym tokiem, czyli przyjmując prymat wolności słowa nad godnością i miłością, domyślam się że nie miałbyś nic przeciwko temu gdyby ktoś dla czystej chorej przyjemności wyzywał bezpodstawnie od najgorszych osobę którą kochasz? (zakładam że istnieje choć jedna osoba na świecie którą kochasz - jeśli takiej nie ma to sorry, nie było pytania)
Rozczarowany
Robercie, mnie to absolutnie nie dziwi. Przecież ta sama Hiszpania o której piszesz wybrała też kilka lat temu na premiera, WIĘKSZOŚCIĄ głosów, skrajnego lewackiego proaborcjonistę Zapatero.
CyberBobiq
I wlasnie na tym polega wolnosc slowa i wyznania, wierzacy moga stawiac pomniki, niewierzacy moga drwic....gdzie sie pojawia problem?
anna
STOP BLUZNIERSTWOM W POZNANIU ....PROTESTUJEMY ....ZORGANZIZUJCIE NA MALCIE MARSZ ŻYCIA....MACIE TAM WSPANIAŁEGO OJCA GÓRĘ....GŁOSI CUDOWNE KAZANIA ...MOZE CZAS ABY WYGŁOSIŁ JE NA MALCIE....
ulama
Minister Kultury (?) powinien ponosić odpowiedzialność za wszelką profanację w przybytkach kultury (?).
Robert
Bardzo mnie to dziwi,żę Chrześcijańska i Królewska Hiszpania przysyła takiego bluźnierce !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.