DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Obrońcy życia ujawniają porażające dane. Te dzieci to ofiary „kompromisu aborcyjnego”

Data publikacji: 2017-05-18 07:10
Data aktualizacji: 2017-05-18 13:53:00
Obrońcy życia ujawniają porażające dane. Te dzieci to ofiary „kompromisu aborcyjnego”
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Pomimo wielu kampanii społecznych i zdecydowanego poparcia przez Polaków prawa do życia dla ludzi chorych, podejrzenie zespołu Downa wciąż jest najczęstszym powodem zabijania dzieci przed urodzeniem – przypomina Fundacja Pro - Prawo do Życia. Obrońcy życia ujawniają szokujące dane.

 

Fundacja Pro-Prawo do Życia wystosowała do dyrektorów szpitali – w trybie dostępu do informacji publicznej – zapytanie o liczbę i przyczyny aborcji dokonywanych w ich placówkach. Wynika z nich, że podejrzenie zespołu Downa wciąż jest najczęstszym powodem zabijania dzieci przed urodzeniem.

 

W 2014 i 2015 roku tylko w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy w wyniku aborcji pozbawionych życia zostało 23 dzieci, u których podejrzewano zespół Downa. Wszystkie pozostałe aborcje wykonane w tym szpitalu zostały wykonane w związku z podejrzeniem o choroby, np. zespół Edwardsa i aberrację liczbową chromosomu.

 

W warszawskim Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej od 2014 roku dokonano 26 aborcji, w tym jednej na bliźniętach, u których podejrzewano wystąpienie zespołu Downa. 9 spośród 26 aborcji zostało dokonanych na dzieciach, u których podejrzewano zespół Downa lub zespół Edwardsa.

 

Obrońcy życia zapewniają, że będą przekazywać kolejne informacje uzyskane od placówek medycznych z oddziałami ginekologicznymi w Polsce.


 

Źródło: Fundacja Pro-prawo do życia

luk

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Stroke
Trzeba przypomnieć: "Michu" jakiś czas temu ogłosił się heretykiem. Promuje on (także pośrednio) takie poglądy jak: przyjmowanie trucizny obowiązekiem obywatelskim, Hitler to dobro ogólnoświatowe, kobieta na plaży może paradować nago przed kimkolwiek, można zabijać i torturować bliźnich, a i tak pójdzie się do nieba. Kradzież jest dobra. Chrystus umarł na krzyżu bo był głupi. I jeszcze wiele innych nonsensów. Człowiek ten ewidentnie i świadomie kłamie, a gdy spotyka się z rzeczowymi argumentami - nie nawiązuje dyskusji tylko zmienia temat tworząc pozór dyskusji lub milknie. On w różnych komentarzach potrafi przeczyć samemu sobie, aby tylko przekazać zło jako dobro, także w sposób mocno zaowalowany. Nie wymagając od nikogo heroizmu - sugeruję choć westchnięcie modlitewne za niego i jemu podobnych. A w wymiarze ziemskim - ignorować trola i siewcę fałszu o ile sytuacja nie wymaga inaczej. I jemu podobnych teraz czy później.
jac
jacy z pisowców katolicy,to można było zobaczyć 19 listopada w Krakowie Łagiewnikach(kto z nich tam przyjechał). Tylko minister Szyszko,minister Ziobro i prezydent Duda(a prezydent tylko dla tego ,że musiał się pokazać ?). Premier Szydło tam nie było,a miała być,nieprawdaż? A syn pani premier,oby nie był kolejnym "kościelnym inżynierem" od modernizmu.
Michu.
@Stormer Wielkim atutem jest polityka socjalna, przede wszystkim program 500+ zmniejszenie ubóstwa wśród dzieci, uszczelnienianie ściągalności vatu, złodzieje nie mogą się czuć bezkarni. Przeorientowanie polityki, nie godzimy się na kłamstwa, np polskie obozy. Nie wykonujemy posłusznie wszystkich rozkazów UE jak Tusk. Fakt, że czasem działają niezgrabnie, ale starają się rządzić w interesie Polski, a nie przeciw zwykłym ludziom jak PO.
pw
PIS nas oszukał! Dzieci dalej są mordowane. Nigdy nie dostaną mojego i mojej rodziny głosu!
Stormer
@Michu: a gdzie takie strony widzisz? :-D
Michu.
Oczywiście nie można popadać w skrajności. Różnica między Pisem a poprzednikami jest duża. Można ich krytykować, ale trzeba widzieć też jasne strony ich rządów.
do Oburzony
Masz rację w tym że powinni odejść z PiS. Co prawda wtedy w przyszłym Sejmie byłoby jeszcze mniej katolików niż obecnie, ale skoro katolicy i tak nie mają w Sejmie nic do gadania, to nie ma znaczenia czy jest ich tam 50-ciu czy będzie 10-ciu. Dalej jednak przestrzegam Cię przed mówieniem fałszywego świadectwa przeciw bliźnim. Ci katolicy są grzesznikami omamionymi karierą polityczną, ale nie są satanistami, czyli czcicielami Lucyfera. Satanista to ktoś kto ŚWIADOMIE oddaje cześć szatanowi.
trooper
@Oburzony Pożyjemy zobaczymy co zrobi PiS. Nie jestem zwolennikiem PiSu ale prof. Pawłowicz mówi, że i tak zakażą aborcji. Ale zobaczy się czy aby na słowach się to nie skończy.
Oburzony
A czy oni odeszli z tej satynistycznej partii? Jakoś nic takiego nie kojarzę. Wynika więc z tego, że akceptują ten kierunek i ta sprawa nie ma dla nich większego znaczenia. Ważniejsza kariera polityczna.
Leaf427
@trooper Ich też kara nie ominie. Teraz krytykujemy PiS bo ma pełnię władzy aby ukrócić ten horror. Dodatkowo mają czelność zwać się katolikami. Tylko 32 osoby z PiSu mogą tak się określać.
do Oburzony
"30 sprawiedliwych" z PiS też nazywasz "czcicielami Lucyfera"? No to masz się z czego spowiadać.
trooper
@LEaf427 A co z PZPRem i innymi partiami co rządziły?
Leaf427
PiS - pamiętamy! Pan Bóg też pamięta. Krew niewiniątek woła do niego z ziemi. Jemu nie nakłamiecie. Spotka was ten sam los co polskich masonów, którzy zezwolili na mordowanie dzieciątek w 1932r. Długo nie czekali na karę.
Oburzony
Przecież PiS-owcy to feminiści i feministki. Jak mogą działać przeciw swoim? Darzą niesłychaną nienawiścią mężczyzn, chcą ich zniszczyć ( wyższy wiek emerytalny). Poparcie dla aborcji. Setki tysiące niewinnych dzieci mają jiż na sumieniu. Przecież te czarne protesty to był zwykły teatrzyk dla ciemnych mas. Tak naprawdę to jedna wielka demoniczna rodzina. Tylko na pokaz wymieniają się te partie władzą. Każdy z nich to czciciel lucyfera, a jemu zależy na tym, aby zachować pozory. Nigdy nie ufać takim pseudokatolikom jak PiS.
Anna
@ marcin ja się takim opiekuję i co!? Może marcina zabić bo głupio gada!?
polak
fotografia jest niekompletna. dziecko na dłoni to najwyższa ofiara składana diabłu. obok siedzi Befemot na tronie. Nie ma większej zbrodni na świecie niż zamordowanie niewinnej istoty ludzkiej, czystego i cudownego życia przez ręce własnej matki! nie znajdziecie większego zła. Aborcja jest arcydziełem piekła i szatana
marcin
Ja proponuje tym którzy bronią dzieci z zespołem fauna aby się rodzily aby przez dwa dni się takim dzieckiem zajmowali !
Michu.
Niech PiS zablokuje aborcję dzieci z zespołem downa, feministki i tak na Was nie zagłosuja, a część głosów stracicie jeśli tego nie uchwalicie. Nie wiem co to jest zes Edwardsa, pozniej sprawdze w necie dlaczego aborcja w tym przypadku jest dopuszczalna. Jeśli mogą sie stawiac Brukseli, czasem niepotrzebnie, to chyba mogą sie postawic feministkom Chociaż znaczna czesc czytelnikow Pch24 twierdzila od poczatku, ze Pis tego nie uchwali, zobaczymy czas leci szybko.
polakmaly
Niestety ludzie nie szanują życia, ani swojego ani życia innych
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.