DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Obowiązkowe nauczanie Agendy 2030 w szkołach? Szef Zgromadzenia Ogólnego ONZ naciska

Data publikacji: 2017-08-20 07:00
Data aktualizacji: 2017-08-18 15:18:00
Obowiązkowe nauczanie Agendy 2030 w szkołach? Szef Zgromadzenia Ogólnego ONZ naciska
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.REUTERS/Denis Balibouse/FORUM

Peter Thomson, przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych naciska na władze, by we wszystkich krajach włączyć do programów nauczania Agendę 2030. Cele zrównoważonego rozwoju przewidują m.in. w ramach walki z ubóstwem i poprawienia sytuacji kobiet upowszechnienie sterylizacji i antykoncepcji, a także gruntowną przebudowę gospodarki, za co mają zapłacić wszyscy obywatele.

 

W rozmowie z Franckiem Kuwonu w Dakarze z Africa Renewal Online podkreślił potrzebę angażowania ludzi w innowacyjne propagowanie celów zrównoważonego rozwoju. Thomson wyraził zadowolenie z zaangażowania liderów organizacji afrykańskich i miejscowych władz w realizację Agendy 2030. W wielu krajach Agenda 2030 została uznana za podstawę wewnętrznej polityki. Szef Zgromadzenia Ogólnego ONZ ubolewał jednak, że Agenda 2030 nie jest zrozumiała dla „całej ludzkości”, która „nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia programu zrównoważonego rozwoju dla naszej przyszłości”.

 

Dlatego – jak tłumaczył – wysłał listy do przywódców wszystkich państw na świecie z prośbą o włączenie do programów nauczania Agendy 2030. - Myślę, że to ważne, ponieważ kiedy patrzę na moich trzech wnuków, którzy mają mniej niż 10 lat, zastanawiam się, w jaki sposób oni dowiedzą się o celach zrównoważonego rozwoju, jeśli nie powie im o tym dziadek. Tymczasem to w szkole powinno mówić się o globalnych celach. Młodzież jest najważniejszą częścią tej transformacji -  wyjaśniał.

 

W celu indoktrynacji młodych, Thomosn zwrócił się o pomoc także do producentów hollywoodzkich. W Los Angeles spotkał się z przedstawicielami branży rozrywkowej. Był też w Dolinie Krzemowej, by pozyskać wsparcie branży IT, która ma ułatwić szerzenie propagandy o rzekomym globalnym ociepleniu, o  rzekomo grożącej nam katastrofie, potrzebie walki z przeludnieniem i zmianie polityki redystrybucji dochodów.

Thomson dodał, że proponowana transformacja ekonomiczna i społeczna zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju, ma przynieść „kolejną fazą wzrostu gospodarczego, szczególnie w krajach rozwijających się, które w ogóle staną się motorem wzrostu na świecie w XXI wieku”.  - Biznes to już wie. Przeciętny obywatel nadal nie jest tego świadomy. I opieram to na osobistym sondażu. Gdziekolwiek pójdę, pytam kierowców taksówek, gości na ten temat, rzadko dostaję odpowiedź, że "tak znam cele zrównoważonego rozwoju". Większość ludzi nie wie o tym. To mnie martwi – mówił.

 

Dalej wyjaśnił, że „w przypadku przemysłu rozrywkowego osoby takie jak Leonardo DiCaprio osiągnęły znaczne postępy w zwiększaniu świadomości o SDG (cele zrównoważonego rozwoju) dla szerszej publiczności”. Branża rozrywkowa jest przekonana, że Agenda 2030 „jest najlepszym narzędziem rozwoju, które obecnie mamy”. Podobne przekonanie panuje w Dolinie Krzemowej - od Google przez Facebook i wszystkie duże organizacje, które „rozumieją, że zrównoważona konsumpcja i produkcja będą determinować naszą przyszłość”. Thomosn podkreślił również, że kluczowe dla realizacji Agendy są Chiny,  Indie i inne kraje afrykańskie, które jego zdaniem muszą wyasygnować znaczne środki w ramach „innowacyjnych sposobach finansowania celów zrównoważonego rozwoju”.

 

Wielkie korporacje, które zainwestowały w rozwój technologii w zakresie odnawialnych źródeł energii, mają nadzieję na ogromne inwestycje w krajach rozwijających się w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Problem polega jednak na tym, że kraje rozwijające nie posiadają wystarczających środków albo nie są skore do finansowania tego typu inwestycji (elektryfikacja za pomocą systemów solarnych, energia wiatrowa, okablowanie światłowodami itp.) Dlatego też na ten cel mają się złożyć obywatele z innych krajów, a także władze lokalne mają ustanowić coraz bardziej wyszukane opłaty i podatki.

 

Co ciekawe Agenda 2030 jest popierana przez wielu dyktatorów, Chiny, Indie, korporacje z branży telekomunikacyjnej, energetycznej itp. Agenda 2030 wg wielu krytyków to „zasadniczo przepis na globalny socjalizm i technokrację”, ponieważ wymaga międzynarodowej redystrybucji dóbr, całkowitej kontroli rządowej nad produkcją ekonomiczną, indoktrynacji dzieci i innych. Agenda chce – jak stanowi – „przekształcić nasz świat” i „nie pozostawić nikogo w tyle”. Główni przywódcy ONZ nazywają ją mianem „Deklaracji Współzależności”. Dzieci są kluczowe dla propagowania Agendy. Oenzetowskie „elity” uznały je za „krytyczny czynnik zmian”.

 

Źródło: un.org., Africa Reneval,

AS

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Obywatel
Pod płaszczykiem ładnych haseł wciskanie dla korporacji GMO, szczepionek i antymoralności.
Eulalia
es wyjaśnił wszystko. Ja tylko dodam: jak wielu zwolenników takich i podobnych programów zgromadzą ci, którzy oświadczą, że ich celem jest zniszczenie człowieka?
es
@ollek: Chyba nie czytałeś dokładnie. Owszem, ma to zrobić realizując "zrównoważony rozwój" tj. zmniejszenie liczby ludności świata z 7 mld do 1 mld. Już to robi. Rundap i GMO w żywności, komórki abortowanych dzieci w pepsicolach powodują raka, szczepionki powodujące bezpłodność, autyzm, raka, chemtrails, niewydolna służba zdrowia, likwidacja rodzimego rolnictwa(dopłaty dla rolników np. z UE za nic-nie robienie) i przejęcie rynku żywności przez globalne korporacje , promocja aborcji i eutanazji, walka z chrześcijaństwem ponieważ głosi prawdziwy sens życia i do niego motywuje. Dodatkowo polityka multi-kulti już powoduje lokalne konflikty czyli wojny czyli morderstwa na tle religijnym i narodowościowym. I wychowanie genderowego pokolenia bez tożsamości i bez umiejętności obrony przed wrogiem-mordercą. Tym zajmuje się ONZ. Władcy świata tylko podżegają i dopuszczają wszystkie te zbrodnie, nic więcej. "Anioły" po prostu. Antychrys.
r
@ollek: tak tak tak, to samo miał zrobić ateistyczny komunizm. A w praktyce: wpędził w biedę, zniewolił lub wymordował miliony ludzi. Czy jest Pan konsekwentny w poglądach i też Pan twierdzi, że nie ma w tym nic złego?
ollek
Cel 1 Zakończyć ubóstwo wszędzie we wszystkich jego formach Cel 2 Zakończyć głód, osiągnąć bezpieczeństwo żywnościowe i poprawę żywienia oraz promować zrównoważone rolnictwo Cel 3 Zapewnić, zdrowe życie i promować dobre samopoczucie dla wszystkich w każdym wieku Cel 4 Zapewnić, integracyjną i sprawiedliwą jakościową edukację i promowanie możliwości uczenia się przez całe życie Cel 5 Osiągnąć równość płci i awansu dla wszystkich kobiet i dziewcząt Cel 6 Zapewnić dostępność i zrównoważone zarządzanie zasobami wody i urządzeń sanitarnych dla wszystkich Cel 7 Zapewnić dostęp do niedrogiej, niezawodnej, trwałej i nowoczesnej energii dla wszystkich Cel 8 Wspierać trwały, zintegrowany i zrównoważony wzrost gospodarczy, pełne i produktywne zatrudnienie i godną pracę dla wszystkich Cel 9 Budować prężną infrastrukturę, promować integracyjną i trwałą industrializację oraz wspierać innowacyjność Cel 10 Zmniejszać nierówności w krajach i pomiędzy krajami Cel 11 Sprawić
Dana
Antychryst też ma się objawić jako ktoś kto będzie ludzi jednoczyć walczyć z przemocą podziałami a potem pokaże dopiero jaki jest zły ja dla onz już od lat nie wierzę
ollek
Jeśli ktoś przeczytał, ten wie, że Agenda 2030, ma do tego czasu (2030 roku) : 1.wyeliminować ubóstwo 2. wyrównać poziom życia w różnych zakątkach świata. Nie ma w tym nic złego, prawda?
Dana
Normalnie jak jakiś antychryst onz łapy precz od naszych dzieci
ad
Niech sobie łeb zrównoważą to może im rozum wróci
hmmm
onz-idz precz szatanie!!!!
pibrox
sługusy diabła wprowadzają swoje durne antyludzkie pomysły, koniecznie trzeba wyjść z unii z tego współczesnego babilonu
Eulalia
Dlatego tak ważna jest rodzina i to, czego się w niej uczy! Ona musi chronić przed zarówno szkolną, jak każdą inną trucizną i kłamstwami!
Eulalia
Kiedy, jak nie od najwcześniejszych lat życia, czynić miazgę z umysłu?
Pejot
Globalny kibuc. Nigdy i nigdzie się nie udało, ale utopia wiecznie żywa. Tym razem ofiary będą liczone w miliardach. Chryste ratuj !
Rafał
Czyli wdrażanie NWO.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.