DZISIAJ JEST
ŚRODA 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

O gender ani słowa. Niemiecka lewica chce ukryć swe plany promując „seksualną różnorodność”

Data publikacji: 2017-03-19 07:00
Data aktualizacji: 2017-03-19 10:07:00
O gender ani słowa. Niemiecka lewica chce ukryć swe plany promując „seksualną różnorodność”
fot. William Joubrel/Wostok Press/Maxppp France/FORUM

Gender to już przeżytek – przynajmniej gdy chodzi o terminologię. Politycy promujący tęczową ideologię wolą teraz mówić o „seksualnej różnorodności”, ukrywając swoje prawdziwe intencje.


„Odkąd lewicowi politycy próbują wprowadzić do szkół ideologię gender, rodzice i organizacje prorodzinne występują przeciwko tym atakom na dzieci, rodzinę i wartości chrześcijańskie” – pisze na swoim blogu niemiecki, katolicki publicysta i działacz, Mathias von Gersdorff.

 

„Jednym z dowodów na to, że te protesty są skuteczne, jest fakt, że lewicowe ideologiczne zamysły [politycy] opisują innymi słowami. Gender kojarzy się zbyt wielu z indoktrynacją, absurdem i lewicowo-zieloną ideologią. Wyrażenie ‘gender’ jest więc unikane, przede wszystkim przez polityków odpowiedzialnych za szkolnictwo. Magiczne słowo brzmi teraz różnorodność seksualna” – wyjaśnia.

 

Zdaniem publicysty termin „seksualna różnorodność” ma tę zaletę, że brzmi bardzo mętnie i stąd lepiej nadaje się do rozmaitych tekstów politycznych. Nikt przecież nie przeczy, że istnieje „seksualna różnorodność” – także chrześcijanie wiedzą, że to fakt, bo są przecież mężczyźni i kobiety.

 

„Nie można jednak dać się ogłupić: Kto mówi ‘seksualna różnorodność’, ten ma na myśli ‘gender’” – ostrzega Gersdorff.


Jak tłumaczy, pojęcie to ma w zamyśle jego zwolenników sugerować, że istnieją nie tylko mężczyźni i kobiety, ale że liczba tożsamości płciowych i orientacji seksualnych jest bliżej nieokreślona. „Biologię można tu spokojnie odłożyć na bok, bo istotne jest to, jak człowiek ocenia sam siebie: Jestem tym, za co się uważam. Inni muszą to akceptować, w razie potrzeby dzięki ustawom” – pisze autor, dodając, że to samo jest przecież założeniem ideologii gender.

 

„Zwolennicy gender w szkołach […] uważają, że rodzice będą zmuszać swoje dzieci do przyjmowania określonych ról płciowych od maleńkości. Z tego powodu państwo musi [ich zdaniem] stanąć ponad prawem rodziców do wychowania i indoktrynować dzieci ideologią gender. Państwo musi, by tak rzec, ‘skorygować’ rodzicielskie wychowywanie zgodnie z tą ideologią” – pisze autor.

 

Nie ma żadnej różnicy, czy będzie mówić się w tym kontekście wprost o „gender” czy też o „seksualnej różnorodności”; czy będzie się ustawowo wymagać „akceptacji” czy też „tolerancji” takich idei. Rodzice, pisze Gersdorff, mają obowiązek walczyć przeciwko indoktrynacji ich dzieci dopóty, dopóki szkolne plany edukacyjne będą stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla najmłodszych.

 

 

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach



 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.