DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Nowy prokurator generalny USA: legalizacja aborcji była fatalnym błędem

Data publikacji: 2017-01-18 07:00
Data aktualizacji: 2017-01-18 07:34:00
Nowy prokurator generalny USA: legalizacja aborcji była fatalnym błędem
By Office of the President-elect [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.en)], via Wikimedia Commons

Jeff Sessions, nominowany przez Donalda Trumpa na stanowisko prokuratora generalnego, ostro krytykuje prawo dopuszczające zabijanie dzieci nienarodzonych na życzenie kobiety. Deklaruje jednak, że skoro obowiązuje, będzie dbał o możliwość jego egzekwowania.


Podczas przesłuchanie w amerykańskim Senacie Sessions podtrzymał swoje stanowisko prezentowane już w przeszłości w sprawie aborcji oraz homoseksualizmu.

 

Demokratyczna senator Dianne Feinstein pytała Sessionsa o jego ocenę decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego z 1973 roku legalizującej aborcję na życzenie (tak zwana sprawa Roe przeciw Wade). - Odnosząc się do sprawy Roe p. Wade, nazwał ją pan, cytuję, ‘jedną z najgorszych, kolosalnie błędnych decyzji Sądu Najwyższego w całej jego historii’. Czy podtrzymuje pan ten pogląd? – pytała Feinstein. - Tak jest – odparł Sessions. - Uważam, że jest to pogwałcenie konstytucji i w istocie próba uprawiania polityki, a nie przestrzegania prawa – wyjaśnił przyszły prokurator generalny. Stwierdził jednak, że „jest to prawo krajowe” i jako takie „zasługuje na poszanowanie”. W dalszej części przesłuchania Sessions odmówił odpowiedzi na pytanie, czy zwróciłby się do sądu z opinią prawną „za” lub „przeciw” Roe p. Wade, gdyby sprawa ta była jeszcze raz rozpatrywana przed sądem.

 

Jak podaje portal „Life Site News”, Jeff Sesssions jeszcze jako zwykły senator podpisał list otwarty do prokurator generalnej Loretty Lynch, prosząc ją o śledztwo w sprawie organizacji Planned Parenthood handlującej ciałami zabitych dzieci nienarodzonych.

 

Na przesłuchaniu w senacie Sessions był też pytany o ocenę zachowań grup pro-life, mających rzekomo niekiedy uniemożliwiać lekarzom przeprowadzanie aborcji lub nawoływać do przemocy względem takich lekarzy. Sessions odparł, że odrzuca takie działania i stwierdził, że skoro prawo pozwala na przeprowadzenie aborcji, to lekarzowi nie można utrudniać tej praktyki. Zapewnił zarazem, że nie podoba mu się zabijanie dzieci nienarodzonych, ale skoro prawo jest właśnie takie, jako prokurator generalny będzie stał na jego straży. 

 

Sessions był też pytany o kwestie homoseksualne. Deklarował, że zamierza zapewnić przestrzeganie praw osób LGBT, dbając także o ich bezpieczeństwo.


Jeszcze jako senator Sessions współfinansował organizację Federal Marriange Amendment, dążącą do zapisania w amerykańskiej konstytucji definicji małżeństwa jako związku między mężczyzną a kobietą. Wyrok sądowy legalizując „małżeństwa” homoseksualne Sessions określał wówczas jako rzecz „wykraczającą poza to, co uważa za świat rzeczywisty”. Senator sprzeciwiał się też uznawaniu krytyki homoseksualizmu za mowę nienawiści, odmawiając też poparcia dla działań organizacji subkultury LGTB na rzecz indoktrynowania dzieci w szkołach w sprawach „bezpiecznego seksu”.

 

 

 

Źródła: katholisches.info, lifesitenews.com

Pach
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
agricola
Jeżeli była błędem, to napraw ten błąd.
Stormer
To niech teraz spróbuje zdelegalizować. :-)
ma
"Jestem za a nawet przeciw".
Misza
Panowie rezydenci państwa położonego w palestynie,z ekipy D.Trumpa zrobią więcej szkody niż 10 Husseinów Obama.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.