DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Nowy numer magazynu „Polonia Christiana” już w kioskach!

Nowy numer magazynu „Polonia Christiana” już w kioskach!

Teologia wyzwolenia na naszych oczach znów usiłuje przeniknąć do Magisterium. Sprawa wydaje się bardzo poważna, ważne osobistości zaliczają ją bowiem do „najważniejszych prądów dwudziestowiecznej teologii”. W najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana” przypominamy, czym w rzeczywistości jest ta niebezpieczna aberracja teologii prowadząca do uznania Jezusa Chrystusa za rewolucjonistę z karabinem na ramieniu.


Teologia wyzwolenia największe sukcesy odniosła wśród części kleru i wiernych Ameryki Łacińskiej. Czytelnikowi „Polonii Christiana” historię tego inspirowanego marksizmem nurtu teologii przedstawiają m.in. pochodzący z tego rejonu świata Luiz Sérgio Solimeo, Julio Loredo i Jose Antonio Ureta.

 

O niebezpieczeństwach związanych z nurtem teologii inspirowanym marksizmem, mówi w magazynie „Polonia Christiana” również ks. prof. Tadeusz Guz. - Jednym ze skutków jej rozprzestrzeniania się jest bez wątpienia olbrzymia ekspansja rozlicznych sekt i zniewalanie człowieka przez fałszywe religie. Kryzys religijny, jaki obserwujemy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w Ameryce Łacińskiej, to między innymi owoc działalności piewców teologii wyzwolenia – powiedział duchowny w rozmowie z Romanem Motołą. W najnowszym numerze dwumiesięcznika przypomniano również zdecydowane potępienie teologii wyzwolenia przez bł. Jana Pawła II i kard. Josepha Ratzingera.

 

Gorąco zachęcamy do lektury tekstów Jacka Kowalskiego o katedrach mogących uchodzić za chrześcijańskie encyklopedie, Grzegorza Kucharczyka przybliżającego postać C. S. Lewisa, oraz Kazimierza Brauna wspominającego życie i twórczość Józefa Mehoffera.

 

35. numer magazynu „Polonia Christiana” to także teksty ks. Sławomira Kostrzewy o nowej, przerażającej modzie dla dzieci, eksponującej trupie czaszki nawet na niemowlęcych ubrankach, artykuł Moniki Gabrieli Bartoszewicz o rozpleniającym się na katolickich uczelniach islamie oraz Marcina Jendrzejczaka o nadciągającej do Polski katastrofie demograficznej.

 

Ponadto w numerze tekst Grzegorza Brauna o Bronisławie Geremku. Reżyser zwraca uwagę, że zmarły przed kilku laty dyplomata pozostaje jednym z wielu „ludzi bez biografii”. Przypomina, że za ujawnienie faktów z jego przeszłości przed sądem stanął m.in. Jan Pospieszalski.

 

Redaktor naczelny dwumiesięcznika „Polonia Christiana” Sławomir Skiba, w wyjątkowo mocnym tekście zauważa, że w przeciągu ostatniego pół roku najbardziej dotychczas zajadli wrogowie papiestwa zostali zagorzałymi papistami. Jakie są tego przyczyny? Dowiedz się kupując 35. numer magazynu „Polonia Christiana”. Od środy w kioskach!

 


DATA: 2013-11-12 09:57
 
Powyższy artykuł w całości został opublikowany w dwumiesięczniku "Polonia Christiana". Magazyn jest dostępny w kioskach, dobrych salonach prasowych oraz na stronie ksiegarnia.piotrskarga.pl.
Tekst można również przeczytać w e-wydaniu na stronie epch.poloniachristiana.pl.
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

więcej brauna! gorszy papier więcej stron! miękka okładka - więcej stron!
ponad 4 lata temu / więcej brauna!
 
Coś takiego, nurt teologii inspirowanej marksizmem. Ręce opadają.
ponad 4 lata temu / ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.