DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Norwegia: kobiety po zabiegu in vitro wnioskują o aborcję „nadwyżkowych” dzieci

Norwegia: kobiety po zabiegu in vitro wnioskują o aborcję „nadwyżkowych” dzieci

Europejki najpierw poddają się zabiegom in vitro, a potem chcą w Norwegii  dokonać aborcji „nadwyżkowych” dzieci z ciąży mnogich.  Norwegia zezwala na procedurę „selektywnej redukcji,” czyli na uśmiercenie jednego lub więcej zdrowych dzieci z ciąży mnogiej.


Poddanie się zabiegom sztucznego zapłodnienia (procedurze in vitro) często wiąże się z pojawieniem ciąży mnogiej.  Wynika to z faktu umieszczenia w organizmie kobiety co najmniej kilku zapłodnionych komórek, by zwiększyć szanse na rozwinięcie się ciąży. W Danii na przykład kobiety, które poddają się procedurze in vitro, często zachodzą w ciążę z bliźniakami.


Niektóre pary nie chcąc mieć dwójki dzieci, domagają się uśmiercenia jednego z płodów w Norwegii, która pozwala na taką procedurę. Z wnioskami o tzw. aborcję selektywną zwracają się do norweskich szpitali oprócz Dunek, także Irlandki, Szwedki, Włoszki i Niemki.


- Do tej pory otrzymaliśmy osiem wniosków z prośbą o dokonanie aborcji selektywnej od kobiet spoza Norwegii. Wszystkie jednak zostały odrzucone  – twierdzi Torbjørn Eggebø, główny ginekolog ze szpitala św. Olafa w Trondheim.  Kobiety nie były w stanie dowieść, że mieszkają w Norwegii.


Norweskie władze jednak zezwoliły na dokonywanie aborcji selektywnej zdrowego dziecka z ciąży mnogiej w ich kraju przez kobiety pochodzące z innych państw. Spodziewano się, że decyzja ministerstwa zdrowia otworzy drogę dla kobiet z sąsiedniej Szwecji i Danii, gdzie procedura "selektywnej redukcji" jest niedozwolona. - Wszystkie kobiety, niezależnie od tego, czy są Norweżkami czy też nie mieszkają w Norwegii, mają takie samo prawo do aborcji i redukcji płodu – przekonuje Torunn Janbu z ministerstwa zdrowia.


Norweskie media zaatakowały szpital św. Olafa za to, że odmówił aborcji kobietom nie mogącym udowodnić, iż mieszkają w Norwegii. Szpitale – zgodnie z zaleceniami ministerstwa - nie muszą domagać się stałego adresu zamieszkania od kobiety, chcącej uśmiercić swoje dziecko. Przedstawiciele placówki tłumaczą, że wskutek braku odmowy, Norwegia będzie miała do czynienia z nową formę turystyki aborcyjnej.


Nie martwią się tym jednak władze. Departament prawny ministerstwa sprawiedliwości przekonuje, że chociaż ustawa, dopuszczająca aborcję selektywną nie wspomina o „redukcji konkretnego płodu”, nie ma przeszkód prawnych, by umożliwić kobietom z innych państw uśmiercenie jednego z bliźniąt lub kilku dzieci z ciąży mnogiej, nawet jeśli poczęte dzieci są zdrowe.

 


Źródło: thelocal.no., AS.
DATA: 2017-01-11 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Patologia.
ponad 1 rok temu / h.n.
 
I gdzie tu sens? Najpierw tzw. "rodzice" zapewniają że chcą mieć dziecko z in vitro bo kochają dzieci, a następnie wnioskują o zabicie swojego dziecka bo... nie kochają dzieci. Czy tacy ludzie nie powinni być leczeni psychiatrycznie? Co będzie gdy po urodzeniu tego jednego dziecka nagle okaże się że już go nie kochają? Też je zabiją?
ponad 1 rok temu / r
 
masakra !
ponad 1 rok temu / ed
 
Demokracja w natarciu.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Do ogromnej listy zbrodni europejczyków dochodzi jeszcze i ta sodoma. Kara idzie.
ponad 1 rok temu / nick nack
 
Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości ws in vitro? W tym temacie znamienny czołowy artykuł PCH24 nt samowoli moralnej samorządów. Będą finansować lokalnie. Trzeba zatem wprowadzić stosowne zapisy do Konstytucji RP, żeby wartość życia ludzkiego w Polsce była chroniona bez wątpliwości i niezależnie od opcji politycznej i mody na świecie. To jedyna droga. Módlmy się o odwagę w decyzjach dla tego rządu.
ponad 1 rok temu / maria m.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.