DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Nieoczekiwana reakcja posła Liroya. Staje w obronie życia i powołuje się na Instytut Ordo Iuris

Data publikacji: 2016-03-14 06:00
Data aktualizacji: 2016-03-15 09:23:00
Nieoczekiwana reakcja posła Liroya. Staje w obronie życia i powołuje się na Instytut Ordo Iuris
fot.Adam Chelstowski/FORUM

Piotr Liroy-Marzec z klubu Kukiz’15 kojarzony jest z poglądami lewicowymi. Gdy został parlamentarzystą dużo mówiło się o kontrowersyjnych stronach jego twórczości, w tym o teledyskach uznawanych przez wielu za pornograficzne. Okazuje się jednak, że porażające zdarzenie do którego doszło w warszawskim Szpitalu Świętej Rodziny wpłynęło na niego. W związku z doniesieniami o nieudzieleniu pomocy umierającemu dziecku, poseł Kukiz’15 złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Powołał się przy tym na opinię Instytutu Ordo Iuris.

 

Pismo, jakie Piotr Liroy-Marzec złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, opublikował na Facebooku inny parlamentarzysta klubu Kukiz’15 - Robert Winnicki. Jak stwierdził, miał duże opory wobec startowania do Sejmu RP z tych samych list co kontrowersyjny raper.

 

„Czy jestem zadowolony z faktu, że mówiłem wtedy: dajmy każdemu szansę na nawrócenie, choćby polityczne? Tak, jestem zadowolony” - dodał lider Ruchu Narodowego publikując zawiadomienie, jakie złożył Liroy.

 

W piśmie polityk i raper opisał zatrważające zdarzenie, do jakiego doszło w Szpitalu Świętej Rodziny. Współpracownicy Liroya na własną rękę zweryfikowali medialne doniesienia u rzecznika szpitala, ten zaś potwierdził, że nie udzielono pomocy dziecku, które mimo próby zabicia go urodziło się żywe.

 

Co ciekawe, uważany za lewicowca i postępowca Piotr Liroy-Marzec powołał się w swoim zawiadomieniu na stanowisko Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który zawsze staje w obronie życia.

 

Co dokładnie stało się w Szpitalu Świętej Rodziny? Zobacz TUTAJ.

 

Sprawę skomentował także Wojciech Cejrowski (zobacz więcej).

 

Poniżej publikujemy zawiadomienie, jakie do prokuratury złożył raper. Zostało ono opublikowane na Facebooku jego klubowego kolegi, Roberta Winnickiego. W innym piśmie skierowanym do prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, Liroy wezwał do natychmiastowego przeprowadzenia kontroli w Szpitalu Świętej Rodziny i wyciągnięcia konsekwencji służbowych oraz karnych.

 
MWł 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Jestem przeciwko zamysłowi posła Piotra Liroy,podając szpital do sądu, przede wszystkim sąd będzie debatował nad ciałem? Czy nad duszą? Która miała się narodzić, bo to dwie odrębne sprawy. Czy Liroy chciał by takie dziecko wziąć na wychowanie, niech szczerze odpowie i niech nie decyduje za kogoś. To że ludzie myślą kategorią dogmatu to niech nie zaszczepiają innym logicznie myslącym.
Uważam że poseł Piotr Liroy niema zielonego opięcia o duszy będącej w człowieku a co mówić o Bogu, w Biblii wyraźnie pisze o reinkarnacji, lecz kler nie chce tego uznać i dziwię się,chcą ludzi utrzymać w niewiedzy bo kto będzie przynosił pieniądze. O co tu walka w sądzie, czy o ciało niesprawne fizycznie,czy o duszę, która będzie zablokowana w tym ułomnym ciele. Uważam że szpital prawidłowo doiął decyzję, ponieważ ta dusza znajdzie sprawne ciało i będzie się prawidłowo rozwijać duchowo
SEMPER FI
DZIEKI PANIE POSLE W IMIENIU WSZYSTKICH ZAMORDOWANYCH DZIECI NA CALYM SWIECIE.... OBY ZLO ZOSTALO OPANOWANE I WYELIMINOWANE Z TEGO SWIATA,POTRZEBA WIECEJ TAKICH LUDZI JAK PAN!!!
whrona
Ciekawe czy pasowałby tu zarzut poszerzony o szczególne okrucieństwo? Jakby nie było cały zespół patrzył na powolną agonię tego dziecka i napawał się jego dramatem. Jego śmiercią. Jeżeli nikt z tego zespołu nie ruszył palcem to oznacza że albo czerpią satysfakcję albo są obojętni co nie tylko podważa prawo do wykonywania zawodu i przysięgę hipokratesa ale wskazuje na poważne zakłócenie psychiczne wymagające izolacji od społeczeństwa.
wmo
wszystkich ich, po owocach poznacie...
wmo
Liroy przerósł wielu innych tzw. posłów nie tylko intelektualnie, ale przede wszystkim moralnie! Albo jesteś przeciw, albo za zabijaniem. Trzeciego wyjścia nie ma. Wszyscy staniemy na Sądzie Ostatecznym i odpowiemy za to...
espero
Szacunek Panie Piotrze
kazak
takie to trochę brzydkie kaczątko ten pan Liroy. Miał być poseł z którego będzie się drwiło, tymczasem udzielane przez niego wywiady nie pozostawiają złudzeń.... przerasta większość posłów intelektualnie, do tego pomimo wątpliwych treści jego piosenek z przed lat, dzisiaj mamy do czynienia z człowiekiem posiadającym kręgosłup moralny....
Ep
Szacun.
Luba
Dziękujemy Panie Pośle
Minarchista
Przecież Piotr Marzec nie stanął w obronie życia poczętego, a jedynie w obronie życia już narodzonego, także jeśli taka postawa jest znamienna już tylko dla Prawicy, to jakim w ogóle prawem Lewica jest przeciwna karze śmierci, skoro takową właśnie tutaj na tym urodzonym niemowlaku bezprawnie dokonano?! Jest to przecież szczyt HIPOKRYZJI ze strony tego całego Eugenicznego Lewactwa, które wzorem Hitlera i Stalina dokonuje tym samym selektywnego ludobójstwa (mordując niewinne dzieci także już poza łonem ich matek, jednocześnie chroniąc seryjnych morderców od wymierzenia im takiej samej kary, jaką Ci wymierzają swoim ofiarom).
Iwona Możejko
WIELKI SZACUN DLA PANA POSŁA PIOTRA LIROY-MARZEC.
eMeS
Zycia dziecku nic nie wroci...gdyby HGW nie usunela Prof. Chazana te dziecko by zylo.
exdog
Witam. Generalnie to cie nie trawie, ale w tym przypadku trzeba dociec prawdy i za to pelny szacunek Posle. Pozdrawiam i pilotuj sprawe bo lekarze jak znam zycie, to beda chcieli leb ukrecic tematowi...
m.
"Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami" - QWA gdzie ja żyję?! Boże gdzie jesteś?! Ludzie, czy używacie mózgu i serca?!
Krys
Brawo dla posła Marca
Jea
Co za roznica czy lewica czy prawica, prawda jest tylko jedna, a te podziały lewica, prawica sa zeby przypinac łatki bez zrozumienia danego czlowieka
elektoratkukiza
Szacun dla Liroya i całego klubu Kukiza :)
Smentek
Brawo Panie pośle Marzec. Trzeba miec odwagę i reagować na czyny podłe, niegodne , bezprawne i zbrodnicze. Poieram Pana. Życzę sukcesów Parlamencie.
razemzkukizem
bo ludzie Kukiz 15 są w porządku. Mogą mieć różne poglądy, ale łączy ich etyka i zasady.
Nadzieja
Człowieczeństwo, wielu już nie wie,co to jest? Pogubiliśmy się, to normalna postawa ludzka Pana Piotra. On, Kukiz i reszta z ich klubu to Prawdziwki w lesie szatanów.
Euzebi
Brawo Panie Pośle Liroy. Niech Jezus Panu błogosławi i prowadzi Pana i Pańską rodzinę.
kov
trzymam kciuki za Liroya! jesteśmy z niego dumni. Dzięki Piotruś. Jedziemy dalej...
Pb
Godna pochwały postawa. Brawo Panie PIOTRZE
Jasko
Bo jak widać można być myślącym i pracowitym człowiekiem niezależnie od przypiętej przez media łatki. Ludzie od Kukiza to jest reprezentacja wszystkich Polaków i cieszę aię, że na nich głosowałem :)
JARO
jeżeli człowiek zachował choć trochę człowieczeństwa, to nie można nad tym, co się wydarzyło w tym "szpitalu" (lepiej brzmiałoby mordowni), przejść obojętnie; dlatego widać, że poseł Liroy-Marzec zachował człowieczeństwo i cześć mu za to; musi jak najszybciej być wprowadzona kara śmierci (dla ogólnego dobra Polski i Polaków) za morderstwo (na każdym etapie życia - od poczęcia do naturalnej śmierci), zdradę stanu i dezercję w czasie wojny; kara ta ma obejmować bezpośrednich sprawców i osoby doprowadzające do tego (np. szantażem, groźbą śmierci, torturami itp.);
MagdalenaS
Populizm? Naiwnością byłoby mniemać, że wrażliwość polityków jest autentyczna i szczera.
abc
Porządny gość. Zdumiewa natomiast niezdolność do jakiegokolwiek zadziałania posłów PiSu - czy cała partia jest kompletnie sparaliżowana?
kvt
proponuję posłuchać kawałka Liroya pt. "I co dalej". To w kwestii jego rzekomego lewactwa światopoglądowego.
bjs
@Soplica zapewne jest święty, skoro Liroj ma tylko pierwiastek dobra. Ale nic to, mnie to np. bardzo wzruszyło, to jest człowiek czynu, takich ludzi potrzebujemy. W ogóle byłem przekonany, że partia Kukiza to będzie wielka wtopa i zmarnowane głosy, a sami posłowie będą zasilać inne partie. A tu jednak tak nie jest, jak się słucha obrad sejmu, to wydaje mi się, że jako jedyna partia mówi ludzkim głosem ...
hcot
Szok. Myślałem,że był naćpany,albo pijany. Ale na szczęście się pomyliłem co do gościa. Brawo Leroy.????
teodor
Szacunek dla Pana posła."Po owocach ich poznacie" jak mówi Pismo Święte, nie po czczym gadaniu... A ilu posłów PIS-u złożyło w rej sprawie zawiadomienie do prokuratury?
dziękuję
"Lewicowiec/postępowiec". Zamiast etykietkować za poglądy poznawajmy ich po czynach. A złożenie zawiadomienia to był czyn słuszny. Liroy, jak i większość osób w klubie Kukiza pomimo różnic światopoglądowych i systemowych łączy jedno - są oni faktycznie patriotami. Chwała im za to. Pozdrawiam Pana posła.
:)
jestem dumna z tego co zrobił , może dzieki temu lekaże 10 razu sie zastanowią zanim kolejny raz zrobią coś takiego
Soplica
W każdym jest pierwiastek dobra :)
lupi_z_Gdańska
Nic tak nie budzi mojego szacunku jak honor i odwaga. Szacunek Panie Pośle.
Leaf427
"celnicy i nierządnice uprzedzą was w drodze do królestwa niebieskiego." Kto by pomyślał Liroy robi więcej dla sprawy niż nasi hierarchowie, którzy nawet ekskomuniki nie chcą rzucić na morderców z ław poselskich.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.