DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Niemiecki kardynał: Jan Paweł II chciał poświęcić Rosję Matce Bożej, ale odradzili mu to doradcy

Data publikacji: 2017-05-17 12:00
Data aktualizacji: 2017-05-17 12:28:00
Niemiecki kardynał: Jan Paweł II chciał poświęcić Rosję Matce Bożej, ale odradzili mu to  doradcy
Fot. Watykan

Jeden z niemieckich duchownych potwierdził słowa słynnego egzorcysty, o. Gabriela Amortha, według których Jan Paweł II zamierzał poświęcić Rosję Matce Bożej, ale uległ naciskom swych watykańskich doradców obawiających się tego aktu. Według kardynała Paula Josefa Cordesa otoczenie papieża nalegało na niego bardzo zdecydowanie.


Matka Boża prosiła w Fatimie o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu przez papieża i biskupów z całego świata. Mimo tego poszczególni papieże nie dokonali tego aktu. Kardynał Cordes, który sakrę biskupią przyjął jeszcze za pontyfikatu Pawła VI, został przez Jana Pawła II mianowany przewodniczącym Papieskiej Rady „Cor Unum”. W setną rocznicę objawień w Fatimie kardynał gościł w Kazachstanie na Kongresie Maryjnym. Powiedział tam, że rozmawiał z papieżem Polakiem po tym, jak Ojciec Święty poświęcił Sercu Matki Bożej cały świat. Stało się to 25 marca 1984 roku.


Kardynał Cordes potwierdził, że Jan Paweł II zamierzał spełnić prośbę Matki Bożej w taki sposób, w jaki prosiła – a więc poświęcić Jej Niepokalanemu Sercu Rosję. Według niemieckiego kardynała papież uległ jednak watykańskim dyplomatom, którzy przekonali go – poprzez „silne naleganie” – by tego nie czynił, gdyż miało to wywołać ostre reperkusje polityczne. Według niemieckiego kardynała Jan Paweł II w czasie obiadu, który odbył się po uroczystości poświęcenia świata Matce Bożej, mówił jednak z radością, że niektórzy biskupi prawosławni zrobili krok naprzód i sami poświęcili w tych dniach Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi.


Słowa kardynała Cordesa zgadzają się z relacją ojca Gabriela Amortha, znanego egzorcysty, który zmarł we wrześniu ubiegłego roku. Kilka miesięcy przed śmiercią duchowny ten powiedział w rozmowie z dziennikarzem portalu „Life Site News”: „Jan Paweł II chciał poświęcić Rosję Niepokalanemu Sercu, ale jego otoczenie było temu bardzo przeciwne. Otoczenie papieża obawiało się reakcji Cerkwi Prawosławnej i w ten sposób udaremniono plany papieża”.


Według ojca Amortha poświęcenie Rosji, którego domagała się Matka Boża w Fatimie, nie zostało więc jeszcze dokonane, choć Jan Paweł II poświęcił Rosję „pośrednio”.  Ojciec Święty klęcząc przed figurą Matki Bożej dodał od siebie zdanie niezawarte w oficjalnej wersji tekstu zawierzenia, wspominając o „zwłaszcza o tych narodach, o których poświęcenie sama prosiłaś”.

 


 

Źródło: Life Site News

kra 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
John Galt
Smutne i przerażające, ile zła wyrządza brak wiary i odwagi, że Jezus Chrystus jest Panem Świata!
Leo
Totus tuus ale po mojemu? "Złożyć przyszłość u stóp Niepokalanej" to podtytuł umieszczony pod definicją dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. Jakby czytali tak by dokonali. A tymczasem zdradzeni Christeros domagają się re-definicji historii Kościoła.
Soplica
No niestety to pokazuje "inne" oblicze Jana Pawła II.
do Johanka
Jak można wypełnić słowa Matki Bożej "ze wszystkimi biskupami", skoro część biskupów-doradców nie chce wypełnić tych słów?
Johanka
A myślałam, że słowa Matko Bożej są ważniejsze od słów doradców...
razar
Według Matki Bożej z Fatimy poświęcenie ma być dokonane przez papieża wraz z biskupami. Jeśli przyjąć, że słowa wypowiedziane przez JP2 są poświęceniem Rosji to brakuje jeszcze do kompletu biskupów świata.
Katon
Jeszcze zyja swiadkowie, ze w 1984 Roku Sw. Jan Pawel II poswiecil Rosje, ale wylaczono Mu mikrofony gdy to czynil!!
ma
Tam jest warunek, że ma to zrobić ze wszystkimi biskupami. He, he, he... Jak miał to zrobić jak obecnie ci sami biskupi popierają swojego papieża, który twierdzi, że najwyższym stadium chrześcijaństwa jest komunizm?
Teresa
W książce Antonio Borelliego: Fatima - orędzie tragedii, czy nadziei? - przeczytałam takie zdanie: "Jan Paweł II dokonał aktu poświęcenia w niedzielę 25 marca przed figurą Matki Bożej Fatimskiej z kaplicy objawień, przewiezionej w tym celu do Rzymu. Do oficjalnie wydrukowanego tekstu dodał spontanicznie zdanie: ***Oświeć w szczególny sposób, narody, wobec których oczekujesz, aby Tobie były poświęcone.***"
Teresa
Jan Paweł II mówił, że zjawiska komunizmu nie można redukować jedynie do ?błędów Rosji?. Komunizm zrodził się bowiem w łonie cywilizacji europejskiej, która nadal jest zdolna wytwarzać fałszywe ideologie. Zdaniem papieża, marksizm był tylko gorszym wydaniem programu, który stawia sobie za cel eliminację Boga i religii z życia publicznego. Ten program jest nadal wcielany w życie. Widzimy to przecież niemal na każdym kroku w Unii Europejskiej.
szczytny cel ze Szczytna
Obawiali się reakcji cerkwi, a nie obawiali się sprzeciwić woli Maryi?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.