DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Niemieccy preppersi do odstrzału? Służby twierdzą, że zagrażają bezpieczeństwu państwa

Niemieccy preppersi do odstrzału? Służby twierdzą, że zagrażają bezpieczeństwu państwa
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Kilka dni temu niemieckie służby wraz z szefami landowych resortów spraw wewnętrznych podjęły decyzję o ścisłym nadzorowaniu środowiska preppersów, czyli ludzi przygotowujących się na czas kataklizmów, przewrotów społecznych itp. Funkcjonariusze policji i agenci służb specjalnych mają sprawdzić ich sympatie polityczne, zapasy broni oraz ewentualne powiązania z ruchami radykalnymi.

 

Pretekstem do oficjalnego ogłoszenia nadzoru miała być sprawa adwokata oraz byłego oficera policji aresztowanych latem tego roku. Pod koniec sierpnia w Rostoku antyterroryści weszli do mieszkania i biura adwokata oraz polityka Hendrika H. Rewizję przeprowadzono także w domu Haika J., nadkomisarza policji w Grabow oraz kilku innych surwiwalowców z organizacji Nordkreuz.

 

Preppersi, którzy wolą się przygotowywać niż czekać z założonymi rękami na nadejście nie tylko kataklizmów, ale także wszelkich wstrząsów politycznych, ekonomicznych i społecznych, gromadzą zapasy, uczą się sztuki przetrwania, samoobrony, udzielania pierwszej pomocy, budowania schronów, czy obchodzenia się z bronią. Są w stanie w każdej chwili przestawić się z normalnego życia na „tryb awaryjny”. W Europie działa setki stowarzyszeń preppersów.

 

O decyzji, która zapadła na konferencji ministrów w Lipsku, poinformowała RND. Poparli ją liderzy zarówno CDU, jaki i SPD.

 

„Die Welt” podaje, że „Scena preppersów w Niemczech dotyczy luźnej sieci osób zbierających broń palną i inne zapasy w ramach przygotowań do upadku władzy państwowej” i że w Niemczech jest ponad 100 tys. surwiwalowców.  Medium dodaje, że „istnieją podejrzenia, że niektórzy członkowie mają powiązania ze skrajną prawicą”.

 

Policyjni antyterroryści przeszukali mieszkania i biura Hendrika H. oraz Haika J. po tym, jak rzekomo natknęli się – w pamięci komórki porucznika Bundeswehry Franco A., aresztowanego wiosną tego roku za „terroryzm” – na ponad 5 tys. numerów preppersów, polityków itp.

 

Porucznik, podając się za uciekiniera z Syrii, zarejestrował się w urzędzie ds. imigrantów w Giessen w Hesji i złożył podanie o azyl. Przydzielono mu miejsce w schronisku oraz zasiłek. Według śledczych, „Franco A. zamierzał wykorzystać swoje syryjskie papiery, by przygotować i przeprowadzić zamachy terrorystyczne, obciążając za nie prawdziwych uchodźców”. Miał też rzekomo planować zabójstwa lewicowych polityków. Do tej pory jednak oskarżyciele nie są w stanie udowodnić mu winy. Porucznik odpowiada w sądzie z wolnej stopy.

 

Jesienią śledczy wzięli się za ostre inwigilowanie środowiska preppersów z Nordkreuz, a dwóm nawet postawiono zarzuty o rzekome przygotowywanie „ciężkich przestępstw przeciwko państwu”.

 

Gazeta „Taz” doniosła, że ​​pięciu z sześciu inwigilowanych mężczyzn było członkami niemieckiej organizacji skupiającej rezerwistów. Mężczyźni byli podejrzewani przez władze, dlatego, że jako rezerwiści mieli regularny dostęp do broni palnej i krytykowali za pośrednictwem szyfrowanego komunikatora Telegram, stan Bundeswehry – jej braki, w tym niedobór szczepionek.

 

Niemiecka społeczność preppersów PGD wydała oświadczenie w odpowiedzi na decyzję ministrów spraw wewnętrznych, odcinając się od wszelkich związków z ekstremizmem. Obwiniła one też innych preppersów za prowokowanie władzy wskutek snucia „nierealistycznych scenariuszy i teorii spiskowych”.

 

Założyciel PGD Bastian Blum powiedział, że to, co trzeba zmienić, to mentalność „samotnego surwiwalowca”. „Niemal niezliczone katastrofy w USA pokazują – tłumaczył – jedną rzecz, a mianowicie, że możemy przetrwać kryzys będąc razem”.

 

PGD, która nawiązuje do XIX wiecznego ruchu amerykańskich farmerów, uczy osoby zainteresowane sztuki przetrwania wszelkich kataklizmów, kryzysu ekonomicznego i wojny, a także chaosu w najbliższym otoczeniu. Umiejętności wymienione na stronie PGD obejmują poszukiwanie żywności, wody, techniki polowania, samoobrony, pierwszej pomocy, a także budowy schronów i bunkrów.

 

Podaje także czym różni się od amerykańskiego ruchu preppersów, a mianowicie podejściem do broni. Amerykańscy preppersi – zdaniem PGD – zaczynają się obawiać, że inni surwiwalowcy staną się bardziej uzbrojeni i przez to mogą być w stanie pokonać ich w sytuacji kryzysowej, co spowoduje „spiralę zbrojenia”. W przeciwieństwie do Europy, w USA działa cały biznes surwiwalowy. To obecnie ważny sektor gospodarki Stanów  Zjednoczonych. Firmy regularnie sprzedają sprzęt ratunkowy i oferują kursy przygotowujące do sytuacji kryzysowych. Wielu preppersów można spotkać wśród mormonów, którzy uczą swoich wyznawców, aby gromadzili żywność i mieli pieniądze w rezerwie.

 

PGD wskazuje, że sam rząd niemiecki ma agencję poświęconą „ochronie ludności i pomocy w przypadku klęsk żywiołowych” – BBK, która publikuje broszury na temat przygotowania na wypadek katastrof, a preppersi są „doświadczonymi partnerami” dla rządu.

 

BBK radzi obywatelom, aby przygotowali „awaryjny plecak” na wypadek ewakuacji, zawierający zestaw do udzielenia pierwszej pomocy, radio z bateriami, kamerę i zapasy żywności oraz wody.

 

 

Źródło: euuractiv.pl / dw.com

AS

 

 


DATA: 2017-12-15 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W przypadku kataklizmu, blackoutu czy innego tego rodzaju zdarzenia pieniędzmi mogą być inne rzeczy, np. baterie, naboje, puszki z jedzeniem itp. To w takie rzeczy warto być zaopatrzonym na czas kryzysu.
4 miesiące temu / mar
 
Niezależny obywatel to największy wróg systemu.
4 miesiące temu / Dede
 
Co do przebiegunowania Ziemi- coś takiego nie następuje w jeden dzień...A na wszystkie możliwe kataklizmy (np zderzenie Ziemi z kometą) nikt nie da rady się skutecznie przygotować.Najlepiej przygotowany peppers i tak kiedyś umrze. Generalnie należy mieć sprzęty nie zasilane elektrycznie i umieć się nimi posługiwać. Myślę, że nawet tak archaiczna umiejętność jak czytelne pisanie odręczne może się przydać. Wbrew pozorom wiadomość zapisana ołówkiem na kartce jest trwalsza i bezpieczniejsza niż na nośniku elektronicznym. Dziwi mnie tylko informacja o mormonach "mających pieniądze w rezerwie". Oczywiście lepiej mieć niż nie mieć, ale w razie "prawdziwego" kataklizmu, na skalę co najmniej kontynentu, pieniądze i tak gwałtownie stracą na wartości, nawet dolary.
4 miesiące temu / Stasiu
 
Ów kompas na obrazku tytułowym to nie za bardzo się przyda w scenariuszu przebiegunowania Ziemi...
4 miesiące temu / aaa
 
Ot, wolności obywatelskie w niemieckim wydaniu.
4 miesiące temu / Calf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.