DZIŚ JEST:   25   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marka Ewangelisty
Św. Rustyka, biskupa
 
 
 
 

Niemcy: w Sylwestra podpalono kościół. Pożar rozpoczął się od bożonarodzeniowej szopki

Niemcy: w Sylwestra podpalono kościół. Pożar rozpoczął się od bożonarodzeniowej szopki
Zdjęcie ilustracyjne fot. Bryan Tong Minh / commons.wikimedia.org

W ostatni dzień starego roku podpalono w niemieckim Lindenfels szopkę bożonarodzeniową w katolickim kościele. Gdyby nie szybka reakcja strażaków, pożar mógł pochłonąć świątynię.


Późnym popołudnia w sylwestra w kościele katolickim pw. śś. Piotra i Pawła w Lindenfels (diecezja moguncka) wybuchł pożar. Przypadkowi przechodnie zobaczyli przez okna świątyni płonący wewnątrz ogień. Wezwano straż pożarną, której udało się szybko ugasić pożar. Straty są jednak duże.

 

Płomienie, które ogarnęły najpierw szopkę bożonarodzeniową, zdążyły osiągnąć dwa metry wysokości. Kościół został bardzo silnie osmolony. Jak powiedział potem jeden ze strażaków w rozmowie z lokalnymi mediami, gdyby służby przyjechały na miejsce niewiele później, pożar osiągnąłby naprawdę bardzo poważne rozmiary.

 

Początkowo uznano, że pożar wybuchł przypadkowo. Wkrótce jednak badający sprawę funkcjonariusze policji doszli do wniosku, że doszło do celowego podpalenia. Ktoś podłożył ogień pod szopkę, najwyraźniej mając nadzieję na spalenie świątyni. Nie odnaleziono póki co żadnych śladów po sprawcach. Kościół był przez cały dzień otwarty i każdy mógł do niego wejść.

 

Na razie kościół musi pozostać zamknięty i przejść renowację. Jego proboszcz, ks. Peter Johannes Xuan Hai Dang, nie wie jeszcze, czy po remoncie świątynia nadal będzie pozostawać przez całe dnie otwarta.

 

Kościół został poświęcony w 1745 roku. Jest najstarszym zachowanym katolickim kościołem w Lindenfels.

 

 

 


Źródło: kath.net

Pach
DATA: 2017-01-05 13:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na pewno sprawca był psychiczny. Na 120 i więcej %. Inaczej przekształcanie KK w "wieżę babel" by ucierpiało.
ponad 1 rok temu / ma
 
31 grudnia była sobota. Dzień wolny od pracy dla przytłaczającej części społeczeństwa. Dodatkowo, w ostatnim dniu roku myśli katolika powinny mknąć ku Bogu. A jednak najwyraźniej w kościele w Lindenfels nie było nikogo, ani jednej osoby, bo wtedy podpalacz nie mógłby działać. Wystarczyłby dosłownie jeden przechodzień który wszedłby na minutę modlitwy albo moherowa babcia drzemiąca w kącie albo dziecko oglądające szopkę, albo ktokolwiek inny. Jednak żaden z katolików w tym mieście nie miał potrzeby nawiedzenia Najświętszego Sakramentu. I to jest znacznie większa tragedia niż pożar w tym kościele (w tym nikomu niepotrzebnym kościele, dodajmy).
ponad 1 rok temu / derek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.