DZISIAJ JEST
SOBOTA 19 SIERPNIA
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Julian, Juliusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Agnieszka Stelmach

Niebezpieczne związki Watykanu – depopulacja

Data publikacji: 2017-03-03 14:00
Data aktualizacji: 2017-03-08 09:56:00
Niebezpieczne związki Watykanu – depopulacja
Wikimedia Commons

Wskutek kolejnych odsłon kościelnego „otwierania się na świat”, Stolica Apostolska otworzyła się na promotorów antykoncepcji, aborcji i sterylizacji. Do Watykanu zaproszono guru lewicowych aktywistów, nawołującego do pilnego ograniczenia liczby ludzi o, bagatela, 6 miliardów. Jego wykładowi przysłuchiwali się najważniejsi katoliccy hierarchowie.

 

Kilka dni temu katolickie stowarzyszenie Voice of the Family opublikowało analizę dotyczącą „oenzetowskiego” programu zrównoważonego rozwoju – Agenda 2030 – dążącego do znacznego ograniczenia liczby ludności pod pretekstem konieczności ochrony klimatu. Okazją do publikacji raportu była zapowiedź zorganizowania w Watykanie konferencji dotyczącej „zrównoważonego rozwoju”, na którą zaproszono takich specjalistów, jak skrajnie antykatolicki dr Paul Ehrlich, propagator idei radykalnej depopulacji.

 

W dokumencie przygotowanym przez Voice of the Family wskazano na co najmniej 20 wspólnych inicjatyw ONZ i Watykanu popierających Agendę 2030, a nawet przynaglających do jej szybkiego wdrożenia. VoF wydała dramatyczny apel: katolicy muszą powstrzymać sojusz Watykanu z ONZ, który uwiarygodnia pro-aborcyjną globalną agendę kontroli populacji i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rodziny!

 

Zdumiewający sojusz

VoF przypomniała, że ten nowy sojusz był nie do pomyślenia w czasach pontyfikatów Jana Pawła II i Benedykta XVI. Za Franciszka wszystko się zmieniło i obecnie stanowi on poważne zagrożenie dla życia i rodziny. W analizie wskazuje się na szereg wspólnych inicjatyw instytucji „oenzetowskich” promujących zrównoważony rozwój oraz instytucji Watykanu, w tym ostatnią konferencję pt. „Biological extinction” z udziałem jawnie proaborcyjnych naukowców, którzy nawet już nie ukrywali, że celem Agendy 2030 jest depopulacja i zmniejszenie liczby mieszkańców globu zaledwie do miliarda!

 

Agenda 2030 przyjęta na sesji ONZ z udziałem Franciszka we wrześniu roku 2015 zawiera 17 celów i 169 zadań, które będą musiały być realizowane przez najbliższych 15 lat, by wprowadzić świat na tzw. ścieżkę zrównoważonego rozwoju.

 

Czym naprawdę jest Agenda 2030?

Wśród dwóch z siedemnastu głównych celów Agendy 2030 znajduje się chociażby zapewnienie szeroko pojętych „praw reprodukcyjnych i seksualnych” na świecie (co w języku postępowców oznacza aborcję i antykoncepcję), kompleksowej edukacji seksualnej w postępowym wydaniu oraz inkluzyjności społeczeństw pod każdym względem itp.

 

W roku 2015 Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych Sekretariatu ONZ oraz Komisja na rzecz Ludności i Rozwoju wydały raport pt. „Trends in contraceptive use worldwide” (Trendy w stosowaniu antykoncepcji na świecie). Stwierdzono w nim, że środki antykoncepcyjne są stosowane przez większość małżeństw lub kobiet pozostających w nieformalnych relacjach niemal we wszystkich regionach świata. W roku 2015, 64 proc. kobiet na świecie w wieku do 49 lat stosowało jakąś formę antykoncepcji. Mniej antykoncepcji używano w mniej rozwiniętych państwach (40 proc.) i - jak napisano - „szczególnie niski” wskaźnik jej wykorzystania jest w Afryce (33 proc.). W Oceanii wskaźnik ten wynosi 59 proc., zaś w Ameryce Północnej - aż 75 proc!

 

Podkreślono, że przynajmniej jedna dziesiąta kobiet w większości regionów świata „ma niezaspokojone potrzeby dotyczące planowania rodziny” i prognozowano, że docelowo do roku 2030 aż 800 mln kobiet na świecie będzie używało „nowoczesnych metod antykoncepcji”.

 

Jeśli zawarte w raporcie dane są rzetelne, to obraz, jaki się z niego wyłania jest porażający. Wskazuje bowiem, że w roku 2015 najpowszechniejszą „nowoczesną metodą antykoncepcji” była... sterylizacja. Zastosowało ją aż 19 proc. kobiet korzystających z „nowoczesnych metod antykoncepcji” (sic!). Przerażające! 14 proc. kobiet używało wkładek domacicznych, powodujących śmierć dziecka w wyniku poronienia, 9 proc. stosowało pigułki antykoncepcyjne, 8 proc. polegało na prezerwatywach, a 5 proc. stosowało zastrzyki hormonalne (długotrwała antykoncepcja).

 

Raport wprost stwierdza, że „upowszechnienie antykoncepcji pomogło w realizacji podstawowego prawa par i osób indywidualnych do posiadania tylu dzieci ilu chcą” i dzięki temu „ograniczono śmiertelność matek i dzieci” (po prostu rodzi się ich mniej), a także poprawiono sytuację ekonomiczną kobiet i dzieci (walka z ubóstwem to formalnie główny cel Agendy 2030).

 

Agenda 2030 a Kościół

Co zdumiewające, Agenda 2030 została z entuzjazmem przyjęta przez blisko współpracującą z Franciszkiem część watykańskich hierarchów, a także przez samego papieża. Wątpliwe jest, aby współpracownicy Ojca Świętego nie wiedzieli, co się kryje pod Agendą 2030.

 

O stosunku do Agendy 2030 dużo mówi „niefortunna” wypowiedź jednego z najwyższych dostojników Kościoła katolickiego, kardynała Petera Turksona z 2015 roku. Powiedział wtedy, że „kontrola urodzeń” może złagodzić niektóre skutki zmian klimatycznych, w szczególności braku żywności w krajach cieplejszych. Stwierdził ponadto, że „to już zostało powiedziane i poruszone przez Ojca Świętego w jego drodze powrotnej z Filipin, by zachęcić ludzi do jakiejś formy kontroli urodzeń, ponieważ Kościół nigdy nie był przeciwko kontroli urodzeń i planowaniu urodzin. Więc to może przynieść jakieś rozwiązania”. Kard. Turkson co prawda wspomniał, że Kościół nie popiera pigułek antykoncepcyjnych, ale nie zmienia to faktu, że uważa, iż grozi nam „katastrofa” z powodu rzekomych zmian klimatycznych, które rzekomo mieliby powodować ludzie. Kilka dni później prostował swoją wypowiedź, mówiąc, że niepotrzebnie użył określenia „kontrola urodzeń” i że miał na myśli po prostu „odpowiedzialne rodzicielstwo”.

 

Kardynał pełnił wówczas funkcję szefa Papieskiej Rady Iustitia et Pax. Od 1 stycznia tego roku jest już prefektem nowej super-dykasterii, łączącej aż cztery watykańskie instytucje w jednym - Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Mówiąc o słowach papieża powracającego z Filipin, kardynał Turkson nawiązał do zdumiewającej wielu wypowiedzi Franciszka mówiącego o „odpowiedzialnym rodzicielstwie” i krytykującym kobietę, która urodziła siedmioro dzieci w wyniku cesarskiego cięcia, co zagrażało jej życiu. Stwierdził wówczas, że „katolicy nie powinni rozmnażać się jak króliki”. Watykan później tę wypowiedź prostował i wyjaśniał używając zupełnie innych słów.

 

W Watykanie znowu o konieczności depopulacji

Podczas zakończonej właśnie watykańskiej konferencji pt. „Biological Extinxtion” (O biologicznym wymieraniu gatunków), zaproszony na to wydarzenie zajadały wróg Kościoła dr Paul Ehrlich stwierdził w obecności licznych hierarchów: Jeśli cenicie ludzi, to musicie chcieć takiej liczby ludności, której będziecie w stanie zapewnić zrównoważony rozwój. Nie możecie pożądać 12 mld istnień do końca stulecia! Byłoby to niezrównoważone dla Ziemi i przyniesie taki skutek, że cywilizacja upadnie i pozostanie tylko kilkaset ocalonych.

 

Choć sympozjum poświęcone było wymieraniu np. nosorożców, naukowiec z „renomowanej” uczelni Stanforda głosił wprost, iż „pozostawienie jedynie 1 mld ludzi miałoby sens i ogólny efekt pro-life (sic!), gdyż pozwalałoby utrzymać o wiele więcej istnień ludzkich przez tysiąclecia niż teraz z naszym obecnym niekontrolowanym wzrostem i perspektywą nagłego załamania”.

 

Taki punkt widzenia poparł biolog profesor Peter Raven. Przywołano szacunki ONZ, zgodnie z którymi liczba ludności na świecie wzrośnie z obecnego 7,4 mld do 11,2 mld do roku 2100. On i inni uczeni snuli ponurą wizję wzrostu ludności Afryki i exodusu imigrantów do Europy. Przynaglali do szybkich działań w walce ze wzrostem ludności.

 

Prof. Ehrlich przekonywał jednak, że świat „ma zdolność” do zatrzymania procesu wzrostu ludności: Problem polega na tym, że niebezpieczeństwo nie wydaje się oczywiste dla większości ludzi i to jest coś, z czym musimy walczyć.

 

Jeden z organizatorów watykańskiej konferencji, sir Partha Dasgupta z uniwersytetu w Cambridge, stwierdził, że celem sympozjum było „odkrycie procesów, które doprowadziły do patologii, z jaką teraz mamy do czynienia”. O jakiej patologii mówił?

 

Agnieszka Stelmach


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Blololo
Depopulacja już trwa. Jakie choroby przywiozą imigranci z całej Azji i afryki? Po 2. Czy już przypadkiem niektóre kraje nie są na pograniczu wojny domowej? Francja, Niemcy... nawet jeśli nie, to krew się poleje najwyżej bez "oporu", potem takie muzułmańskie kraje stanąć opozycji do Uda, Chin Rosji czy może nawet V4, pachnie duża sieczka
Tomasz
Arek nie ma "Kościoła Posoborowego"tylko moderniści jest Święta Matka Kościół do której wnętrza dostały się "WILKI W OWCZEJ SKÓRZE".
Arek
Kościół posoborowy idzie już na całość i pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Czy wyobrażacie sobie szanowni internauci aby dajmy na to taki pius X zaprosił kogoś takiego do Watykanu ?
jac
co tu dużo gadać. Poprostu nwo w natarciu.
qlnick
@NN dlatego należy uwzględnić postęp techniczny. Gdyby teraz nagle wszyscy ludzie mieli żyć bez elektryczności, nowoczesnych technik upraw rolnych, budownictwa itd. i wszystkich byśmy wygnali do jaskiń i cofnęli się do epoki kamienia to mniemam, że wielu by nie przeżyło. Ponieważ jesteśmy już w jakimś stadium że tak powiem zaawansowania jeśli chodzi o ilość populacji to naturalnie zwiększył się postęp naukowy i jak będziemy to kontynuować a nie się wybijać jak np. przez aborcję to ten postęp będzie zachowany. Spokojnie wszechświat jest duży. Chociaż myślę że Pan Bóg tak pomyślał historię zbawienia ludzkości i uwzględniając fakt że nastanie koniec tego świata to na prawdę nie bawmy się w stwórcę i nie decydujmy komu wolno jeszcze się narodzić a komu nie. To jest w samej swojej istocie nie do pogodzenia z naturą człowieczeństwa ale i prawami fizyki. W końcu wszechświat się rozszerza a nie kurczy co nie jest bez znaczenia :) Tak dla tych co tylko wierzą nauce :/
Tomasz
NN Jak zwykle duraczysz marksem .Depopulacja to mordowanie dzieci poczętych osób w podeszłym wieku niepełnosprawnych jest diabelski plan lewackiego nowego porządku świata."BEZ BOGA ANI DO PROGA"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II "DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM "
do NN
Wymyślone przez NN dyrdymały oraz mniemania oparte na demagogii lewackich pseudomędrców medialnych nie mają się nijak do prawdy. Gdyby było inaczej, NN potrafiłby odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie: czemu sam nie popełnia samobójstwa by nie zatruwać środowiska ziemskiego? Dlaczego u niego taka troska o byt doczesny swój, a nie każdej istoty ziemskiej? Bełkotem NN nie zadusi rzeczywistości jak sądzi.Widać,że NN powinien wziąć pod uwagę jakość i ilość swych bezsensownych wypocin na tym forum. Przecież tylko nimi wykazuje że lewackie pseudoelity nie należą do ludzi zdrowych, przydatnych do współistnienia.
NN
Problem przeludnienia jest rozważany nie przez tu piszących wymyślone przez nich dyrdymały oraz mniemanie oparte na demagogii pseudomędrców medialnych,lecz na badaniach instytutów naukowych o światowym znaczeniu oraz ONZ.Widać,że władze Kościoła zaczynają rozumieć.A o możliwościach przeludnień pisał już na początku XX wieku jeden z filozofów katolickich o znaczącym na świecie dorobku naukowym.Że ludzkość powinna wziąć pod uwagę jakość i ilość swej populacji na ziemi.Przecież ziemia jest okrągła i ma ograniczone możliwości zapewnienia swym "lokatorom" ich egzystencji.Przecież człowiek w myśl religii chrześcijańskiej swoje życie duchowe będzie spędzał gdzie indziej.Dlaczego u niektórych ludzi taka troska o byt doczesny każdej istoty ziemskiej.Ludzkość,jej przewodnie elity,muszą troszczyć się o byt na wiele,wiele pokoleń ludzi zdrowych,przydatnych do współistnienia.Życie to nie poezja radości chwilowej.Bełkotem, nie zadusi się rzeczywistości jak tu niektórzy sądzą.
lewacy nawołuja wręcz do unicestwienia mas ludzkich
,,Do Watykanu zaproszono guru lewicowych aktywistów, nawołującego do pilnego ograniczenia liczby ludzi o, bagatela, 6 miliardów... " Odnoszę wrażenie że lewicowcy szykują zagładę rzeszy ludzi za pomocą wirusów lub bądź więcej gorszego wojen i atomu
@NN, czyli do upartego Trolla
@NN, czyli do upartego Trolla - czy to ciągłe mazanie prowokacyjnych tekstów (zresztą z infantylnymi błędami), to jest małpia złośliwość. Może chorobliwa i neurotyczna obsesja? Czy też może sposób zarabiania na życie? Może tak promowaną depopulację na Ziemi, zachwalający rozpoczną od siebie? Będzie spokój przez jakiś czas...
ha
Hitler nie żyje, już go nie zaproszą.
a
@qlnick - A mnie się wydaje, że piszący do NN dobrze napisał. Tu wcale nie chodzi, żeby przekonywać, tylko żeby pogonić łajdactwo.
qlnick
@magis ja nawet nie chcę zaczynać liczyć ile ofiar pochłonął "szeroko rozumiany marksizm". Co pod tym pojęciem rozumieć? Marksizm kojarzy mi się z totalitaryzmami XX wieku. Ile ofiar? Mam wymieniać liczby? Zasada pomocniczości w państwie a socjalizm to dwie różne rzeczy. Tu już jednak można zadać pytanie o różnice między socjalizmem a komunizmem ale to już inny temat.
aaa
Jest kilka miliardów lat świetlnych do sześcianu do skolonizowania. Ograniczanie dzietności jest bez sensu.
kropek
szczyt wszystkiego twierdzić ,że gdyby nie marksizm to dzieci nadal by w kopalniach pracowały.Sam Karol Marks był jak wiemy satanistą i pewnie dlatego jego podejście do własnych dzieci było wynikiem wyznawanej wiary.Przypomnę ,że jego dzieci umierały z głodu wtedy ,gdy Karolek pisał swoje przemyślenia racząc się nieustannie alkoholem. Jak mówi przysłowie czlowiek określa się przez to kogo uważa za guru .Kim jesteś Marksisto?
marcin
do magis... socjalizm w wersji komunistycznej pokonał błędy-patologie, które zrodził jego pobratymiec - socjalizm liberalny... cudo! faktycznie wielkie osiągnięcie...
do magis
Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nikt tutaj nie nawołuje do popełniania samobójstw, tylko wytyka obłudę samolubów którzy zachwalają mordowanie niewinnych dzieci w imię troski o środowisko, a sami, dużo bardziej zanieczyszczający środowisko niż te dzieci, jakoś nie chcą temu zanieczyszczaniu zapobiec przez opuszczenie tego świata. Czemu nie chcą? Właśnie dlatego, bo są egoistycznymi hipokrytami.
Tomasz
margis patologia to nie wielodzietne rodziny tylko mordowania dzieci poczętych ludzi w podeszłym wieku osób niełpenosprawnych .Patologią jest morderstwo a nie posiadanie dzieci.To wszechobecna chemia niszczy Klimat Co jest składnikiem paliwa powoduje choroby układu oddechowego a nie CO 2 który występuje naturalnie w przyrodzie jest niezbędny do procesu asymilacji roślin.
magis
Patologią jest wiara, że musi się rodzić jak najwięcej dzieci w rodzinach. Człowiek to nie jest tylko reproduktor a współżycie nie jest zamykaniem się na życie wtedy kiedy nie jest związane z prokreacją. Zostawmy rodzinom decyzję związane z ilością dzieci. Chrześcijaństwo to religia wolności więc nie sprowadzajmy jej tylko systemu nakazów i zakazów. Gdyby nie szeroko rozumiany marksizm to małe dzieci nadal pracowałyby w kopalniach czy fabrykach, albo ginęły z głodu na naszych ulicach, więc może okażmy im więcej szacunku. Nie wszystko co wymyślili socjaliści było złe. I nie wszystko co zrobili katolicy jest dobre. Nawoływanie tutaj (w komentarzach), na stronach tzw. tradycyjnego katolicyzmu, do popełniania samobójstw, kłóci się z "miłością nieprzyjaciół", prawda?
qlnick
Hola hola. Piszący do NN. Powstrzymuj się od inwektyw w komentarzach. Jak ktoś jest w błędzie to nie znaczy od razu, że jest egoistycznym hipokrytą. Taką rozmową nie przekonasz nikogo. Problem prawdziwy jest taki, że coraz więcej "autorytetów" myśli w sposób ogólnie mówiąc światowy. Depopulacja, zmiany klimatu, kontrola urodzeń itp. to pomysł odgórny a nie oddolny i sięga do coraz szerszej warstwy społeczeństw niestety. Trzeba też zostawić miejsca na zwykłe racjonalne dbanie o środowisko. Problem smogu np. nie jest wyimaginowany a możemy go obserwować ponieważ możemy go coraz częściej mierzyć czego kiedyś nie było. Natomiast widać tutaj intencje globalistów. Lobby paliwowe za nic nie odda rynku samochodom elektrycznym (ta technologia już jest). Tutaj widać że mają w nosie przyrodę a chodzi o wyniszczenie ludzi. Więc kończąc trzeba przyznać, że propaganda klimatyczna zbiera żniwo w postaci zyskiwania wyznawców którzy mają dobre intencje zwykłej dbałości o środowisko
Tomasz
NN tylko duraczysz marksem nic więcej.Depopulacja to mordownie dzieci poczętych i zabijanie ludzi podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych.To jest diabelski plan ograniczenie liczby ludności."globalne ocieplenie" to kłamstwo lewactwa oparte na nierzetelnych badaniach naukowych zmiany klimatu były zawsze epoka lodowcowa była? Była .Co 2 jest niezbędny w procesie asymilacji roślin.To CO wchodzący w skład spalin wydobywających się z pojazdów mechanicznych powoduje choroby układu oddechowego.Klimat nie zmienia się z powodu przeludnienia .
do NN
Egoistyczny hipokryto, skoro tak chcesz walczyć z przeludnieniem, czemu sam nie popełnisz samobójstwa by nie zadeptywać innych ludzkich istot i nie zatruwać środowiska ziemskiego? Widać u komuchów brak świadomości o tym, że stanowią jedno z największych zagrożeń dla świata. Uświadamiam cię o tym problemie od dłuższego czasu, a dalej pasożytujesz na tej ziemi, zajmując się jedynie chorą walką ideologiczną. Ten program ludnościowy wymaga poważnego zaangażowania między innymi ciebie. Więc co byś powiedział na zmuszenie się do wysiłku umysłowego,dla przyszłych pokoleń? Nie hasłami i demagogią tutaj działaj, tylko pożytecznym działaniem?
Biały orzeł
Owoce 2 soboru watykańskiego. I msza przodem do ludzi .u nas ks.nawet pijany Pasterke odprawial jak mu zwróciłem uwagę to do dziś się nie odzywa
Tomasz
NN Depopulacja to szatański plan mordownia poczętych dzieci program lewackiego nowego porządku świata.
hel
Wszystko na to wskazuje, że Pan Bóg już wkroczy, bo to co się teraz dzieje przekracza ludzkie pojęcie. To co Matka Najświętsza powiedziała,że wiele narodów zginie i tak będzie
ed
@Damian - potwierdzam, przeczytałem tę książkę jednym tchem - rewelacja !
wiwi
Panom profesorom proponuje jak najszybciej z sobą skończyć i nie zaburzać zrównoważonego rozwoju intelektualnego ludzkości. Pewnie maja lek ze ich pomysły w końcu, zdegradują ich tytuły gdy ONZ zmieni politykę. Proszę wiec o przesłanie programu selekcji.
Caius1
Jakoś wszyscy zapomnieli o wojnie jako środku autodepopulacji. Już niedługo świat czeka taka depopulacja jaka się nikomu nie śniła.
Damian
POLECAM GORĄCO: "Dr Stanisław Krajski - Masoneria a Fatima - 100-lecie objawień" Posłuchajcie tego wykładu Dr. Krajskiego, dosłownie sprzed kilku dni. Mówi w nim o całej III Tajemnicy Fatimskiej. Obowiązkowe dla każdego Katolika.
magda
Ideologia depopulacji - całkowice demoniczna. Diabeł nienawidzi człowieka, stworzenia Bożego. Wg księgi Rodzaju to człowiek ma panować nad stworzeniem, a nie być tylko "jednym z gatunków". Jezus Chrystus przyjął naturę ludzką, przez co jeszcze bardziej ją wywyższył ponad inne dzieła Boże. Fakt ten, o czym świadczą egzorcyści, wzmaga diabelską nienawiść. Nie tzw "ekolodzy" są twórcami życia ludzkiego, ale Bóg i tylko On ma prawo decydować ile swych dzieci powoła do istnienia.
piotr
Nie ograniczajmy urodzen przez aborcję, antykoncepcję.Wierzę iż Bóg dopomorze ludności gdy bedzie coraz liczniejsza. Może z tych dzieci abortowanych urodziły by się geniusze które zwiększą plony rolne nie przez GMO.Może odkyją sposób przemieszczania na inne planety w celu zaludniania. Przecież ostatnio NASA podała do wiadomości iż odkryła 7 planet podobnych do Ziemi. Wiecej wiary w Boga i w rozum stworzony przez Pana aby czynił sobie Ziemię(Wszechświat) podaną.
Roman Dorna
Narodowe Siły Zbrojne i wszystkie inne formacje walki zbrojnej z ukupantem niemieckim,a następnie z "wyzwolicielem" sowieckim,powstać mogły i powstały w tak wielkiej,świetnie zorganizowanej strukturze,jedynie w Polsce.Kraju miłującym Boga i wolność.Za każdą cenę.Trzeba być ślepym,albo świadomie oddanym na diabelską służbe,zeby nie widzieć,że żyjemy w czasach zdecydowanie poważniejszego zagrożenia życia i wolności nie tylko naszego narodu,ale całego ziemskiego bytowania. Katastrofalnego zagrożenia życia wiecznego milionów ludzi.Trzecią,bardzo liczną i świadomą konsekwencji grupą,która przykłada rękę do tego "pługa",jest cała masa tchórzy.Niestety,nasz posoborowy Kościół również,z początku nieco ukradkiem,a teraz coraz jawniej i skuteczniej,pokazuje tą drugą,czerwoną,lewą nogę.Poważne oskarżenie?Nie,realna ocena obserwacji.Najwyższy czas powołać do istnienia świeckie,jawne,bez konspiracji Narodowe Siły Odzyskania Katolicyzmu,oporu nawet Watykanowi.Kto gotów, wystąp!
Globcio
@NN Przeludnienie występuje tylko w największych aglomeracjach i nigdzie więcej. Trzeba wyruszyć w świat i popatrzeć wokół. Ja widziałem wiele krajów - nie ma przeludnienia! Tylko w demagogii i wielkiej polityce występuje, a teraz wkracza do naszego Kościoła.
qlnick
@NN Jakie przeludnienie?! Dwa miliardy istot ludzkich jest na tym świecie za mało w wyniku aborcji! Może umrzemy z głodu i nędzy tak? Zasada Pareta 80/20 tzn. 20% ludzi ma 80% bogactwa a teraz się to zmieniło bo jeszcze mniejszy procent ludzi ma jeszcze większą część bogactwa :( Pan Bóg powiedział człowiekowi, że ma się rozmnażać i czynić sobie ziemie poddaną. Ilu geniuszów się nie urodziło i ilu rzeczy nie wynalazło które mogłyby nas wynieść na wyższy poziom cywilizacji i usprawniać gospodarowaniem na Ziemi a tak jak mówi Księga Mądrości "z trudnością znajdujemy co mamy pod ręką". Troszczcie się najpierw o królestwo Boże a to wszystko będzie wam dodane. Gdyby ktoś wcześniej tak oszalał jak teraz to by nas nie było. Jak zmniejszyć z 7 do 1 mld... jakaś wojna co? ONZ może i będzie łamać Prawo Boże ale jak mówi pismo "Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na Ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy" a to już nie zmiany klimatu a kara!
Nina
@NN - Swórca czyli Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, kocha swoje dzieci, które stworzył, nawet te głupie. Całe Pismo Święte o tym mówi. W Polsce na chwałę Boga wielbimy Najświętszy Sakrament, czcimy Matkę Bożą a nasz Episkopat broni życia ludzkiego, które jest święte, bo stworzył je Bóg Stwórca.
NN
Na chwałę Stwórcy,niech się zadepczą jego ludzkie istoty.Widać w Polsce brak świadomości o tym,że światu grozi przeludnienie oraz zatruwanie środowiska ziemskiego.Papieska Rada do spraw ludzkości jak widać zdaje sobie z tego sprawę i stara się uświadamiać wiernych o tym problemie.To widać w programach kierunkowych.Natomiast, Polski Kościół zajmuję się walką ideologiczną oraz różnymi lokalnymi mało znaczącymi zdarzeniami, organizowaniem publicznych modłów w sprawach incydentalnych, w oderwaniu od głównego nurtu Kościoła na świecie.Ten program ludnościowy wymaga poważnego zaangażowania całej ludności ziemi i zmusza do wysiłku oraz ograniczeń wszystkich bez wyjątku,dla przyszłych pokoleń.Nie hasłami i demagogią tylko do pożytecznego działania.
Nina
Boga się nie boją? Gdy On w końcu huknie z góry, to nawet ten miliard im się nie ostanie...Zastanawia pewność, skąd wiedzą, że to właśnie oni przeżyją..
gio'
Jeszcze gorsze skutki niż słuchanie lewackich oszołomów (żadna z katastroficznych przepowiedni głoszonych od ponad 25 lat przez Paula Ehrlicha nie sprawdziła się!) są wypowiedzi z samej watykańskiej centrali.Biskup Marcelo Sanchez Sorondo,rodak Papieża,na konferencji Watykańskiej Akademii Nauk wygłosił wielkie potępienie krajów spalających kopalne paliwa ,jako rzekomo odpowiedzialnych za globalne ocieplenie - największe zagrożenie ludzkości! Niepotwierdzona lewacka teoria, która cwaniakom takim jak Al Gore dała zarobić miliardy - teraz zyskuje nowych pogańskich kapłanów w osobach dostojników Kościoła Katolickiego! Ekologia jest na pewno ważna, ale nie może być najważniejsza - a dodatkowo nieomylność przysługuje papieżowi tylko w wypowiedziach w sprawach wiary i moralności i to do całego świata! Więc przyglądajmy się ciekawie, w którą stronę przechyli się magisterium - i jakie encykliki nastąpią (oby!!) po encyklice "ekologicznej" !!
Michael
Pochwalam,pochwalam! Tez uwazam, ze na ziemi zyje zbyt wielu "osobmikow".Ci, ktorzy sa do tej ideologii przekonani powinni to udowodnic i jaknajszybciej opuscic ten nedzny padol samodzielnie lub w sposob zorganizowany.Technicznych mozliwosci wielki wybor.Tylko jeden warunek-nie zmuszac innych i nie wyrzadzic innym krzywdy podczas swego "altruistycznego, humanitarnego itp.zejscia".Czekam na pierwsze relacje w TV, niekoniecznie "na zywo"
qlnick
Ciekawe czy tą wymarzoną depopulację Ci "uczeni" chcieliby zacząć od siebie? Czy na prawdę tym globalistom wydaje się, że są bardziej humanitarni od III Rzeszy? Natomiast to, że jest tu jakaś chemia między ONZ a Kościołem to jest to nad wyraz niepokojące. To raczej ONZ powinno przyjmować delegatów z Watykanu którzy głosiliby słowo Boże, społeczną naukę Kościoła a nie na odwrót, że jacyś "globalni mędrcy" sieją demagogię na zorganizowaną konferencję w Watykanie. Pytanie kto konkretnie zorganizował tą konferencję? Z czyjej inicjatywy, czy była możliwość odpowiedzi, wstawienia jakiejś kontry i przedstawienia wizji Kościoła? Czy też był to monolog tylko strony ONZ?
jk
To nie są "niebezpieczne związki". To totalna zdrada Chrystusa. To jest z pewnością treść III Tajemnicy Fatimskiej.
marcin
niech żyją ludzie, jak najwięcej bożych stworzeń-ludzi na tej ziemi, na chwałę Stwórcy!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.