DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Niebezpieczne poprawki do rezolucji ONZ o ochronie rodziny. Dotyczą promocji „różnorodności”

Niebezpieczne poprawki do rezolucji ONZ o ochronie rodziny. Dotyczą promocji  „różnorodności”

W Radzie Praw Człowieka ONZ trwają negocjacje nad ostatecznym kształtem rezolucji o ochronie rodziny. Niestety, w ostatnich dniach Szwajcaria oraz - w imieniu Unii Europejskiej - Malta zaproponowały kontrowersyjne poprawki promujące ideologię LGBT i podważające naturalną tożsamość rodziny. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję w obronie integralności rezolucji chroniącej rodzinę.


Jak informował kilka dni temu Instytut Ordo Iuris, projekt tegorocznej rezolucji zawiera wiele wartościowych postanowień, których przyjęcie może przyczynić się do potwierdzenia fundamentalnego znaczenia rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Jednakże poprawki złożone w ostatnich dniach przez państwa członkowskie ONZ pozostają w sprzeczności z pierwotnymi intencjami autorów rezolucji, podważając naturalną tożsamość rodziny potwierdzoną w szeregu wiążących dokumentów Organizacji Narodów Zjednoczonych. Poprawka zaproponowana przez Maltę w imieniu Unii Europejskiej przewiduje wprowadzenie do tekstu wyraźnej deklaracji afirmującej funkcjonowanie „różnorodnych form rodziny” (various forms of the family). W zakresie tego pojęcia mieści się uznanie związków osób subkultur LGBT za rodzinę wraz ze wszystkimi przywilejami przysługującymi rodzinom, w tym adopcji dzieci.


Kolejne dwie poprawki przedstawione przez Szwajcarię nawiązują do propozycji zgłoszonej przez Maltę.  Pierwsza dotyczy zmiany pojęcia „rodzina” (family) na liczbę mnogą tego terminu – „rodziny” (families). Pozornie nieistotna ingerencja w tym zakresie otwiera furtkę do kwestionowania na arenie międzynarodowej naturalnej tożsamości rodziny opartej na małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny. Rozwiązania te stałyby się narzędziem wykorzystywanym przez radykalne środowiska lewicowe do forsowania naruszających ład społeczny i oderwanych od rzeczywistości postulatów prawnego uznawania relacji międzyludzkich opartych na związkach homoseksualnych, poligamicznych, triolistycznych lub poliamorycznych. Druga poprawka zgłoszona przez Szwajcarię pozornie ma chronić starsze kobiety przed przemocą psychiczną i fizyczną obok dyskryminacji społecznej i łamania praw człowieka, jednak de facto zmierza do stygmatyzacji rodziny, uznając ją za źródło przemocy wspominając o „niektórych szkodliwych tradycyjnych i zwyczajowych praktykach” które mają mieć miejsce w rodzinie.


Jeżeli postulaty Malty i Szwajcarii spotkają się z aprobatą członków Rady Praw Człowieka, rezolucja wbrew swej nazwie nie będzie służyć ochronie rodziny, lecz stanie się narzędziem do rozmycia ochrony rodziny w jej naturalnej tożsamości i dezawuowania tej podstawowej komórki społecznej. Dlatego Instytut Ordo Iuris przygotował petycję „Brońmy rodzinę w ONZ”, skierowaną do Stałych Przedstawicielstw państw będących członkami Rady Praw Człowieka.


Nie zgadzamy się, by pod pretekstem troski o jednostkę stygmatyzować rodzinę, bez której człowiek jest bezbronny i narażony na wszelkie nadużycia.  Również naciski, by w rezolucji promować sformułowania o „różnych formach rodziny”, służą jednie rozmyciu tożsamości tej podstawowej struktury życia społecznego – powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Ordo Iuris.


Warto wspomnieć, że poprzednie trzy rezolucje w obronie rodziny przyjmowane były na forum ONZ przy ogromnym sprzeciwie środowisk sympatyzujących z ruchami homoseksualnymi. Jak zauważają autorzy petycji, krytyka płynąca ze strony przeciwników rezolucji opiera się na fałszywych i pozbawionych logiki założeniach. Sugestie, jakoby „rodzina była miejscem opresji” i sprzyjała nadużyciom względem osób starszych są całkowicie bezpodstawne. Fakty jednoznacznie pokazują, że tylko w prawidłowo funkcjonującej rodzinie ma miejsce harmonijny rozwój człowieka. Stabilna i pełna rodzina daje gwarancję pełnej ochrony osób najsłabszych, jak również zabezpiecza ich najważniejsze potrzeby egzystencjalne.


Pomimo tego, że Polska nie jest członkiem Rady Praw Człowieka ONZ, Rzeczpospolita może sprzeciwić się forsowaniu przez Maltę kontrowersyjnej poprawki wniesionej w imieniu całej Unii Europejskiej. Brak konsensusu w tym zakresie pomiędzy państwami członkowskimi UE poważnie ograniczyłby możliwość forsowania poprawki Maltańskiej.


Źródło: Ordo Iuris

luk
DATA: 2017-06-22 10:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ma: Jak to co? Popiera!
10 miesięcy temu / fas
 
Zrobic wszystko aby powstrzymac Malte i jej projekt!!! My Polacy jestesmy narodem Chrzescijanskim i powinnismy ze wszystkich sil bronic nauki Kosciola. Nie bojmy sie przeciwstawic proponowanej nam "roznorodnosci".Stawiajmy na nauczanie Sw. Jana Pawla II. Trwajmy w Jego nauce!
10 miesięcy temu / Solidarna
 
A co na to Watykan?
10 miesięcy temu / ma
 
Precz z gender! Precz z szatanem, ktory za roznorodnoscia ukrywa zboczenie takie jak czynny homoseksualizm, ktory jest grzechem smiertelnym wolajacym o pomste do Nieba. Prosze jak szatan uzywa klamstwa by zalegalizowac rozpuste i lajdactwo!
10 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
ONZ nie jest od tego by chronić rodzinę, to chyba wiedzą wszyscy dobrze poinformowani ! Wystarczy poczytać kto zakładał tą organizację i jakie się tam rozpowszechnia nauki Bławackiej !
10 miesięcy temu / ONZ bławiackiej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.