DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Nie szczepisz dzieci? Możesz je stracić! Pierwsze wnioski o ograniczenie praw rodzicielskich

Data publikacji: 2017-05-19 08:30
Data aktualizacji: 2017-05-19 09:41:00
Nie szczepisz dzieci? Możesz je stracić! Pierwsze wnioski o ograniczenie praw rodzicielskich
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Mariusz Jakubowicz/Forum

Odmowa uczestniczenia w państwowym procederze masowego szczepienia dzieci może skończyć się dla rodziców poważnymi konsekwencjami prawnymi, a nawet rozbiciem rodziny przez aparat państwa. Dziennik „Rzeczpospolita” informuje, że pojawiły się pierwsze w Polsce wnioski o ograniczenie praw obywatelskich dla rodziców mających inne zdanie niż reżim.

 

Oprócz dotychczasowych kar finansowych za nieszczepienie dzieci, rodzicom próbuje ograniczać się władzę rodzicielską. W najlepszym wypadku oznacza to nadzór kuratora, w najgorszym, odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinnym domu dziecka lub rodzinie zastępczej.

 

Nowoczesne państwo nadopiekuńcze rości sobie prawo do decydowania o każdym aspekcie życia człowieka już od maleńkości, a dzieci osób opornych wobec systemu, reżim wychowa sobie sam. Polityka prorodzinna XXI wieku bardziej niż z wiekiem XXI kojarzy się jednak z rokiem 1984 i twórczością George’a Orwella.

 

Sprawa o odmowę szczepienia odbędzie się w Inowrocławiu 14 czerwca. Rodzice 3,5-miesięcznej Wandy nie zgodzili się na szczepienie w pierwszej dobie po porodzie.

 

Rodziłam chora, moja starsza córka miała w tym czasie zapalenie oskrzeli i obawiałam się, że Wandzia też może mieć problemy ze zdrowiem. A wtedy szczepienie może zaszkodzić – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” matka dziewczynki. Jej starsze dziecko po jednej dawce szczepionki miało ataki gorączki, problemy z oddychaniem i utraciło przytomność. Szczepienia starszej z sióstr odroczył neurolog.

 

Sprawę niezaszczepienia młodszej córki zgłosił do sądu dyrektor przychodni Esculap w Gniewkowie, Tadeusz Dereziński. Pisał o narażeniu dziecka na utratę zdrowia, a nawet życia. Jego zdaniem to sąd powinien zdecydować, czy działania rodziców są dobre czy złe dla dziecka. Sąd wszczął postępowanie.

 

Proces w Inowrocławiu to nie jedyny taki przypadek w Polsce. Sąd analizował podobne sprawy w Pile (trzy zawiadomienia, jedno postępowanie) i w ramach przeprowadzonego postępowania orzekł, że odmowa szczepień nie jest powodem do ograniczenia władzy rodzicielskiej.

 

Jednak, jak donosi „Rzeczpospolita”, w zachodniej Polsce doszło nawet do interwencji policji – służby na zlecenie przychodni nakazały rodzicom stawić się w punkcie szczepień. Z kolei na antyszczepionkowych forach rodzice informują o otrzymywanych z sądu już dwa dni po urodzeniu dziecka pism z powodu niepoddania dziecka szczepieniu w pierwszej dobie życia.

 

Próby ograniczenia władzy rodzicielskiej już wcześniej się zdarzały, ale ostatnio jest ich więcej – mówi „Rzeczpospolitej” Justyna Socha z antyszczepionkowego ruchu STOP NOP.

 


Źródło: rp.pl

MWł
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
ubu
Jak można zmuszać do szczepień skoro w Polsce nie ma systemu odszkodowawczego w przeciwieństwie do większości Państw zachodnich. Co tam odszkodowania, nie ma nawet prawdziwego rejestru niepożądanych powikłań ani nie dostaje się nawet ulotki ze składem szczepionki więc jak można zmuszać skoro nikt nie ponosi odpowiedzialności ?!
madoski
Do tych wszystkich którzy twierdzą, że to rodzice powinni decydować o szczepionkach, mam takie pytanie. Od kiedy to rodzice mają dostateczną wiedzę medyczną aby móc podejmować właściwie decyzje w takich sprawach? Rozumiem, że nie korzystacie w ogóle ze służby zdrowia i swoje dzieci leczycie domowymi sposobami, bo skoro macie takie świetne rozeznanie w temacie szczepionek to medycynę macie w jednym palcu. Szczepionki są skuteczne i świadczy o tym chociażby fakt, że nie przetrzebiają naszej populacji, tak jak kiedyś, choróbska różnej maści, które - wbrew temu co można sądzić - wcale nie zniknęły w magiczny sposób - zwyczajnie jesteśmy na nie odporniejsi, ale one cały czas są wśród nas i czekają aż stracimy czujność. I brak szczepienia to świadome narażanie zdrowia swojego dziecka .Jaki poziom egocentryzmu jest potrzebny aby sądzić, że wie się lepiej - bo tak - niż ludzie poświęcający całe życie medycynie i badaniom? no ale cóż... są tacy co wierzą w płaską ziemię.
Słowianka
Minister Patryk Jaki napisał bardzo jasne pismo do sanepidu. Takie praktyki to zastraszanie. Zresztą rodzice mogą liczyć na pomoc prawną od StopNop. "Volenti non fit iniuria"
trooper
Nie leczysz dziecka możesz je stracić. A co będzie jak będzie załóżmy analogiczna sytuacja ale z leczeniem. Lekarz przepisał dziecku lek X. Lek X dziecku szkodzi. Rodzice nie podają leku X. Jednak lekarz dalej każe to brać? Poza tym szczepienia indywidualnie do dzieci stosować, bo każde dziecko ma indywidualne zdrowie. Czyżby jakiś faszyzm? Ale w Polsce pełno faszystowskich praw.
p
Nowoczesne szczepionki zawierają np.: DNA myszy, świni, świnki morskiej, embrionu kury, a nawet komórki abortowanych dzieci. Z substancji nieorganicznych, szczepionki zawierają konserwanty, np. rtęć (pod nazwą thimerosal), w dawce
Leaf427
Do zwolenników przymusowych szczepień. Testujcie je na sobie i własnych dzieciach bando totalniaków. Wara wam od naszych dzieci! Nie ufamy nikomu od sprzedajnych polityków, poprzez urzędasów na lekarzach kończąc.
Jabuszko
Mam nadzieję, że większa część z tych komentarzy to tollowanie. Naprawdę przeraża mnie to niektórzy piszą. Czekam, aż ktoś będzie posądzał jabłka o wywoływanie zespołu Downa. Poważnie, to, że wada jest ukryta przez jakiś czas to nie znaczy, że coś musiało ją wywołać, większość takich niepełnosprawności to kwestia wrodzona, a ujawnia się w czasie rozwoju. Nieszczepione dzieci też bywają chore, zupełnie tak jak te szczepione.
anty
... zbroic się na potęgę, nie płacić podatkow
.....
ustawodawcow do psychiatrycka...precz z mordercami
e.
Teraz oskarżyć lekarzy i urzędników, którzy takie wnioski składali o bezpodstawne oskarżenia. I niech chodza po sądach przez najbliższe pięć lat. Ponadto skierować sprawy przeciwko lekarzom właśnie o narażenie dziecka na utratę zdrowia i życie poprzez podawanie preparatów, których składu i skutków ubocznych nie znają. Neurotosyny - rtęć, alyminimum, polisorbat_80, formaldehyd - pierwsze podstawowe zagrożenie śmiercią, żywe bakterie i wirusy - kolejne. Brak higieny w szpitalach przez co podaje się w pierwszej dobie życie noworodkom NIEBEZPIECZNĄ SZCZEPIONKĄ WZWB, która została stworzonba pierwotnie dla prostytutek - to kolejny i najważniejszy powód. Lekarz oddaje sprawę do sądu, bo rodzic odmówił podania tej szczepionki noworodkowi, a powinny być odwrotnie - rodzic powinien pozwać szpital, że ten naraża życie jego nowonarodzonego dziecka itd itd.
on
Wystarczy kwit od neurologa ze szczepienia odracza do odwolania i wszystko w temacie
Grace
Mój syn rozwijał się normalnie, zaczynał mówić itd. Niestety, był planowo szczepiony. W tej chwili ma 6 lat, w ogóle nie mówi, wciąż używamy pampersów. Chodzi do szkoły specjalnej, pracują z nim logopedzi, specjaliści, jednak nie widzę jakichkolwiek postępów w rozwoju. W zeszłym roku stwierdzono u mojego dziecka autyzm!!! Oczywiście żaden lekarz oficjalnie nie potwierdzi, że mogły to spowodować szczepionki, wręcz zaprzeczają. Zatem jak wytłumaczyć to, co stało się z moim dzieckiem??? Rozgoryczona mama.
szczepić=UŚMIERCAĆ?
dzieci są mordowane okaleczane w imię depopulacji i zysku... Kościół który powinnien bronić owieczek martwi sie jedynie o poprawność polityczną i milczy. Czy księża nie mieli przypadkiem naśladować Pana Jezusa?? Już nie pamiętacie..? to przypomnę: ..A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie. Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.
wop
A posłowie, senatorowie PiS i prezydent Duda wiedząc o krzywdzie jaką wyrządzili dzieciom i rodzicom, bezczelnie na oczach pokrzywdzonych przystępują do Komunii św. Ktoś im tej Komunii zresztą udziela. Kolejna hańba i świętokradztwo.
Sm
Każde państwo totalitarne używa dzieci jako zakładników. Zastraszonymi łatwo się rządzi. Wymusza.
żyjemy w demokracji czy totalitaryźmie?
W prawdziwych demokracjach to rodzice decydują czy, czym i kiedy zaszczepią dzieci. Przymus szczepień to relikt komuny. Do pół roku niemowlę jest chronione przez przeciwciała matki, jeżeli karmi piersią to dłużej. Mleko matki a zwłaszcza siara, to bezpieczna i skuteczna szczepionka. A szczepienia niemowląt to technika obronna pig farmy. Im młodsze dziecko tym trudniej udowodnić, że po szczepieniu dziecko przestało się rozwijać. Wmawia się rodzicom że już się takie urodziło, tylko tego nie zauważyli.
syriusz24
To co się dzieje to nawet nie da sie tego opisać Czy szczepionki sa skuteczne czy nie to odrębny temat Ale żyjemy chyba w wolnym i demokratycznym Państwie i każdy powinien móc decydować o zdrowiu swoim i swoich dzieci po co sie Państwo w to wier..la Jak wystapi powikłanie to winnych brak Rodzice zostają sami i do końca życia zostaja z niepełonsprawnym dzieckiem Tragedia Myslałem iż PIS do tego podejdze troszkę poważniej
Wojciech
A ciemnota dalej głosuje na popis te wydmuszki okrągłostołowe .Wszak to was ukochany prezydent podpisał tę restrykcyjną ustawę o szczepieniach jeszcze w 2015 roku .
@tylda
@tylda - sama truj swoje dzieci, a od innych trzymaj się z daleka! Każde ludzkie zachowanie ma swoje konsekwencje. Teraz i po śmierci. Zmuszanie do szczepienia może być ukarane tu i teraz, a także potem. Miej to na uwadze, gdy skończysz już tłumić swój instynkt samozachowawczy, mydląc oczy bzdurami, które mają chronić kasę koncernów farmakologicznych i skorumpowanych polityków.
sew
@tylda: Jeśli zaistniały JAKIEKOLWIEK PRZYPADKI POGORSZENIA ZDROWIA po szczepieniach, człowiek sumienia zaprzestanie szczepień. Inne zachowanie wzbudza historyczne skojarzenia z obozami koncentracyjnymi.
Rufus
Tylko państwo totalitarne ma takie praktyki. Kwestia szczepień powinna pozostawać wyłącznie w gestii rodziców lub opiekunów prawnych.Żadne niezależne badania nie wykazały skuteczności jakiejkolwiek szczepionki a przypadków zgonów noworodków i powikłań zdrowotnych jest bardzo dużo=
Pejot
Wierchuszka pis ma w szufladach inne paszporty
Andrzej
@tylda Szanowna Pani. Wszystko jest kwestią interpretacji i de facto wyznawanych wartości, rzetelnej wiedzy itp. Moim zdaniem pozwalanie dzieciom na kontakt z np większością programów telewizyjnych powinno być podciągnięte pod "negatywne zachowania wobec dzieci" i zwalczane. Najpierw oczywiście "poprzez edukację na rzecz pozytywnego rodzicielstwa, poradnictwo psychologiczne lub opiekę kuratorską". A w "skrajnych przypadkach"... .sama Pani napisała co mogłoby nastąpić dalej.
Solidarny
@tylda: z Wikipedii, hasło przeciwciała: Przeciwciała u noworodków Wymienione na wstępie mechanizmy ochronnego działania przeciwciał mogą także pojawiać się u noworodków, które wprawdzie produkują nikłe ilości przeciwciał (głównie klasy IgM), ale uzyskują dodatkowo przeciwciała poprzez: Przekazywanie matczynych IgG przez łożysko w czasie trwania ciąży. Przekazywanie matczynych przeciwciał w mleku matki. Noworodek zaczyna produkować na większą skalę IgG dopiero dwa miesiące po urodzeniu. Równocześnie z biegiem czasu maleje liczba przeciwciał otrzymanych od matki w trakcie ciąży, i noworodek jest najsłabiej chroniony około trzeciego miesiąca życia. Brak syntezy własnych przeciwciał jest jednym z powodów pewnej nieskuteczności szczepień tuż po urodzeniu. Zanim zaczniesz krytykować rodziców i porównywać nieszczepienie noworodków z zostawieniem dziecka w samochodzie w upał, dokształć się, proszę. Przy okazji: czy wiesz,że Rada Europy nie ma władzy nad biologią?
Natalia
Stop Nop nie jest ruchem antyszczepionkowym, proszę zapoznać się ze statutem owej organizacji.
Piotr
Ludzie zacznijcie myśleć przy wyborach, bo inaczej nic nie poradzicie jak władza się obsadzi swoimi sędziami i urzędnikami.
Jola
Nie mieści sie to w glowie. Zapewniam Państwa że jak dojdzie do problemów po szczepieniu tak jak u nas , padaczka, encefalopatia, dziecko bez kontaktu przez kilka dni. Zapewniam zostaniecie sami, kazda wizyta za wasze poieniadze, problem wtedy bedzie tylko wasz i waszego dziecka. Kiedy to sie skonczy. Dlaczego nasze dzieci sa krolikami doswiadczalnymi dla firm farmaceutycznych.
tylda
Sprawę odpowiedzialności rodziców i opiekunów prawnych za dzieci, będące ofiarami ich nierozwagi i braku odpowiedzialności uregulowano w art.160 i art.210 kk. Jednak zgodnie ze standardami europejskimi wypracowanymi przez Radę Europy, zawartymi m.in. w rekomendacjach Komitetu Ministrów R(85)4 o przemocy w rodzinie oraz Rec(2006)19 w sprawie wspierania pozytywnego rodzicielstwa, rodzice lub inni opiekunowie prawni powinni otrzymywać ze strony aparatu państwowego pomoc w zwalczaniu negatywnych zachowań wobec dzieci poprzez edukację na rzecz pozytywnego rodzicielstwa, poradnictwo psychologiczne lub opiekę kuratorską. Tylko w skrajnych przypadkach interwencja państwa powinna być realizowana instrumentami prawa karnego. Pomysłowość a raczej bezmyślność niektórych rodziców jest nieograniczona - jeden pozostawi dziecko na parkingu przed sklepem w zamkniętym samochodzie w upale albo na mrozie, drugi będzie żywił wyłącznie kiełkami i wodą, a inny postanowi nie zaszczepić.
daffy
Zarządcy z mocy światowego rządu wybiją z głowy niewolnikom mżonki o wolności i wyborze. Niewolnicy ogłupieni nachalnym przekazem madmediów nawet nie wiedzą co się dzieje.
Leaf427
Traktują nas jak bydło, bez względu na to, która mafia/sekta jest przy władzy.
Stefan
Co za bandyci wymyślili szczepienia w pierwszej dobie po urodzeniu? To kompletnie wbrew naturze. Nie będę tu wypisywał, o co chodzi, kto chce, niech sobie znajdzie w internecie. Z Panem Bogiem
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.